NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie w CZ , wyjazd do Polski
Autor Wiadomość
WikiMiki2601
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 06, 2015 4:54 pm   Ubezpieczenie w CZ , wyjazd do Polski

Witam! Z góry pisze ze jeśli taki temat się pojawił to przepraszam i proszę to wkleję linku.
Chodzi o to ze sama opłacam sobie ubezpieczenie w CZ (wzięłam na siebie syna który ma pol roku). Latem wybieramy się do Polski na około dwa miesiące i czy jest jakaś szansa zeby ubezpieczenie obowiazywało nas w pl? Czy np w nl jest coś takiego jak w pl karta ekuz? Dodam ze nie chodzi mi o chodzenie po lekarzach tylko w razie co. Gdyby chodziło tylko o mnie to bym się tym nie martwiła ale wiadomo jak to z dziećmi, wszystko się moze zdążyć wiec wole być przygotowana.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Mar 06, 2015 5:18 pm   

WikiMiki2601 napisał/a:
czy jest jakaś szansa zeby ubezpieczenie obowiazywało nas w pl?


W Polsce z holenderskiego ubezpieczenia mozesz skorzystac w razie potrzeby
ale pisza tez ,ze jesli zaistnieje jakas powazna sytuacja, trzeba skontontaktowac sie jak najszybciej ze swoim ubezpieczycielem - reszta informacji w podanym linku

Cytat:
Hulp in het buitenland
Wat doet u als u in het buitenland naar een arts of ziekenhuis moet? Met een goede zorgverzekering van CZ krijgt u snel de hulp die u nodig hebt. Verder kunt u met uw CZ Zorgpas in België of Duitsland ook bij zorginstellingen terecht waar CZ afspraken mee heeft gemaakt. Neem hiervoor wel eerst contact op met CZ.


Cytat:
Spoedhulp
Als u in het buitenland snel medische hulp nodig hebt, biedt CZ verschillende mogelijkheden:

Bel de CZ Helpline: +31 13 468 04 02. Deze is 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar. U krijgt van een Nederlandse verpleegkundige (met soms de hulp van een arts) advies en informatie. Bijvoorbeeld over het dichtstbijzijnde ziekenhuis.


http://www.cz.nl/zorgverz...-het-buitenland
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Mar 06, 2015 5:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MeganBoZ 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Kwi 2015
Posty: 12
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 4:31 pm   

Tak. W CZ jest karta E-kuz.
Napisz maila do CZ, ze potrzebujesz takie karty dla rodziny na wyjazd do PL a w ciagu tygodnia je dostaniesz. Karta z jednej strony jest jak ta obowiazujaca w NL a z drugiej niebieska z gwiazdkami.
Wyrabialam je miesiac temu.
Ostatnio zmieniony przez MeganBoZ Pon Kwi 27, 2015 4:33 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 6:49 pm   

MeganBoZ napisał/a:
W CZ jest karta E-kuz.
w Polsce pod taka nazwa nie w Holandii

tu nazywa sie to European Health Insurance Card (EHIC)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
MeganBoZ 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Kwi 2015
Posty: 12
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 10:40 pm   

No tak. Nie ma to jak pisac z telefonu :)
Pozarlo mi "taka jak"-dzieki za sprostowanie :)

Jakby ja nie nazywac-mozna ja otrzymac w sposob opisany przeze mnie :)
 
 
Renix 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 82
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 7:53 am   CZ a wyjazd do Polski

Witam Wszystkich ,
Chcialabym podzIelic sie z Wami informacja o ubezpieczeniu w CZ. Jak wyjezdzasz do Polski i bedziesz musiala skorzystac z jakiegokolwiek lekarza ( nie musi byc to powazna sytuacja) a posiadasz karte europejska z CZ , powinnas wziac fakture na swoja adres holenderski +twoj numer BSN musimy byc widoczny na fakturze ( zazwyczaj wpisuja go jako VAT numer w Polsce) . Fakture taka przesylasz do CZ jako skan przez internet jak tylko wrocisz do Holandii. Dodatkowo sprawdz co zawiera twoje ubezpieczenie, bo za stomatologa zwracaja pieniazki , a za inne wizyty odciagaja ci od tzw eigen risico. Za kazdym razem jak jestem w Polsce to CZ zawsze mi zwracali pieniazki . Serdecznie pozdrawiam.
_________________
The day you find it is the day I will stop missing you .....
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 5:49 pm   

Renix napisał/a:
a za inne wizyty odciagaja ci od tzw eigen risico. Za kazdym razem jak jestem w Polsce to CZ zawsze mi zwracali pieniazki .


skoro odciagaja z eigen risico , to oznacza ze placisz, wiec jak ci zwracaja ? albo czegos tu nie rozumiem ?
 
 
MeganBoZ 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Kwi 2015
Posty: 12
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 10:44 pm   

Jakos ze 2 miesiace temu korzystalam z pomocy lekarza w PL. Szpitalna Wewnetrzna Izba Przyjec, badania i podanie mojego preperatu w kroplowce.
Zadnej FV nie musialam brac.
Zrobili kopie ubezpieczenia i tyle w temacie.
Ubezpieczenie tez mam w CZ.
CZ poki co milczy.

Za dentyste zwracaja jesli nagle cos sie dzieje i o ile masz wykupionego w pakiecie?
Bo pierwsze slysze...
 
 
Renix 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 82
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 9:46 am   

Panicelinka napisał/a:
Renix napisał/a:
a za inne wizyty odciagaja ci od tzw eigen risico. Za kazdym razem jak jestem w Polsce to CZ zawsze mi zwracali pieniazki .


skoro odciagaja z eigen risico , to oznacza ze placisz, wiec jak ci zwracaja ? albo czegos tu nie rozumiem ?


Witam , napisalam ze czesc faktur odciagaja od eigen risico a czesc nie, Fatury np za stomatologa zwracaja mi w calosci pieniazki.
Pozdrawiam
_________________
The day you find it is the day I will stop missing you .....
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 3:34 pm   

Renix napisał/a:
a za inne wizyty odciagaja ci od tzw eigen risico. Za kazdym razem jak jestem w Polsce to CZ zawsze mi zwracali pieniazki


Renix napisał/a:
napisalam ze czesc faktur odciagaja od eigen risico a czesc nie,


tego nie napisalas, ale za to namieszlas rowno ! o wiecej takich ''prawdziwych'' info. prosimy :029:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group