NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 17, 2014 11:15 am
ZORGTOESLAG
Autor Wiadomość
fisichella4
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 6:45 pm   

Witam a chcaiłbym się dowiedzieć czy mogę zmienić numer konta bo pieniądze z balastingu przychodza mi na konto w PLN a teraz kurs jest niski a mam również konto w EURO i wolałbym aby tam pieniądze szły? Czy musze do biura pisać czy w prosty sposób sam zmienie?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 9:31 pm   

fisichella4,


Jesli posiadasz DiGid wchodzisz na strone belastingu i klikasz Wijzigingen doorgeven
http://www.belastingdiens...ngen_doorgeven/

mozna to zrobic poprzez formularz dotyczacy zmian konta bankowego nalezy pobrac ten formularz ze strony belasting wypelnic i odeslac

http://www.belastingdiens...df-2210f5821e27
 
 
nanetka85 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lis 2014
Posty: 13
  Wysłany: Pią Cze 12, 2015 10:09 am   

taki post umiescilas juz w innym temacie
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Cze 12, 2015 12:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fisichella4
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 9:50 pm   

Witam za 2 miesiace koncze prace w Holandii a zorteslage wyplaca mi co miesiac (20-stego) jak z tego zrezygnowac?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Cze 23, 2015 2:16 pm   

Przez DigiD sie zalogowac i zastopowac na toeslagen.nl
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lip 12, 2015 10:11 pm   

marbed35320 napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczów :) Mam pytanie odnośnie dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego. Podobno można starać się o jego całkowity bądź też częściowy zwrot.

Pytanie jakie warunki trzeba ku temu spełnić ? Gdzie zgłosić się z takim wnioskiem (niestety pracodawca nie oferuje załatwienia tej formalności) ? Jakie dokumenty przygotować ? Czy można się starać o zwrot kosztów poniesionych przed datą złożenia wniosku ? NO i ostatecznie ile czasu czeka się na decyzję ?

Dodam tylko, że jestem na wiekówce i składka ta boli moją wypłatę (~17,5 E tygodniowo)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
nicraM
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 7
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 8:52 pm   

Witam, mam pytanie. Spotkał się ktoś z taka sytuacja? Cały czas Belasting wysyłał mi na konto zaliczkę za ubezpieczenie a tu nagle w lipcu nic nie wpadło na konto tylko poczta przysłali mi ze mam oddać do 1 września cala kwotę która mi przelewali na konto. Kolega dzwonił do nich w moim imieniu i "ponoć" od stycznia nie było opłacanej składki a przecież sam ją place i według mnie jest ok zresztą według ubezpieczalni tez wszystko jest ok bo mila pani sprawdziła i widziała wpływy w systemie tylko teraz belasting cos kombinuje a ja musze oddać zaliczki za 7 miesięcy ponad 520 euro a zaznaczę jeszcze ze nie przekraczam progu podatkowego a ubezpieczenie opłacam sam od września ubiegłego roku. Może ktoś wie jak to przeskoczyć czy da się coś z tym zrobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam forumowiczów
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 11:27 pm   

nicraM,

Przeciez w liscie ktory otrzymales masz uzasadnienie, dlaczego belasting zada zwrotu zorgtoeslag, kolega podczas rozmowy telef. nie zapytal co trzeba w takim wypadku zrobic ?

jesli placiles to posiadasz dowody wplat, i to powinno sprawe w belastingu wyjasnic .

Juz chyba ktos w tym temacie wspominal ... piszesz kilka zdan wyjasnienia + kopie wyciagow oplat za ubezpieczenie to dostarczasz do BD i sprawa powinna zostac zalatwiona

o ile oczywiscie tylko o to chodzi.. moze wklej ten list do tematu w ktorym tlumaczymy obczaimy o co biega .
 
 
nicraM
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 7
Wysłany: Pią Sie 14, 2015 9:28 pm   

Przede wszystkim dziękuję za szybką odpowiedź i tak mi się nasunęło dzisiaj kiedy przeglądałem papiery ze ubezpieczalnia sama zmieniła numer konta na które wpłacałem składki na ubezpieczenie. Może o to chodzi i belasting nie widział wpłat...??? Jeżeli tak co co robić płacić i wyjaśniać czy dzwonić i tłumaczyć a może nr konta nie ma znaczenia??
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sie 14, 2015 10:26 pm   

nicraM,
Cytat:
ubezpieczalnia sama zmieniła numer konta na które wpłacałem składki


Wplacanie skladek do ubezpieczalni ,a dodatek z BELASTINGDIENST to dwie rozne sprawy

Nie wazne jaki numer konta podala ci ubezpieczalnia , to jest jej konto a co z tym zwiazane
w tej sprawie nie ma to znaczenia .

Przeciez to z twojego, osobistego konta bankowego robione sa przelewy/ czy oplaty

Zawsze, najwazniejszy bedzie numer twojego konta , ktory podales (a ktory jest znany w administracji BD ...)
To na ten (swoj )numer konta otrzymujesz dodatki z belastingdienst
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Sie 14, 2015 10:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nicraM
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 7
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 7:47 pm   

Witam mam jeszcze jedno pytanie: czy żeby udowodnić DB ze robiłem wpłaty to wystarcza wydruki z konta czy musze iść do banku i wziąć od nich wyciągi z przelewami na numer ubezpieczalni? Pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 9:29 am   

nicraM, Wyciagi z twojego kota ich nie ineteresuja . Wyslij im polise ubezpieczeniowa . Zadzwon do ubezpieczalni i powiedz ze z tego to a tego powodu potrzebujesz polise ew. potwierdzenie ze byles ubezpieczony od do . Ubezpieczalnia ci to wysle ty wyslesz do u.podatkowego wraz z odwolaniem . Bo wyslanie samego potwierdzenia tu nic nie wskora . Teraz to musisz pisac odwolanie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 11:51 am   

Baileys belasting chce wlasnie dowodow ze sie ubezpieczenie placilo wiec wyciagi z konta , bo mozna byc ubezpiezpieczony a ubezpieczenia nie palacic a oni chca byc pewni ze ktos jednak to ubezpieczenie placil
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 5:21 pm   

mavd, a mi powiedziano w belasting ze wlasnie im nici po wyciagach z kata bo ktos mogl wysyalc kaske na inne konto ( omylkowo ) i przez to nie byc ubezpieczonym . A ile biur pracy pobiera kase i po jakims czasie jednak okazuje sie ze ktos nie byl ubezpieczony ? wiec potwierdzenie wyciagami z konta nie jest dla bd potwierdzeniem

[ Dodano: Wto Sie 18, 2015 5:22 pm ]
jezeli ubezpieczalnia ma jakis problem to oczywiscie wyciagi z dowodami przelewow na ich kato sa rozstrzygajace .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
krolikos07
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 1
Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 9:51 pm   

Witajcie, to mój pierwszy raz na forum. Chciałabym przedstawić pokrótce swoją historię...
W Holandii pracowałam od 2005 do 2009 roku z przerwami. W któryms momencie podpisałam pismo z prośbą o dopłatę do ubezpieczenia. W 2005, 2006 i 2007 pieniądze te ktoś dostawał - przypuszczam, że biuro pracy, przez które tam pracowałam. Dodatkowo zwróciłam im część zaliczki za 2006, bo nie wiedziałam tak naprawdę za co każą mi płacić, ale zapłaciłam skoro kazali :( W 2008 dostałam 229euro dopłaty do ubezpieczenia i to od połowy roku jakoś. Teraz ścigają mnie holenderskie urzędy o zwrot zaliczki w wysokości 497 (428 bez odsetek), bo za dużo zarobiłam w 2008 roku. Ale jak mam im to wszystko zwrócić, skoro ja dostałam tylko 229 a reszta trafiła na czyjeś konto? Reszta czyli te 428 euro. Mam wszystkie wydruki z konta od 2005 roku i nie za bardzo wiem, jak z nimi walczyć... Proszę o jakąś radę, o słowo... Teraz po 7 latach się o to upominają i tak się zastanawiam czy w ogóle to płacić...znajdą mnie w Polsce?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group