NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo celne Polska-Niemcy-Holandia
Autor Wiadomość
RoQi
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 12
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 7:40 am   Prawo celne Polska-Niemcy-Holandia

Chciałem zapytać czy ktoś wie ile mogę przewieść papierosów i alkoholu przez grancie tych Państw. Wiem jedynie ile mogę przywieść do Polski, ale informacji o wywozie z Polski do Holandii jadąc przez Niemcy nie mogę znaleźć.
 
 
 
kmiecik74 
Poczatkujacy

Wiek: 50
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 47
Skąd: a taki se hamburg
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 8:09 pm   

tyle samo co mozesz do niemiec nie ma zadnej regoly na to ze do Holandii wiecej. ja sie tak wkopalem z fajkami. kosztowalo mnie to troche euro. pozdrawiam
_________________
. Idz albo giń.
Ostatnio zmieniony przez kmiecik74 Śro Gru 19, 2007 7:55 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 8:56 pm   

z tego co się orientuje to do Niemiec można 200 szt papierosów na osobę pełnoletnią :wink:
 
 
dutch
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: noord holland
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 9:22 pm   

Dokladnie tak,200 sztuk.
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 10:51 pm   

Cytat:
Strefa Schengen a przewóz towarów akcyzowych

Strefa Schengen oznacza swobodny przepływ osób, ale nie towarów akcyzowych. Limity na przewóz akcyzy pozostają.

Mobilne patrole Straży Granicznej będą prowadzić wyrywkowe kontrole na drogach dojazdowych do granicy. Kontrole przeprowadzać będzie również Policja, Służba Celna i Inspekcja Transportu Drogowego. Wobec osób posiadających nieprzepisowe ilości towarów akcyzowych będą wyciągane konsekwencje prawne.

Przypominamy: przez granicę wewnętrzną UE można przewieźć 800 sztuk papierosów, 200 sztuk cygar, 1 kg tytoniu, 10 litrów spirytusu, 20 litrów wina ze zwiększoną ilością alkoholu, 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego) i 110 litrów piwa. Natomiast ograniczenia wwozu alkoholu i wyrobów tytoniowych z terytorium Federacji Rosyjskiej nie ulegną zmianie.

Nie zmieniają się też przepisy dotyczące przewozu przez granicę zabytków. Do legalnego wywozu zabytków z kraju należy posiadać specjalne pozwolenie, wydane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Zrodlo : http://miasta.gazeta.pl/o...87,4749478.html


Cytat:
5. Czyli nadal musimy uważać na limity w przewozie alkoholu i papierosów?
To się nie zmienia. Ograniczenia dotyczące alkoholu i papierosów nie zostają zlikwidowane. Przykładowo do Austrii, Danii, Finlandii, RFN, Szwecji i Wielkiej Brytanii można wwieźć 200 sztuk papierosów (do pozostałych 800) oraz 200 cygar, 10 litrów spirytusu, 20 litrów wina ze zwiększoną zawartością alkoholu (np. sherry, porto), 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego) i 110 litrów piwa.

Zrodlo : http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article84259.ece


Zatem z Polski do Niemiec mozna przewiezc 200szt. papierosow (zazwyczaj jedna "sztanga") lecz w Niemczech mozesz dokupic kolejne 600 szt. (z niemiecka banderola) i tak bez problemu wjechac do Holandii.

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
RoQi
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 12
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Śro Gru 19, 2007 9:42 pm   

ok, dzięki za pomoc, tak też myślałem. Jeszcze jakbyście wyjaśnili dokładnie ile mogę przywieść "czystej" oraz piwa.

Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj. Czy ktoś się orientuje jak w nocy z 24 na 25 grudnia wygląda sprawa ze stacjami paliw w Holandii, Niemczech i Polsce, gdyż wpadła mi do głowy taka wizja, że kończy mi się paliwo a wszystkie stacje są nieczynne. Dlatego proszę o opinie naten temat, najlepiej poparte doświadczeniem.
 
 
 
road49
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Gru 25, 2007 10:56 am   

kmiecik74 napisał/a:
tyle samo co mozesz do niemiec nie ma zadnej regoly na to ze do Holandii wiecej. ja sie tak wkopalem z fajkami. kosztowalo mnie to troche euro. pozdrawiam


do Holandii 4 kartony ( przywozilem wielokrotnie z Polski via Schiphol)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group