NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Gru 27, 2010 1:23 pm
Jestem chory na cukrzyce (biorę insulinę)
Autor Wiadomość
bodzioM 
Poczatkujacy
BodzioM

Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 12:08 pm   Jestem chory na cukrzyce (biorę insulinę)

Mam wyjechać do pracy do pracy w Holandii.Jestem chory na cukrzyce (biorę insulinę) i nie wiem jak to sobie zorganizować.To znaczy, czy mogę iść do lekarza w Holandii i wypisać leki i jaka jest refundacja,czy jest refundacja
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Cze 18, 2016 2:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 6:24 pm   

Ja również jestem cukrzykiem więc napiszę na podstawie moich doświadczeń, z tym że ja brałam tabletki a odkąd jestem w ciąży jestem na insulinie. Na tabletkach byłam pod kontrolą lekarza rodzinnego, na insulinie jestem pod opieką internisty (ale nie wiem czy to dlatego że jestem w ciąży czy to norma). W każdym razie najpierw musisz iść do domowego, bo internista to specjalista i potrzebujesz do niego tak czy siak skierowanie.
Lekarstwa są darmowe z tym że masz coś takiego w ubezpieczeniu zdrowotnym jak "eigen risico", nie wiem dokładnie jak to wytłumaczyć więc napiszę jak umiem że to jest kwota którą deklarujesz (a w sumie jaką masz do wyboru w swojej ubezpieczalni) że sam w ciągu roku zapłacisz za wizyty lekarskie i lekarstwa. U mnie w praktyce wyglądać to w 2011 roku będzie tak że idę w styczniu do lekarza, biorę recepty na insulinę i dostaję do domu rachunek że mam zapłacić 170 euro (bo takie mam w przyszłym roku"eigen risico"), a już wszystkie koszty powyżej tej sumy pokrywa moje ubezpieczenie (co przy insulinie to koszt w zasadzie niewielki, bo np. na koniec roku brakło mi w ramach ubezpieczenia pasków do glukometrów (mam 6 opakowań x50 sztuk na kwartał z ubezpieczenia pokrywanych) i kupiłam sobie prywatnie... 52 euro za paczkę 50 sztuk... jeden pen z insuliną to też wydatek około 50 euro (nie płaciłam nigdy ale raz dostałam z nalepioną ceną).
Tak jak wyżej wspomniałam są jeszcze ograniczenia co do ilości wydawanych rzeczy, typu paski do glukometry, igły (są to jednorazowe), lancety - nie wiem jednak czy dla wszystkich jednakowe czy istnieją jakieś podziały.

To chyba na tyle... jak masz jakieś pytania to pisz, jeśli będę wiedzieć to postaram się odpisać.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 7:31 pm   

bodzioM,



w Twoim wypadku zalecane jest ubezpieczenie indywidualne ,ktore wynosi ok 100 euro na miesiac ,a nie to tzw ''od szefa''czy zbiorowe

inaczej bedziesz ponosil wysokie koszty ,zwiazane z niezbednymi srodkami medycznymi o ktorych wspomina mamqa,
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Wto Gru 28, 2010 3:20 pm   

Pytasz dzisiaj w innym temacie (nie rozumiem czemu nie w tym, skoro czegoś nie rozumiesz to pisz):
bodzioM napisał/a:
Mam wyjechać do pracy w Holandii. Jestem chory na cukrzyce i biorę insulinę.Czy muszę brać insulinę z Polski,czy mogę iść do lekarza w Holandii i wypisze mi lekarstwa i jaka jest odpłatność za wypisane lekarstwa?


Jako iż wyjeżdżasz do pracy, nie wiadomo kiedy z pracy załatwią Ci ubezpieczenie, a jeszcze lepiej zebyś sobie sam załatwił całkiem normalne ubezpieczenie (na które możesz dostać dodatek od państwa, szukaj na forum pod nazwą "zorgtoeslag"), takie ubezpieczenie kosztuje około 100 euro, dodatku możesz dostać około 60 euro więc niewielkie koszty sam poniesiesz a lepsze to dużo niż to co załatwiają agencje pracy, tym bardziej dla Ciebie. A więc nie wiem dokładnie kiedy na początku znajdziesz czas na załatwienie ubezpieczania, plus kiedy przyślą Ci kartę do domu, ja bym wzięła zapas lekarstw z polski na wszelki wypadek na około dwa miesiące, powinieneś w tym czasie się wyrobić z ubezpieczeniem.
Jak już będziesz miał ubezpieczenie to koszt wypisanie lekarstw, wizyty lekarzy i same lekarstwa kosztują Cię jedynie do wyczerpania eigen risico, o którym pisałam wcześniej a potem masz już wszystko w ramach ubezpieczenia.

Jak masz jakieś pytania to zadawaj je w tym temacie lub pisz do mnie na pw.
Pozdrawiam.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Gru 28, 2010 4:23 pm   

mamqa

Cytat:
Pytasz dzisiaj w innym temacie



pyta ..ale temat zostal przeniesiony do kosza

zdaje sie ze kolega bodzioM, nie wie jak poruszac sie po forum spamujac rozne dzialy jednym tematem
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Gru 30, 2010 5:48 pm   Re: lekarze lekarstwa

bodzioM, nie mogę odpisać Ci na pw bo masz wyłączoną taką opcję... Wejdź w "profil" i zaznacz ze chcesz otrzymywać pw. Na razie odpiszę tutaj gdyż nie jest to nic osobistego...


bodzioM napisał/a:
Dziękuje CI za odpowiedz na moje pytania. Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie są formy ubezpieczania przez Agencje Pracy Holenderskie?Wyjeżdżam z Polski na 8 miesięcy i jestem zatrudniony przez holenderska Agencje.


To nie tyle chodzi o formę co po prostu agencje kuszą pracowników tanim ubezpieczaniem, niestety wiąże się ono z wysokim "eigen risico", powyżej 600 euro...
 
 
OMD 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 42
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 7:45 pm   

Mam cukrzycę typu 2 ,czyli jestem na insulinie od 6 lat.Na noc biorę Lantus,w ciągu dnia Novorapid.
Nie ma problemu z niczym!
Wizyty u lekarza diabetologa 3-4 razy do roku,raz w roku spotkanie z lekarzem nazwijmy go ,,głównym" ,który wysyła mnie na kontrolne badanie wzroku oraz inne.
Dwa razy do roku kontrolę zleca mi lekarz diabetolog(mocz,krew).Nie wiem co tu jeszcze Was interesuje?Wiadomo pić alkoholu nie wolno,palić papierosów również(choć niektórzy piją i palą,lecz to ludzie mało poważni).Dietę trzymam ,podjadam niekiedy nawet i ciacha ,lody lecz odpowiednio wtedy trzeba zaaplikować insulinę.
Trzy razy dziennie robię pomiary cukru,najgorzej jest w weekendy jak mam mało ruchu ,to cukry rosną ,więc trzeba uważać z jedzeniem :lol: .jak się pracuje to ruch powoduje spalanie węglowodanów i raczej nie ma problemów.
W razie pytań piszcie na pw lub w temacie ,postaram się odpowiedzieć
Pozdrawiam :030:
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Cze 18, 2016 1:59 pm   


przeniesione

Dager91 napisał/a:
Witam

Moja dziewczyna ma cukrzyce typu 1, posiada pompę insulinową. Za miesiąc planuje przyjechać do mnie na dłużej i teraz mam pytania i potrzebuję pomocy kogoś obeznanego w temacie.

Mianowicie na początku muszę jej wyrobić sofi numer, zameldować, ubezpieczyć i znaleźć lekarza rodzinnego. Czy zostanie jej przydzielony lekarz diabetolog ? Jakie ubezpieczenie rekompensuje w 100% insuline, wkłucia itp, rozszerzone czy podstawowe ? W Polsce musi się stawiać u lekarza średnio co 3 miesiące i chcielibysmy zrezygnować z leczenia w Polsce i rozpocząć je tutaj. Jeżeli ktoś jest obeznany z tematem fajnie by było jakby napisał jakie są koszta takiego leczenia tutaj? czy warto, a może lepiej jednak jeździć do PL co te 3 miesiące ? i ogólnie jak to tutaj wygląda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group