NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgubienie lub kradzież portfela z dokumentami
Autor Wiadomość
hulk_88
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2016
Posty: 24
Wysłany: Nie Mar 12, 2017 6:01 pm   Zgubienie lub kradzież portfela z dokumentami

Witam zgubiłem lub ktoś mi ukradł dziś portfel z dokumentami i kartami co mogę zrobić ,karty polskie zastrzegłem ,holenderską z ING nie wiem jak ,dziś niedziela wszystko nieczynne.. co mogę zrobić i jak zastrzec dowód osobisty??Byłem na policji ale powiedzieli ze jesli nie mam pewności ze to kradzież to nic na ten moment nie mogę zrobić ,a znowu na siłowni na której zgubiełm lub ktoś ukradł powiedzieli ze bez papieru z policji nie mogę zobaczyć na kamery ..
Ostatnio zmieniony przez hulk_88 Nie Mar 12, 2017 6:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Mar 12, 2017 6:44 pm   

hulk_88 napisał/a:
Byłem na policji ale powiedzieli ze jesli nie mam pewności ze to kradzież to nic na ten moment nie mogę zrobić


To jakas porazka ,przeciez nie da sie bez tego ich swistka nic zrobic .


http://www.forum.niedziel...ic.php?p=188428
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Pon Mar 13, 2017 8:43 am   

To prawda, nie od jakiegos czasu nie zglasza sie juz zgubienia dokumentow na policje.
https://www.rijksoverheid...kaart-kwijt-ben

Pisalam juz na ten temat posta, wkleje Ci ponizej.

"Przerabialam to w listopadzie.

Strona biura rzeczy znalezionych:
https://www.google.nl/url...iDWTBQ-OeNgMoEw

Na adres w Polsce Ci raczej nikt niczego nie wysle.

Poza tym czesto przewoznicy tez prowadza taka administracje. Jaki to byl przewoznik?

Jezeli nic sie nie znajdzie to:
- mozesz poczta lub faksem wyslac zgloszenie do Konsulatu w Hadze o utracie dowodu, wtedy oni wysylaja to do Twojego urzedu Miasta w ktorym dokument byl wydany. Dowod zostaje zablokowany i nie mozna go juz uzywac, nawet jesli pozniej go jeszcze znajdziesz.

Tutaj link do ogolnych informacji na ten temat:
http://www.haga.msz.gov.p...ratadokumentow/

I link do formularza, ktory musisz przeslac do Konsulatu:
http://www.haga.msz.gov.p...cba94361783:JCR

Rowniez w konsulacie mozesz wyrobic nowy paszport, cena to €110.
Mozna sie umowic przez internet, link:
https://secure.e-konsulat.gov.pl/Wizyty/Paszportowe/RejestracjaTerminuWizytyPaszportowej.aspx?guid=812325a4a09b46aaa5b3a8b6fcd20b8d

Powodzenia.

I nie zwlekaj za dlugo z blokowaniem dowodu jesli sie nie znajdzie w ciagu 3-5 dni. Po tym czasie szanse sa dosc marne, ze jeszcze gdzies go odzyskasz.

PS. Jesli zgubiles rowniez prawo jazdy, to jego zgube musisz zglosic osobiscie (telefonicznie) w urzedzie wydania dokumentu (starostwo albo urzad miasta) w ciagu 30 dni."
http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=108805
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Mar 13, 2017 12:13 pm   Re: Zgubienie lub kradzież portfela z dokumentami

przeciez napisal

hulk_88 napisał/a:
?Byłem na policji ale powiedzieli ze jesli nie mam pewności ze to kradzież to nic na ten moment nie mogę zrobić ,a znowu na siłowni na której zgubiełm lub ktoś ukradł powiedzieli ze bez papieru z policji nie mogę zobaczyć na kamery ..



Moj znajomy Polak ,ktory tu pracuje byl na policji w grudniu zeszlego roku ,kiedy skradzono mu paszport i inne dokumenty i bez problemu wydano mu to po/ zaswiadczenie .
Kazdy Holender ktory prebywa za granica a dotkinie go ten problem, to rowniez w tym kraju zglasza kradziez na policje a potem w swoim konsulacie
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Pon Mar 13, 2017 12:36 pm   

Cytat:
przeciez napisal

hulk_88 napisał/a:
?Byłem na policji ale powiedzieli ze jesli nie mam pewności ze to kradzież to nic na ten moment nie mogę zrobić ,a znowu na siłowni na której zgubiełm lub ktoś ukradł powiedzieli ze bez papieru z policji nie mogę zobaczyć na kamery ..



Moj znajomy Polak ,ktory tu pracuje byl na policji w grudniu zeszlego roku ,kiedy skradzono mu paszport i inne dokumenty i bez problemu wydano mu to po/ zaswiadczenie .
Kazdy Holender ktory prebywa za granica a dotkinie go ten problem, to rowniez w tym kraju zglasza kradziez na policje a potem w swoim konsulacie


Jest roznica pomiedzy aangifte a verklaring van vermissing.

hulk_88, wydrukuj ponizdzy tekst i pojdz z nim na policje.

"Wat moet ik doen als ik mijn paspoort of identiteitskaart kwijt ben?
U hoeft geen aangifte meer te doen bij de politie. Ook niet als uw paspoort of identiteitskaart is gestolen. U moet wel een verklaring van vermissing afleggen bij uw gemeente. Dit is nodig om misbruik van uw oude reisdocument tegen te gaan en voor de aanvraag van een nieuw reisdocument."[/quote]
Ostatnio zmieniony przez Metec Pon Mar 13, 2017 12:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hulk_88
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2016
Posty: 24
Wysłany: Pon Mar 13, 2017 1:58 pm   

A co w Holandii mogą wziąść na mój dowód ,zastrzegłem go przez ING PL ale nie wiem jak się to ma do Holandii ,nie wiem co jeszcze mam zrobić bo przesłuchanie na policji mam dopiero w czwartek a do tego czasu to się dużo może dziać ??
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Mar 13, 2017 6:18 pm   

hulk_88,

Cytat:
Jeśli za granicą zgubisz dokument podróży (paszport bądź dowód osobisty) albo zostanie ci on skradziony, powinieneś niezwłocznie zgłosić się do polskiej placówki konsularnej.

Osoba, która utraciła paszport, jest obowiązana niezwłocznie zawiadomić o tym organ paszportowy, który dokument wydał, lub organ paszportowy właściwy ze względu na miejsce jej pobytu (polską placówkę konsularną). Z dniem zawiadomienia paszport ten traci ważność.

Co zrobić, jeśli stracisz PASZPORT albo DOWÓD OSOBISTY za granicą? Jeśli za granicą zgubisz dokument podróży (paszport bądź dowód osobisty) albo zostanie ci on skradziony, powinieneś niezwłocznie zgłosić się do polskiej placówki konsularnej. A co zrobić, jeżeli w danym kraju Polska nie ma swojego przedstawicielstwa? Utratę paszportu lub dowodu odobistego za granicą zgłoś u konsulaOsoba, która utraciła paszport, jest obowiązana niezwłocznie zawiadomić o tym organ paszportowy, który dokument wydał, lub organ paszportowy właściwy ze względu na miejsce jej pobytu (polską placówkę konsularną). Z dniem zawiadomienia paszport ten traci ważność. Konsul może, po uprzednim potwierdzeniu tożsamości, wydać paszport tymczasowy na powrót do kraju. Paszport tymczasowy jest ważny przez okres w nim wskazany, nie dłużej jednak niż przez 12 miesięcy od daty jego wydania.Podobnie jest w wypadku utraty dowodu osobistego. Trzeba o tym zawiadomić niezwłocznie najbliższy organ gminy lub właściwą ze względu na miejsce pobytu polską placówkę konsularną. Organy te wydają zaświadczenie o utracie dowodu osobistego, ważne do czasu wydania nowego dokumentu, oraz powiadamiają o tym organ, który wydał dowód osobisty, w celu unieważnienia dokumentu. Osoba, która utraciła dowód osobisty, jest obowiązana po powrocie do kraju wystąpić niezwłocznie o wydanie nowego dokumentu do właściwego organu gminy.



zrodloTU
 
 
hulk_88
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2016
Posty: 24
Wysłany: Pon Mar 13, 2017 7:37 pm   

Tak ale do czwartku to mogą różne rzeczy na mój dowód zrobić ,czy może się mylę ,nie wiem jak to jest w Holandii ?
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Wto Mar 14, 2017 8:56 am   

To NIE OZNACZA ze z tym zaswiadczeniem sie mozesz legitymowac!! Nie mozna z tym papierkiem wiec jechac do Polski. Trzeba wyrobic paszport/paszport tymczasowy w konsulacie. Tylko i wylacznie ten dokument uprawnia Cie wtedy do przejazdu przez inne kraje (tak, nawet w Unii).

Nie ryzykowalabym w dzisiejszych czasach (duzy problem nielegaljnej emigracji w UE) jazde bez paszportu.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Maj 30, 2017 10:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Mar 14, 2017 1:00 pm   

Metec napisał/a:
Dokladnie o tym napisalam w moim poscie- gdzie i jak zglosci POLSKIM wladzom. Wiec nie za bardzo rozumiem po co sie powtarzasz...


tak samo jak ja nie rozumiem , dlaczego cytujesz ponownie, cos co juz znajduje sie w poscie wyzej

Metec napisał/a:
Nie ryzykowalabym w dzisiejszych czasach (duzy problem nielegaljnej emigracji w UE) jazde bez paszportu.


Wydzwiek tej wypowiedzi jest mniej wiecej taki... ze ci ktorzy tu szukaja info ,lub sie udzielaja maja Zespół Downa !!
 
 
hulk_88
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2016
Posty: 24
Wysłany: Pią Mar 17, 2017 2:34 pm   

a ile się czeka na ten dowód tymczasowy , i ile jest on ważny bo w Ambasadzie nikt nie raczy odebrać ktoś wie ??
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Pią Mar 17, 2017 3:30 pm   

Nie ma czegos takiego jak dowod tymczasowym.

A na paszport tymczasowym 2 tygodnie. Lub do 2 dni jezeli zaplacisz sobie za wyrobienie w trybie pilnym.

A paszport jest wazny przez 7 dni.

http://www.haga.msz.gov.p...wy_paszportowe/
(na samej dole jest podane)
Ostatnio zmieniony przez Metec Pią Mar 17, 2017 3:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hulk_88
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2016
Posty: 24
Wysłany: Sob Mar 18, 2017 6:05 pm   

Teraz nie wiem co mam robić bo chce kupić bilet lotniczy a ten paszport tymczasowy jest ważny na 7 dni tylko
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Sob Mar 18, 2017 6:25 pm   

na paszport tymczasowy nie polecisz
chyba ze do Polski, wiekszosc krajow zada waznosci minimum 3 miesiace
 
 
hulk_88
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sie 2016
Posty: 24
Wysłany: Sob Mar 18, 2017 6:41 pm   

do polski chce leciec 27 kwietnia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group