NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leczenie ortopedyczne
Autor Wiadomość
jequsia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 1
  Wysłany: Nie Sie 20, 2017 7:48 pm   Leczenie ortopedyczne

Witam. Poszukuje opinii na temat leczenia ortopedycznego w Holandii, konkretnie staw barkowy. Mam 26 lat, Niestety od ponad dwóch lat mam problemy z barkiem, już dwukrotnie zwichnęłam bark, który musiałam mieć nastawiany w szpitalu. W Holandii przebywam od stycznia tego roku, gdzie płace ubezpieczenie, jednak od czerwca do sierpnia, na okres trzech miesięcy wyjechałam do pracy w Niemczech. Tam wybiłam bark, gdzie po nastawieniu stwierdzono, ze gdybym miała niemieckie ubezpieczenie, od razu miałabym przeprowadzona operacje usztywnienia ręki. Po przeprowadzeniu badań kontrolnych i tomografii komputerowej w Niemczech, stwierdzono u mnie całkowity brak płynu stawowego. Podano leki i skierowano na rehabilitacje. Niestety nie wiem co dalej. Za tydzień wracam do NL i nie wiem czy opieka medyczna, konkretnie ortopedyczna, pozwala na tego typu leczenie. Czy moje ubezpiecznie gwarantuje mi dalsze leczenie w Holandii i możliwa jak myśle operacja, która wg mnie jest nieunikniona (w mojej rodzinie występują choroby stawów, co pozwala mi sadzić, ze mam genetyczne zwyrodnienie stawów). Czy znacie także dobrych lekarzy, do którym maglalabym się skierować?? Bardzo proszę o radę.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 3:54 pm   

jequsia napisał/a:
Czy moje ubezpiecznie gwarantuje mi dalsze leczenie w Holandii i możliwa jak myśle operacja, która wg mnie jest nieunikniona (w mojej rodzinie występują choroby stawów, co pozwala mi sadzić, ze mam genetyczne zwyrodnienie stawów). Czy znacie także dobrych lekarzy, do którym maglalabym się skierować??


Twoja holenderska ubezpieczalnia, na pewno gwarantuje ci leczenie ,o ile na czas wyjazdu z Holandii, nadal oplacalas tutejsze skladki .Ale jakie to bedzie leczenie trudno okreslic .
Moze sie tez okazac ze po powrocie z Niemiec, tu na miejscu ,bedziesz musiala zaczac wszystko od nowa.
Nie stawiaj diagnozy na podstawie genetycznych uwarunkowan , o potrzebie operacji ,bo mozesz sie zdziwic jak daleka do tego droga .
To nie jest Polska ani Niemcy ,gdzie mozesz sobie wybrac lekarza specjaliste , tu niestety panuja troche inne zasady.
Na pewno, nie bedziesz miala wielkiego wyboru , ani spisu lekarzy specjalistow w ktorych bedziesz mogla przebierac ...
Ustalone to zostanie , albo przez twoja ubezpieczalnie ,lub bardziej prawdopodobne - przez lekarza rodzinnego ,to on wskaze ci szpital, lub poliklinike do ktorego, byc moze wyda skierowanie .
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 8:43 pm   

Na pewno, nie bedziesz miala wielkiego wyboru , ani spisu lekarzy specjalistow w ktorych bedziesz mogla przebierac ...
Ustalone to zostanie , albo przez twoja ubezpieczalnie ,lub bardziej prawdopodobne - przez lekarza rodzinnego ,to on wskaze ci szpital, lub poliklinike do ktorego, byc moze wyda skierowanie .


Jak najbardziej ma się wybór danego specjalisty po skierowaniu przez lekarza domowego wystarczy wejść na stronę szpitala sprawdzić którzy lekarze pracują na danym oddziale wybrać i telefonicznie umówić u niego wizytę na wybór szpitala też mamy wpływ masz wybór gdzie chcesz być operowanym już wiele razy korzystałem tutaj z opieki medycznej i za każdym razem wybieram lekarza tylko trzeba się liczyć z tym że do jednego czeka się na spotkanie krócej a wybranego przez siebie może być tydzień lub dwa dłużej powodzenia.
_________________
zoutkeet
Ostatnio zmieniony przez zoutkeet Nie Wrz 03, 2017 8:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 9:14 pm   

zoutkeet, a wiesz ze nie kazdy ma pakiet ubezpieczeniowy z mozliwoscia wyboru ??? Wiec nie kazdy ma mozliwosc wybierania lekarza lub szpitala . Pozatym skierowanie od lekarza jest od niedawna faxowana/mailowane do szpitala bezposrednio od lekarza domowego .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 9:39 pm   

zoutkeet napisał/a:
Jak najbardziej ma się wybór danego specjalisty



A jak myslisz ,ilu specjalistow ortopedow przypada na jeden szpital 10 - a moze ze 20 ?

Jesli bedzie ich 2... to mozna powiedziec ze jest wybor, ale MIEDZY JEDNYM A DRUGIM

a jak trzech... to zawrotu glowy az idzie dostac od tego przebierania !!

Cytat:
masz wybór gdzie chcesz być operowanym już wiele razy korzystałem tutaj z opieki medycznej i za każdym razem wybieram lekarza


No to jednak zyjemy w dwoch roznych krajach.. na dodatek gdybym nie miala stycznosci na codzien z tutejsza sluzba zdrowia , to pewnie bym uwierzyla w to, ze za kazdym razem wybierasz sobie lekarza ...
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 10:29 pm   

W jakich dwóch różnych krajach ne wiem o co ci chodzi ja się wypowiedziałem na temat własnych doświadczeń żeby ludzie którzy potrzebują informacji nie bazowali na jednej informacji ale skoro cię uraziłem to przykro mi ale proszę nie podważać tego co napisałem na podstawie swoich doświadczeń może nie którzy mają więcej szczęścia i możliwości. Miłego wieczoru.
P.S. u nas w szpitalu jest 4 https://www.zrt.nl/specia...sch%20chirurgen jak córka złamała rękę to na podstawie doświadczeń lekarskich i opinii innych pacjentów które można znaleźć na internecie wybrać tego który ci odpowiada
odp. do baileys ja te wszystkie usługi i wybory wykonywałem mając basic pakiet z MENZIS więc tu chodzi raczej tylko czy szpital ma podpisany kontrakt z ubezpieczalnią a jeśli chodzi o Menzis to mają praktycznie wszystkie. Oczywiście ze jest faksowane ale to nic nie znaczy że dzwoniąc mówisz u którego się chcesz umówić na wizytę więcej kreatywności ;)
_________________
zoutkeet
Ostatnio zmieniony przez zoutkeet Nie Wrz 03, 2017 10:50 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 11:15 pm   

zoutkeet, nie tylko chodzi o to czy maja podpisany kontrakt ale i o forme twojego ubezpieczenia a nie chodzi tu o to czy basis czy rozszezony . p.s. w kazdej uebzpieczalni mozna isc do kazdego szpitala jednak nie w kazdym beda pokryte koszta w calosci lub wcale . Na wiele "drogich : zabiegow musisz wystepowac o pozwolenie do ubezpieczalni tak tez jest czesto np z opercajami plastycznymi czy drozszymi rewalidacjami itd, tak samo leczenie planowane poza NL wymaga czesto ( prawie zawsze ) pozwolenia od ubezpieczalni .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 11:19 pm   

ponizej w linku wiecej o wolnym wyborze w ubezpieczalniach
http://zorgverzekeringsin...e-zorgverlener/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group