NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
raport z wypadku przy pracy
Autor Wiadomość
109dka
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 13
Wysłany: Sob Sty 16, 2016 10:12 pm   raport z wypadku przy pracy

Pracuję przez firmę sprzatająca z przeznaczeniem na jeden hotel. Jezeli uległam wypadkowi na hotelu , kto powinien wysłac raport do szpitala firma czy hotel ? Jest to dla mnie wazne bo zostałam obciążona rachunkiem za szpital.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 11:42 am   

109dka napisał/a:
Jezeli uległam wypadkowi na hotelu , kto powinien wysłac raport do szpitala firma czy hotel ?
Ani hotel ani firma .
Jezeli wypadek byl z winy pracodawcy , hotelu lub innej osoby/instancji to mozesz wtedy sie ubeigac o zwrot kosztow , co do raportu to odrazu po wypadku powinni byli zadzwonic do arbeidsinspectie i to oni wystawiaja raport i nikt inny . Oczywiscie mowa o wypadku w miejscu pracy .
109dka napisał/a:
zostałam obciążona rachunkiem za szpital.
to jest najnormalniejsze w swiecie bo w NL kazdy ma obowiazek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego a jak go nie posiadasz to placisz z wlasnej kieszeni . Jezeli masz ubezpieczenie to za jakis czas powinna ubezpieczalnia wyslac do ciebe list z zapytaniem czy to byla twoja wina a jak nie twoja to kogo mozna tymi kosztami obciazyc , oczywiscie musisz miec na to dowody kto jest winien i do tego bedzie ci potrzebny raport od arbeidsinspectie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Sty 17, 2016 11:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Sty 20, 2016 10:12 am   

baileys napisał/a:
Jezeli masz ubezpieczenie to za jakis czas powinna ubezpieczalnia wyslac do ciebe list z zapytaniem czy to byla twoja wina a jak nie twoja to kogo mozna tymi kosztami obciazyc , oczywiscie musisz miec na to dowody kto jest winien i do tego bedzie ci potrzebny raport od arbeidsinspectie .


Jeśli np. szedłem cały w skowronkach i upadłem bo nogi mi się poplątały łamiąc przy tym 2 nogi, miednicę to i tak rachunek przyjdzie na mnie? Bo to właściwie moja wina...
Masz na myśli rachunek w całości czy tylko do własnego ryzyka?

To w Polsce jest większa cywilizacja jeśli chodzi o pokrycie kosztów...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 20, 2016 11:54 am   

Fegelein napisał/a:
Masz na myśli rachunek w całości czy tylko do własnego ryzyka?
jak jestes ubezpieczony to oczywiscie ze tylko wlasne ryzyko musisz sam pokryc . Szpital wywyla rachunek do ubezpieczalni a ubezpieczalnia sciaga z ciebie wysokosc pozostalego wlasnego ryzyka
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Sty 20, 2016 6:45 pm   

Ufff bo zrozumiałem, że jak wypadek z własnej winy to sam pokrywam całość leczenia nawet mając ubezpieczenie... co by było Bangladeszem Europy :P
 
 
uzix
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Sie 29, 2017 7:22 pm   

Czy mój przypadek kwalifikuje się jako wypadek w pracy. Pracuje jako picker w magazynie i żeby nie pomylić pudełek z zamówieniami wiążemy je gumkami. Co jakiś czas taka gumka strzeli. Mnie strzeliła w piątek rano i wskutek tego obie ręce uderzyły w metalowe regały. Wiem, śmieszne.
Problem w tym, że na wieczór rozbolał mnie łokieć. W sobotę był już spóchnięty a w niedzielę poszłam na SOR, żeby ktoś kompetentny to zobaczył. Wyszło zapalenie kaletki podskórnej łokcia wskutek mikrourazów. Zgłaszając się na SOR powiedziałam o tym, że uraz miał miejsce w pracy. W pracy biorąc zika też zaznaczyłam, że stało się to w piątek w pracy.
Czy to będzie wina moja czy pracodawcy?
Inna rzecz, że guma może strzelić w oko a okularów ochronnych nie przewidują.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 9:22 pm   

uzix napisał/a:
żeby nie pomylić pudełek z zamówieniami wiążemy je gumkami. Co jakiś czas taka gumka strzeli.
czy to jest wedlog regulaminu ? Lub moze zasada pracy ustalona i nazocona przez pracodawce/zaklad ?
uzix napisał/a:
Czy to będzie wina moja czy pracodawcy?
Jezeli jest to wasz ( pracownikow ) wymysl i nie nakazuja go wam odgornie to mozliwe ze jest to wypadek w pracy ale jednak nie licz na nic bo jest on z twojej winy i nalezy ci sie tylko i wylacznie standardowe chorobowe czyli 75%-70% ( lub taki procen jaki masz opisany w twoim kontrakcie ) od twojej srednich dochodow .
uzix napisał/a:
Inna rzecz, że guma może strzelić w oko a okularów ochronnych nie przewidują.
jezeli nie jest to regolaminowe uzywanie gumek nie rob tego lub kup sobie sam takie okolary .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 9:23 pm   

Fegelein napisał/a:
że jak wypadek z własnej winy to sam pokrywam całość leczenia nawet mając ubezpieczenie...
nie nie calosc leczenia a pokrywasz tylka wlasne ryzyko
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
uzix
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 05, 2017 1:08 pm   

baileys napisał/a:
uzix napisał/a:
żeby nie pomylić pudełek z zamówieniami wiążemy je gumkami. Co jakiś czas taka gumka strzeli.
czy to jest wedlog regulaminu ? Lub moze zasada pracy ustalona i nazocona przez pracodawce/zaklad ?

Używanie gumek nie jest wymysłem pracownika, jest to standardowe wyposażenie stanowiska pracy i osoby szkolące przekazały nam w jaki sposób mamy kompletować i pakować zamówienia. Zresztą w dalszym ciągu jestem w trakcie okresu szkolenia i choć pracujemy samodzielnie to jednak jesteśmy nadzorowani, czy pakujemy produkty w sposób prawidłowy.
Ostatnio zmieniony przez uzix Wto Wrz 05, 2017 5:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group