NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto to jest Dzentelmen?
Autor Wiadomość
kapitanklos
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 49
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Gru 31, 2007 2:38 pm   Kto to jest Dzentelmen?

Drodzy ziomkowie,

Czasami zwijam sie ze smiechu czytajac wypowiedzi niektorych z nas. Nie chodzi o te "na temat", tylko te pochodne, powstale na wskutek np. czyjegos "przejezyczenia" lub uzycia niewlasciwego wyrazenia.

Przyklad:

forumowicz 1.(kobieta): " pewnie ten (...) zaraz powie, ze ma racje,

podczas gdy wszyscy widza, ze ja mam...."
forumowicz 2 (kobieta): " Jak jest prawdziwym dzentelmenem, to
przeprosi i przyzna nam racje...."
forumowicz 3 (mezczyzna) " Przyznaje racje......"

:D

Takie sytuacje sa co trzeci temat.......ale wrocmy do tematu.

Pragnalbym uslyszec od Was (zarowno kobiet jak i mezczyzn) kim jest wedlug Was PRAWDZIWY DZENTELMEN (biorac pod uwage takie pojecie jak : kobieca emancypacja )......

Pozdro,

Krzysiek
_________________
May those who love us - love us.
And for those who don't love us may God trun their hearts to love us.
And if the God can't turn their hearts, let God turn their ankles so we can recoginize them by limping.

by. Paulie Chopra
 
 
pstrag
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 99
Skąd: rwacy potok
Wysłany: Pon Gru 31, 2007 2:54 pm   

Witam.
Chodzi o mnie.Wiem wiem .Strzelilem gafe ,jest to szok powystrzeleniowy z pobliskiej petardy.Przyznalem racje komus, kto ja mial to wszystko.Jesli chodzi o gentelmenow to ja uwazam ,ze ich juz po prostu brak tak samo jak prawdziwych dam.
Pozdrawiam
_________________
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Gru 31, 2007 3:07 pm   

Dżentelmen – to człowiek nienaganny zarówno pod względem etycznym, jak i form towarzyskich, taktowny, honorowy, godny zaufania, uprzejmy.
reszte mozna doczytac ...w wikipedia....sa jeszcze prawdziwu dżentelmeni ....ale na forum jak narazie nie ''spotkalam ''ani jednego Pozdrawiam :wink:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Pon Gru 31, 2007 4:12 pm   

Idealny dzentelmen powinien zawsze mowic wiecej, niz mysli, i zawsze wiecej myslec, niz mowi :wink:
 
 
kapitanklos
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 49
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Gru 31, 2007 4:26 pm   Kto to jest Dzentelmen?

:D
Napisze mejla do wikipedii, bo to chyba zapomnieli tej, bardzo istotnej, cechy charakteru prawdziwego dzentelmena.... :D

Pozdro,

Krzysiek
(mieszczanin)
_________________
May those who love us - love us.
And for those who don't love us may God trun their hearts to love us.
And if the God can't turn their hearts, let God turn their ankles so we can recoginize them by limping.

by. Paulie Chopra
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 02, 2008 7:25 pm   Re: Kto to jest Dzentelmen?

kapitanklos napisał/a:
Drodzy ziomkowie,

Czasami zwijam sie ze smiechu czytajac wypowiedzi niektorych z nas. Nie chodzi o te "na temat", tylko te pochodne, powstale na wskutek np. czyjegos "przejezyczenia" lub uzycia niewlasciwego wyrazenia.

Przyklad:

forumowicz 1.(kobieta): " pewnie ten (...) zaraz powie, ze ma racje,

podczas gdy wszyscy widza, ze ja mam...."
forumowicz 2 (kobieta): " Jak jest prawdziwym dzentelmenem, to
przeprosi i przyzna nam racje...."
forumowicz 3 (mezczyzna) " Przyznaje racje......"

:D

Takie sytuacje sa co trzeci temat.......ale wrocmy do tematu.

Pragnalbym uslyszec od Was (zarowno kobiet jak i mezczyzn) kim jest wedlug Was PRAWDZIWY DZENTELMEN (biorac pod uwage takie pojecie jak : kobieca emancypacja )......

Pozdro,

Krzysiek
to o to chodzi http://www.niedziela.nl/f...der=asc&start=0 jakby ktos nie wiedzial to z tego smieje sie Krzys :wink:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
kapitanklos
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 49
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 8:53 pm   Kto to jest Dzentelmen?

Hmmmm,

Wyczuwam troche zgryzliwosci w wypowiedzi Malgorzaty, wiec sprobuje sprostowac......
Byl to JEDEN Z WIELU przykladow, ktory wywoluje usmiech na ustach najprawdopodobniej nie tylko u mnie.....a wybralem ten przyklad, bo jestem z reguly staromodny i rodzice wychowali mnie na wlasnie dzentelmena. Tyle, ze w dzisiejszej, nowoczesnej spolecznosci bycie dzentelmenem czesto nie poplaca, a czasem jest nawet glupota, poniewaz dobre maniery sa uzywane przeciwko prawdziwemu dzentelmenowi.......

Pozdro,

Krzysiek
_________________
May those who love us - love us.
And for those who don't love us may God trun their hearts to love us.
And if the God can't turn their hearts, let God turn their ankles so we can recoginize them by limping.

by. Paulie Chopra
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 9:23 pm   

Drogi Krzysiu moim zdanie niepotrzebne bylo to sprostowanie zle odczytales moje intencje ....wcale nie zgryzliwosc mna kierowala kiedy podawalam linka do strony.... wrecz przeciwnie pomyslalam ze fajnie to tam wyszlo i jest sie z czego smiac....no coz czasami jestesmy opatrznie rozumiani :D
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 9:30 pm   

Slowo dzentelmen czy gentelman z angielskiego brzmi sztywno,teraz "polska zlota mlodziez" powiedzialaby poprostu "porzadny gosc,facet".
Tak jak moi poprzednicy stoje za, ze 100% dzentelemenow nie ma,sa tylko wyuczone nawyki od rodzicow jak np.ustapienie miejsca staruszce/kobiecie,na przywitanie pocalunek w reke,otwarcie drzwi,podsuniecie krzesla...
Ten "porzadny facet, gosciu" powinien wedlug mnie umiec zachowac sie w kazdej sytuacji,powiedziec z sensem albo zamilknac kiedy trzeba... 8) i umiec potrafic uszanowac siebie i innych.
A tak na podsumowanie to chyba dobrze ze tych 100 procentowcow nie ma , bo zycie byloby z nimi cholernie nudne...

Ona: Gdybys był dzentelemenem nie kazywalbys mi tego robic.
On: Gdybys ty byla dama nie mowilabys z pelna buzia.

I tu chyba po raz pierwszy zgodze sie z Pstragiem ze prawdziwych dzentelmenow brak,tak samo jak prawdziwych dam...no chyba ze w Anglii w szkole bycia dzentelmenem...dama... :D
 
 
kmiecik74 
Poczatkujacy

Wiek: 50
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 47
Skąd: a taki se hamburg
Wysłany: Sob Sty 05, 2008 7:58 pm   

Ostatni wyginol z dinozaurami hi hi. pozdrawiam
_________________
. Idz albo giń.
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 2:38 am   

Moja opinia jest taka, że dżentelmeni istnieją, :)

Niestety na forum jak na razie nie spotkałam się z tego typu objawami ze strony płci przeciwnej.

A co do Pana Pstrąga, to myślę, że jest on umiejętnym prowokatorem, na którego cięte posty nacinamy się wszyscy. Słyszeliście o "Czułym Wojtku" na Onecie?? Pstrąg to jego nacjonalistyczna troche nieudana kopia.

Pozdrawiam
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
kapitanklos
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 49
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 6:55 pm   czerwony wojtek

Opowiedz nam o czerwonym wojtku.....
_________________
May those who love us - love us.
And for those who don't love us may God trun their hearts to love us.
And if the God can't turn their hearts, let God turn their ankles so we can recoginize them by limping.

by. Paulie Chopra
 
 
kmiecik74 
Poczatkujacy

Wiek: 50
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 47
Skąd: a taki se hamburg
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 9:34 pm   

Czuly wojtek i Jasiu smietana to czolowka w onecie hi hi. wesolo z nimi i tu rowniez tacy musza byc. Ja sam czaami przesadzam ale mam to gdzies wkoncu nie mozna wszystkiego brac powaznie. Pozdrawiam serdecznie.
_________________
. Idz albo giń.
 
 
Julia30 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 12
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 10:35 pm   

kmiecik74 napisał/a:
Czuly wojtek i Jasiu smietana to czolowka w onecie hi hi. wesolo z nimi i tu rowniez tacy musza byc. Ja sam czaami przesadzam ale mam to gdzies wkoncu nie mozna wszystkiego brac powaznie. Pozdrawiam serdecznie.



Czy naprawde nie bierzesz wszystkiego powaznie???....haha :wink:
_________________
...Milosc, szacunek i zaufanie...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 12:27 am   Re: czerwony wojtek

kapitanklos napisał/a:
Opowiedz nam o czerwonym wojtku.....
wprawdzie nie do mnie byl ten post ale tu http://czulywojtek.blox.pl/html mozna zapoznac sie z trescia ''arcydziel'' czulego Wojtka :wink: To znana postać - powiedział i precyzyjnie określił pole rażenia Czułego Wojtka: portal internetowy Onet.pl. - Komentuje tam artykuły. Robi przy tym masę błędów. Mieszka w Praszce. Zdaje się, że to samotny mężczyzna. Zapewne bezrobotny, bo ma dużo czasu, żeby pisać na forach internetowych. http://www.nto.pl/apps/pb...PORTAZ/70810029
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group