NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Lip 07, 2011 10:54 pm
dodatek do ubezpieczenia ktory musze zwrocic.
Autor Wiadomość
von76 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 10:42 pm   dodatek do ubezpieczenia ktory musze zwrocic.

Witam
Mam pytanie jak to jest z tym dodatkiem do ubezpieczenia zeby go zwrócić.Po kilku listach od nich zainteresowałem się co to wogóle jest i przetłumaczyłem.Okazało sie że chcą pieniądze odemnie do zwrotu i to z jakimiś odsetkami.Ja bym im to od razu zwrócił jak bym mi to napisali zrozumiale po polsku lub chociaż po angielsku bo przecierz wysłali mi to do Polski anie do holandii'(TAK jak to zrobili z mandatem po polsku i angielsku do domu i zapłaciłem od razu).
Nie moge zrozumiec dlaczego Urząd holenderski przesyła mi dodatek do ubezpieczenia który chce z powrotem zebym zwrócił (Ja nawet nie wiedziałem ze takie coś istnieje i też sie oto nie ubiegałem).Ja pracowałem tam tylko przez 4 miesiace a w Holandii nie jestem już ponad rok.
Czy ktoś miał tez taki przypadek ? Czy Ci Holendzy na głowy po upadali żeby w takim jezyku nietypowy przesyłać pisma o zwrot pieniedzy których zresztą nie chciałem i sa jeszcze na koncie. Ja zwróce te pieniądze ale raczej bez odsetek bo to dla mnie smieszne ze ich żądają.
Jestem bardzo ciekaw jak tacy holendrzy by zareagowali na moje pismo po polsku o zwrot nadpłaconego podatku!!!!!!!!
Prosilbym o jakieś podpowiedzi w tej sprawie jak z tej sytuacji wyjść , bo na dzień dzisiejsz to chcą jakie 600 euro odemnie.
Dziekuję
Ostatnio zmieniony przez von76 Czw Lip 07, 2011 10:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 10:53 pm   

Holandia to taki dziwny kraj w ktorym jezykiem urzedowym jest jezyk holenderski. Wiec w tym jezyku dostajesz korespondencje z urzedu skarbowego.
Jak zaczales dostawac dofinasowanie do ubezpiecznia, to znaczy ze o niego wystapiles (lub ktos w twoim imieniu). Jesli wyjechales z Holandii to twoim obowiazkiem jest poinformowanie urzedu skarbowego, ze maja zawiesic wyplacanie dofiansowania.

Holendrzy ktorzy pracowali w Polsce i dostaliby pismo z urzedu skarbowego po polsku, napewno zadaliby sobie trud zeby przeczytac co jest napisane juz w pierwszym pismie.

A odsetki musisz zaplacic - jakbys oddal po pierwszym liscie ktory dostales, skonczyloby sie bez odsetek.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Pią Lip 08, 2011 11:19 am   

von76 napisał/a:
Czy Ci Holendzy na głowy po upadali żeby w takim jezyku nietypowy przesyłać pisma

Czytaj takie wypowiedzi zaczynam rozumiec holendrow dlaczego niektorzy mysla o naszym narodzie negatywnie. Facet to jest Holandia, jezykiem urzedowym jest jezyk holenderski. Uwazaz, ze belasting bedzie kazdemu obcokrajowcowi wysylac pisma w jego ojczystym jezyku?
Wracajac do tematu to jak dostawales kase na konto to bylo ok, a teraz jak trzeba oddac to juz nie?
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pią Lip 08, 2011 12:46 pm   

o co w sumie ty masz pretensje o to ze musisz zwrocic kase czy o to ze urzednicy holenderscy nie pofatygowali sie by napisac do ciebie po polsku?
dziwne bo do wszystkich obcokrajowcow pisza w ich rodzinnym jezyku-
:026:
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
Ostatnio zmieniony przez agata Pią Lip 08, 2011 12:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
von76 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 7
  Wysłany: Pią Lip 08, 2011 3:52 pm   

Ja mam tylko prentensje o to że to dostałem po holendersku a nie po angielsku jak na przykład mandat i ze wogóle dostałem jakieś pieniądze za nic. Ja lubie na siebie zapracować bo nic nie ma za damo , a to to jest najlepszy przykład. Ja jak dostawałem te listy to byłem za granicą (nie w holandii),ale to nie wytłumaczenie.Ciekaw jestem kto taki miły był i załatwił mi ten dodatek.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lip 08, 2011 5:29 pm   

von76,

W Polsce po polsku w Angli po angielsku ,a w Holandii po niderlandzku ...niestety ,

Napisz do Belastingdienst list wyjasniajacy,

np, ze nigdy nie otrzymales zadnych pieniedzy na swoje konto ,niech sprawdza kto je pobieral w twoim imieniu ,

bylo na forum juz niejednokrotnie o tych dodatkach ( toeslag) pisaly o tym osoby ktore nigdy tego nie otrzymywaly i sa w podobnej do twojej sytuacji ,musza zwrocic cos czego nie otrzymaly poczytaj

http://forum.niedziela.nl...1f83eb8cbe72a20
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
von76 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: Pią Lip 08, 2011 6:19 pm   

Problem w tym ze niestety mam te pieniądze na koncie tylko ze z odsetkami do oddania wyszło więcejniż mam .Jak poczytałem to więcej jest takich przypadków. A to widać moje nie do informowanie ze opuszczając Holandie powinienem zawiadomic holenderski US (o ile dobrze zrozumiałem) żeby mi żadnych zaliczek ubezpieczeniowych nie przesyłali, czy dobrze zrozumiałem?
 
 
osiolek100 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 60
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 9:43 am   

tak zrozumiałes dobrze Same słowo dodatek juz swiadczy o tym ,ze jest to forma dofinansowania, o którą możesz się ubiegać, ale nie musisz, a jeśli juz zaczniesz to to twoim obowiazkiem jest również poinformowanie urzędu o kazdej wiekszej zmianie w twojej sytuacji zyciowej,o jakiej mozesz poczytać na ich stronce w necie i miałes dołączoną ulotkę w decyzji przyznającej ten dodatek. Szkoda,że nie reagowałeś na pisemnka od razu... wielu ludzi myśli podobnie, jeśli mi cos dają to jest ok, siedzę cicho, a nagle jeśli cos ode mnie chcą, a najczęściej są to pieniądze, to wtedy zaczynają sie żale do wszystkich i wszystkiego tylko nie do siebie. To że chcą to czego dostałeś za dużo i ci sie nie należało, to chyba normalne. P.S. Jak ubiegałeś sie o zwrot nadpłaconego podatku to nie przeszkadzał ci fakt, że wszystko pisze w języku holenderskim??? Liczyło sie tylko to,że dostaniesz kaskę? Co nie? Teraz odwróć sytuację na relacji TY-BELASTINGDIENST...
_________________
chciwość zabija wszystko
 
 
von76 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 10:20 am   

Ja sie nie ubiegałem(Chyba że ktoś w moim imieniu ale nie wiem kto i po co mialby to robić, chyba ze złośliwie) sami mi przysłali. Bardzo sie zdziwiłem ze mam jakieś pieniądze na koncie Jeszcze nawet ich nie wybrałem cały czas leżą.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 3:31 pm   

Jak pracowales przez biuro. to pewnie biuro za ciebie wystapilo o taki dodatek.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 3:33 pm   

von76, Ciesz sie,ze te pieniadze sa na Twoim koncie.Sa tacy ,ktorzy nie mieli takiego szczescia.
 
 
magdalena91 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 5
Wysłany: Wto Mar 06, 2018 4:56 pm   

Ja mam pytanie. czy jak zamkne ubezpieczenie i wroce do Polski to po powrocie moge sie ubiegac o dodatek do ubezpieczenia. Pracuje 3 miesiac i bede teraz konczyc.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Mar 06, 2018 5:14 pm   

magdalena91, umiescilas post w temacie ''dodatek do ubezpieczenia ktory musze zwrocic.''

Juz chcesz zwracac ? a chociaz przyznano ci zorgtoeslag ?

Nie przeginasz ...W ilu jeszcze tematach forum, zobaczymy to samo pytanie ?
http://www.niedziela.nl/f...hor=magdalena91
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Mar 06, 2018 5:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magdalena91 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 5
Wysłany: Śro Mar 14, 2018 8:46 pm   

post edytowany nie na temat
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Mar 14, 2018 8:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group