NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Pon Paź 01, 2018 5:23 pm
Jak wam się żyje w Holandii?
Autor Wiadomość
Gabri
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Cze 2018
Posty: 1
  Wysłany: Czw Cze 28, 2018 12:27 pm   Jak wam się żyje w Holandii?

Cześć! :)
Teraz piszę pracę licencjacką na temat życia Polaków w Holandii i bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, którą stwrorzyłam na ten temat. Jest to dla mnie bardzo potrzebne, żeby znać jak się tutaj w Holandii Polakóm wlaściwie żyje i mnieć co jak najwięcej respondentów. Byłabym wam bardzo wdzięczna! :)

Wystarczy tylko skopiować link, który jest poniżej.

www.survio.com/survey/d/C1P3X8N5V7M6G6W1S

Dziękuję serdecznie i życię miłego dnia! :)
Gabriela
 
 
Siupa
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 9
Wysłany: Sob Cze 30, 2018 4:39 pm   

a ja rzekne ze koncze przygode z Holandia..bo tu juz jest tak zwanie nie fajnie...zycie tutaj z dnia na dzien staje sie drozsze...wynajem mieszkan a szczegolnie koszta przechodzi ludzkie wyobrazenie...podatek goni podatek...a gdy tutaj sie starzejesz do wieku emerytalnego oni ten wiek z roku na rok podnosza twierdzac ze ludzie za dlugo zyja by im placic na co zasluzyli...pozatym...bedac chory badz krotko...gora dwa trzy dni...na dluzsza mete ci nie pozwola..bo ten kraj nie patrzy na twa chorobe ..patrzy natomiast na ile jestes zdolny do pracy...nawet o kulach...tu sie liczy zysk z ciebie co im dasz...oni tobie...ok dadza...ale ile nerwow musisz przez to poniesc...wiedza ci co to przezyli...ooojjjj dluga by mogla byc moja lista ale nie chce nikogo zniechecac...tylko mala przestroga mieszkalem tutaj 11 lat co mi dala Holandia...a to co wyzej napisalem...jeszcze list dostalem dzisiaj ze bede mogl ubiegac sie o emeryture majac 69 lat i 3 miesiace...podejrzewam ze mlodsi tutaj pracownicy otrzymaja...ze beda mogli ubiegac sie grubo po 70...bo ty masz im dawac wszystko poki mozesz a gdy ci sie nalezy od nich lepiej bys juz nie istnial...amen
Ostatnio zmieniony przez Siupa Sob Cze 30, 2018 4:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group