NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UWV i "komisja lekarska"
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lut 16, 2018 3:22 pm   

RobertStalka Ponizej odpowiedz z tego tematu .



Hera napisał/a:
komisja lekarska to nic innego jak rozmowa z lekarzem z UWV. Bedzie cie wypytywać co robiłaś w pracy, od kiedy cie boli, jaki to jest ból (natężenie). Kiedy cie boli - czy np jak chodzisz/stoisz/leżysz to cały czas czy dopiero po jakimś czasie, czy się nasila, jakie bierzesz leki itp.
Radze wziąć ze sobą wszystkie dokumenty choroby. Poproś rehabilitantkę o napisanie listu - jakie ćwiczenia robicie i jakie są wg niej rokowania.
Powodzenia
 
 
RobertStalka
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Pią Lut 16, 2018 4:00 pm   

Panicelinka napisał/a:
RobertStalka Ponizej odpowiedz z tego tematu .



Hera napisał/a:
komisja lekarska to nic innego jak rozmowa z lekarzem z UWV. Bedzie cie wypytywać co robiłaś w pracy, od kiedy cie boli, jaki to jest ból (natężenie). Kiedy cie boli - czy np jak chodzisz/stoisz/leżysz to cały czas czy dopiero po jakimś czasie, czy się nasila, jakie bierzesz leki itp.
Radze wziąć ze sobą wszystkie dokumenty choroby. Poproś rehabilitantkę o napisanie listu - jakie ćwiczenia robicie i jakie są wg niej rokowania.
Powodzenia


Przeczytałem już wcześniej ten cały wątek, ponad połowa to ciąża.
Moje pytanie jest, jaka może być decyzja lekarza. Według Polskich tabel mam niesprawność 60-80%
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lut 16, 2018 4:46 pm   

RobertStalka napisał/a:
Według Polskich tabel mam niesprawność 60-80%
tu oceniaja inaczej jak w PL . Duzo zalezy od tego jakie miales dochody przed chorobowym . Ale tak z doswiadczenia z znanych mi przypadkow bedzie okolo 20-40 % utraty mozliwosci do pracy . Brak znajomosci jezyka nie jest dodstkowym utrudnieniem .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Lut 16, 2018 4:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RobertStalka
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Pią Lut 16, 2018 5:43 pm   

baileys napisał/a:
RobertStalka napisał/a:
Według Polskich tabel mam niesprawność 60-80%
tu oceniaja inaczej jak w PL . Duzo zalezy od tego jakie miales dochody przed chorobowym . Ale tak z doswiadczenia z znanych mi przypadkow bedzie okolo 20-40 % utraty mozliwosci do pracy . Brak znajomosci jezyka nie jest dodstkowym utrudnieniem .


Zarobki miałem dość wysokie, wyliczone na 142€ dziennie.
Czy od razu mogą mnie przenieść na WIA, czy pierw musi minąć 2 lata na zasiłku chorobowym?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lut 16, 2018 7:18 pm   

RobertStalka napisał/a:
Czy od razu mogą mnie przenieść na WIA, czy pierw musi minąć 2 lata na zasiłku chorobowym?


Nie ,musi uplynac dwa lata .No i dodatkowo musisz spelniac pewne kryteria .

Cytat:
Wanneer krijg ik een WIA-uitkering?
U krijgt een WIA-uitkering als u voldoet aan de volgende voorwaarden:

U bent langer dan 2 jaar ziek of gehandicapt.
U kunt 65% of minder van uw oude loon verdienen.
U heeft de afgelopen 2 jaar geprobeerd om weer aan het werk te gaan.
Op het moment dat u ziek werd, was u verzekerd voor de WIA.

https://www.uwv.nl/partic...-wia/index.aspx
 
 
RobertStalka
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Pią Lut 16, 2018 7:48 pm   

Panicelinka napisał/a:
RobertStalka napisał/a:
Czy od razu mogą mnie przenieść na WIA, czy pierw musi minąć 2 lata na zasiłku chorobowym?


Nie ,musi uplynac dwa lata .No i dodatkowo musisz spelniac pewne kryteria .

Cytat:
Wanneer krijg ik een WIA-uitkering?
U krijgt een WIA-uitkering als u voldoet aan de volgende voorwaarden:

U bent langer dan 2 jaar ziek of gehandicapt.
U kunt 65% of minder van uw oude loon verdienen.
U heeft de afgelopen 2 jaar geprobeerd om weer aan het werk te gaan.
Op het moment dat u ziek werd, was u verzekerd voor de WIA.

https://www.uwv.nl/partic...-wia/index.aspx


A czy to możliwe że znów się pomylili?
Poprzednio wysłali mi papiery na email i pocztą na komisję UWV. O piwo wysłali mi 3 tygodnie przed minięciem PIERWSZEGO roku. Przygotowałem wszystko, zebrałem papiery od lekarzy i wysłałem. Później z braku wezwania pisałem do nich na mijn uwv. Przyznali że zaszła pomyłka. I że będą mnie wzywać 3 tyg. Przed minieciem 2 lat. Ale dwa lata miną 27 sierpnia.

To jest komisja o? Bo na wezwaniu pisze że o to czy należy mi się WIA.

To znów pomyłka, czy jakieś wezwanie sprawdzające?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lut 16, 2018 8:05 pm   

RobertStalka,
Cytat:
A czy to możliwe że znów się pomylili?


Nie znam sprawy
nie wiem jakie bylo uzasadnienie pierwszego wezwania i anulowania go , podobnie z obecnym wezwaniem .A skad mysl ,ze znow sie pomylili ja tego nie wiem i chyba nikt na to pytanie ci nie odpowie, a wrozyc ci nie bede...

RobertStalka napisał/a:
Bo na wezwaniu pisze że o to czy należy mi się WIA.
chyba sam sobie odpowiedziales juz na pytanie .. :039:

Pozdrawiam .
 
 
RobertStalka
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Wto Lut 20, 2018 9:33 am   

Komisja już była, zasiłek chorobowy przedłużony.
Specjalista powiedział że z racji że nie znam języka, to odpada praca biurowa. A praca fizyczna odpada ze względu na rękę.
 
 
michal256
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Maj 2018
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 23, 2018 3:36 pm   

Witam mam pytanie dotyczace komisji ARBO, a mianowicie moja sytuacja wyglada tak , zglosilem chorobowe juz od 19 marca do UWV i pracodawcy. Pracodawca zwlekal ze zgloszeniem mnie do UWV jako chorego, wiec wyslalem sam list z dokumentacja do UWV. UWV twierdzi ze nalezy mi sie chorobowe ale pracodawca jest zobowiazany mi go placic. Pracodawca z koleji zwleka caly czas z wyplata , mam miec komisje ARBO na ktora czekam juz 3 tygodnie i nikt nawet do mnie dzwonil. Jaki jest termin do realizacji komisji ? bo bez komisji pracodawca nie chce wyplacic pieniedzy a juz leci 3 miesiac...
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Maj 23, 2018 6:34 pm   

michal256 napisał/a:
mam miec komisje ARBO na ktora czekam juz 3 tygodnie i nikt nawet do mnie dzwonil.



Wczesniej powinienes zostac wezwany do lekarza zakladowego , ktorego zadaniem jest dowiedziec sie jak najwiecej o przebiegu twojej choroby i jej leczeniu .
Lekarz zakladowy decyduje co dalej , czy mozesz pracowac np. po kilka godzin dziennie,czy nie lub kieruje na komisje lekarska, ktora odbywa sie u lekarza z UWV .
Zanim do tego dojedzie trzeba jakis czas leczyc sie i miec nieprzerwany kontakt/ reagowac na wezwania .

Kolego wez sobie poczytaj ten temat, kilka poprzednich stron, bo widze ze wogole nie wiesz na czym stoisz .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Cze 27, 2019 4:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
asiia14
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Paź 2018
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 26, 2018 10:06 pm   Fibromilagia

Witam, proszę o pomoc i opinie w mojej sprawie. Pracuje w Holandii od 7 lat. Od około roku zaczęłam chorować. Niestety po wielu badania stwierdzono chorobę Fibromialgię ( jednego dnia czuję się jak młody Bóg drugiego dnia nie mam siły wstać z łóżka). Z tego powodu do pracy chodzę w "kratkę". Od jakiegoś czasu bule sie na tyle nasiliły ze nie jestem wstanie pracować wcale. W dniu 07.10 ma wyznaczoną komisję u lekarza zakładowego. Czego mogę się spodziewać na takiej komisji. Co jeśli lekarz stwierdzi ze nie jestem zdolna do pracy lub tylko częściowo? Czy mogę ubiegać się jakiś zasiłek chorobowy rentę czy może w tutaj funkcjonuje coś innego. Czy mogę leczyć się w Polsce? Bardzo proszę o pomoc nie wiem co mam dalej robić :( ((((((
Ostatnio zmieniony przez asiia14 Pią Paź 26, 2018 10:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Paź 26, 2018 11:15 pm   

asiia14 napisał/a:
W dniu 07.10 ma wyznaczoną komisję u lekarza zakładowego.


7.10 juz byl ...ponad dwa tygodnie temu

Lekarz zakladowy wzywa na rozmowe/ wywiad a nie na zadna komisje .

Poczytaj temat , moim zdaniem masz tu niemal wszystkie odpowiedzi na swoje pytania .
 
 
levrone 
Poczatkujacy
levrone

Dołączył: 23 Cze 2019
Posty: 1
Wysłany: Czw Cze 27, 2019 12:12 am   

Witam, w Holandii pracuję od 9 lat na chorobowym jestem od dwóch miesięcy (pozwolono mi wyjechać do Polski na leczenie). Na początku sierpnia mam pierwszą wizytę u lekarza zakładowego. Chciałbym się dowiedzieć czy lekarz zakładowy może mnie wysłać na jakieś badanie kontrolne do szpitala które przedłużyłoby pobyt w Holandii czy są to przeważnie jedno dniowe wizyty. Nie wiem ile dni noclegowych zarezerwować i na kiedy mogę zaplanować wyjazd. I druga sprawa czy ciężko jest dostać pozwolenie na leczenie bądz operację w Polsce z Holenderskiego ubezpieczenia mam w CZ ( na razie sam opłacam leczenie w Polsce)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Cze 27, 2019 4:51 pm   

levrone,

Ubezpieczalnia musi wyrazic zgode na leczenie i operacje w innym kraju ,chyba nie ma innej opcji jak
zapytac w swojej ubezpieczalni , tylko oni udziela ci wlasciwej odpowiedzi .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group