NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Lis 14, 2011 6:04 pm
CIAZA I POROD Pytania do POLOZNEJ
Autor Wiadomość
emilia1234 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 11:24 am   

Wczoraj znalazłam w swojej miesjcowosci położną, wiesz moze jak dlugo czeka sie na wizytę ? I czy na własna rękę moge iść i zapisac się do niej tylko że osobiscie? bo obawiam sie że telefonicznie nie zdołam sie z nimi dogadać, a na stronce przeczytałam że jest to jeden z warunków zapisania się.
 
 
justa22352
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 04, 2016 11:33 am   Położna

Witam
Jestem w 14 tc ciąży i zarejestrowałam się do położnej przez internet.Czy po takiej rejestracji położna sama do mnie zadzwoni? Czy ja mam do niej zadzwonić? Proszę o pomoc,jak to u was wyglądało?
 
 
anias 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 21 Lis 2008
Posty: 60
Wysłany: Pią Sty 08, 2016 11:14 am   szukam położnej w Leiden

Witam.
Szukam położnej w Leiden. Z tego co się orientuję, nie ma polskiej położnej, ale może któraś z was może mi polecić jakąś panią.
Pozdrawiam
 
 
wilkii
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 13
Wysłany: Pią Kwi 28, 2017 3:13 pm   Re: Położna

justa22352 napisał/a:
Witam
Jestem w 14 tc ciąży i zarejestrowałam się do położnej przez internet.Czy po takiej rejestracji położna sama do mnie zadzwoni? Czy ja mam do niej zadzwonić? Proszę o pomoc,jak to u was wyglądało?


do mnie polozna oddzwonila po rejestracji ale najlepiej sprawdz dokladnie na stronie, na ktorej sie rejestrowalas, powinna tam byc informacja na ten temat.
 
 
innka26
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2017
Posty: 2
Wysłany: Śro Maj 17, 2017 5:43 pm   brak zarodka na usg

... byłam dzisiaj u położnej. Pierwszy raz w Holandii. Ciąża 7/8 tydzień. Na Usg widać tylko pecherzyk. Położna nie mogła znaleść zarodka... 😓😓😓 umowiła mnie na jutro do innej położnej na sprawdzenie dziewków ( miała chyba na myśli serduszko dziecka). Bardzo się boje, od początku ciąży plamiłam jasno czerwoną krwią. Teraz się to uspokoiło ale przeraża mnie fakt że nie widać mojego maleństwa... Czy możliwe ze jutro bedzie słychać serce i wszystko bedzie ok? Chce mi sie wyć 😭😭😭
 
 
Jabłko91
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Mar 2018
Posty: 2
  Wysłany: Pią Mar 02, 2018 11:38 pm   Czy można pozostawać dziecko po porodzie w Holandii?

Hej. Mam nietypowe pytanie. Moja koleżanka jest w bardzo ciężkiej sytuacji. Jest juz w zaawansowanej ciąży i chce zostawić dziecko po porodzie tu w Holandii. Czy jest taka możliwość i jak to się tu odbywa. Wie coś ktoś na ten temat.?? A może da się obejść bez takiej sytuacji..
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Mar 03, 2018 9:40 am   

Jabłko91,

Kolezanka moze sie zwrocic do FIOM , ktory pomaga w takiej sytuacji, oczywiscie razem ze ''slawnym'' juz Raad voor de Kinderbescherming en een jeugdzorginstelling
zapewnia kobiecie jeszcze przez trzy miesiace po porodzie prawo do niemowlecia w razie gdyby sie rozmyslila i jednak chcialo swoje dziecko odzyskac .

Fiom
Telefoon: 088 126 49 00
Algemene e-mail: [email protected] (link stuurt een e-mail)
Twitter: @Fiom_online

na tej stronie znajdzisz dokladne informacje
https://fiom.nl/afstammingsvragen/geadopteerden/waar-kun-je-terecht/hulpverleners
Kolezanka powinna zaczac ,od poinformowania o swojej decyzji polozna ,do ktorej chodzi na wizyty.
 
 
Jabłko91
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Mar 2018
Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 03, 2018 2:01 pm   

Panicelinka, Dziewczyna jest w5 miesiacu ciąży byla tylko na wizytach u ginekologa w Polsce. Tutaj nie chodzi do zadnej położnej ani lekarza. Jest totalnie załamana a Ja chce jej pomóc. Oby dwie nie znamy jezyka. Znamy się od małego i dlatego próbuje jej jakoś pomóc ale nie wiem jak
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Mar 03, 2018 4:38 pm   

Jabłko91, Ale czy jest w 5 czy 7 miesiacu jakie to ma znaczenie przeciez powinna pozostawac pod opieka lekarza albo poloznej .
Przeciez podalam informacje, z ktorych warto skorzystac, innej opcii raczej nie widze .
Zadaje sobie tylko pytanie - jesli nie znasz jezyka, to jak chcesz pomoc kolezance, moze znajdz kogos kto mowi w tym jezyku ,bo inaczej nie dacie sobie rady .

Nastepna sprawa .
Skoro kolezanka mieszka w Holandii to i chyba tu jest ubezpieczona ? Wizyta u lekarza domowego nic nie kosztuje .

Jesli jednak nie posiada ubezpieczenia, to nawet nie mamy o czym mowic, moze napisz wprost jakiej pomocy oczekuje ta kolezanka , finansowej ?
Jak myslisz, kto zaplaci za porod w szpitalu ,no chyba ze chcesz jej na glowe zwalic jeszcze wieksze klopoty w tym finansowe.
Nie znam takiej osoby, ktora z wlasnej kieszeni zaplaci za jej porod .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Mar 03, 2018 4:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Klaudia92
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 1
Wysłany: Czw Wrz 13, 2018 12:54 pm   



Post( OGLOSZENIE) edytowany w calosci

Tu jest forum , to miejsce nie sluzy zalatwianiu prywatnych spraw za jego posrednictwem!!
prosze przenisc sie z tym do serwisu ogloszeniowego
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Wrz 13, 2018 4:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Gru 15, 2018 6:50 pm   

Karola123456 napisał/a:
Cześć,
Bardzo proszę o pomoc i wytłumaczenie kilku kwestii jak to pokolei powinno się odbywać.

Od początku. Przebywam na terenie Holandii i pracowałam (umowa cotygodniowa) przez 2 miesiące, od niedawna mam umowę na pół roku również przez biuro pracy, okazuje się że jestem w ciąży (jak narazie tylko test, wizyta u położnej zaplanowana na 27grudnia 2018r.). Ja wygląda to prawnie? Jak narazie jestem w stanie pracować nie mam żadnych problemów lecz zaczynam się martwić na zapas jeśli takie problemy zaczną następować i będę musiała zostać w domu ze względu na stan zdrowia. Czy jeśli będzie ze mną gorzej i nie bede czuła się na siłach aby dalej pracować to mam zgłosić się ponownie do położnej? Czy ona może wystawić tzw. Chorobowe?
Jeśli tak. To czy wtedy przekazuje je pracodawcy i on zgłasza mnie do UWV? I czekam na decyzję o przyznaniu świadczenia? Czy może taka decyzja być odmowna jeśli pracuję na umowie przez pośrednictwo pracy nie na kontrakt a wcześniej pracowałam tylko te 2mc?
Czy jeśli zgoda nastąpi na wypłacanie świadczeń (domyślam się że tylko na czas do zakończenia umowy) czy mogę pobierać chorobowe oraz wrócić do Polski? (Tam chciałabym czym prędzej wrócić) czy muszę ubiegać się o zgodę UWV? Czy mogą oni nie wyrazić zgody na wyjazd i pobieranie zasiłku od nich?
Czy jeśli umowa skończy się w maju a w sierpniu będzie termin to czy będąc w Polsce mogę ubiegać się macierzyńskie z UWV które jest wypłacane każdej kobiecie w ciąży?

Bardzo proszę o pomoc, i przeprowadzenie mnie krok po kroku jak rozwiązać tą kwestie
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Gru 15, 2018 7:15 pm   

Karola123456

Poniewaz pytania, ktore zadajesz sa bardzo zroznicowane tematycznie... wiec trudno w tym jednym watku udzielic na nie odpowiedzi
Powinnas przeszukac rozne dzialy tego forum m.in. http://www.niedziela.nl/f...er=asc&start=15

http://www.niedziela.nl/f...er=asc&start=90
http://www.niedziela.nl/f...r=asc&start=240 itd.

I od razu dodam, ze bedac na chorobowym, pozostajesz do dyspozycji lekarza holenderskiego Bedrijfsarts / arbo-arts. Chyba ze UWV wyda zgode na wyjazd.
Jesli masz tu indywidualne ubezpieczenie, to i ubezpieczalnia rowniez musi zostac o tym poinformowana .
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lip 24, 2019 2:22 pm   

przeniesione


milenaj napisał/a:
Czy w holandii można prywatnie zrobić badanie krwi w kierunku ciąży? Chodzi mi o polskie beta hcg?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group