NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
maciezynstwo
Autor Wiadomość
anita
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 9
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 3:03 pm   maciezynstwo

Witam,
Moze ktos podpowie mi w nastepujacej sprawie. Otoz jestem ciazy. Pracuje dla holenderskiej agencji pracy i mam kontrakt na 4 kolejne miesiace. Ale kontrakt ten jest ruchomy tzn. moje wynagrodzenie zalezy od ilosci przepracowanych godzin, oraz w kontrakcie mam dwa stanowiska pracy - jedno jako pracownik biurowy a drugie w miare potrzeby jako pracownik fizyczny. Oczywiscie prace biurowe moge wykonowac bedac w ciazy, natomiast praca w fabryce jest zbyt ciezka dla kobiety w ciazy. Oczywiscie moj pracodawca nie wie o tym ze jestem w ciazy, ale po uplywie 4 miesiecy kiedy kontrakt bedzie mogl ewentualnie przedluzyc nie wiem co on zrobi i czy faktycznie bedzie mogl mnie wyrzucic, mimo tego, ze juz wtedy bedzie wiedzial ze jestem w ciazy.
Boje sie , ze faktycznie mnie wyrzuci, a ja wtedy bede juz w 5 miesiacu ciazy i nikt inny nie bedzie chcial mnie zatrudnic. Czy w zwiazku z tym bede mogla liczyc na jakas pomoc finansowa od panstwa ?(zasilek socjalny). Nie wiem jak mam rozmawiac z moim pracodawca? Kiedy mu powiedziec? Praca biurowa mi odpowiada, ale co bedzie jesli bedzie mnie chcial wyslac do fabryki, co jest niebezpieczne dla ciazy?
Prosze o jakies podpowiedzi.

Pozdrawiam
Anita[/list][/fade]
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 7:17 pm   

Cytat:
Oczywiscie prace biurowe moge wykonowac bedac w ciazy, natomiast praca w fabryce jest zbyt ciezka dla kobiety w ciazy. Oczywiscie moj pracodawca nie wie o tym ze jestem w ciazy, ale po uplywie 4 miesiecy kiedy kontrakt bedzie mogl ewentualnie przedluzyc nie wiem co on zrobi i czy faktycznie bedzie mogl mnie wyrzucic, mimo tego, ze juz wtedy bedzie wiedzial ze jestem w ciazy.
wydaje mi sie ze najlepiej bedzie poinformowac o ciazy swojego pracodawce im wczesniej tym lepiej...bedziecie juz mogli ustalic tok dalszej wspolpracy...tego nie unikniesz trzeba wierzyc w to ze poszuka Ci lzejszej pracy a moze nawet na czas ciazy pozostawi Cie w pracy biurowej
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sty 28, 2008 7:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylwik26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 9:47 pm   

Wlasnie dzisiaj poinformowalam moja firme o tym ze bede mamusia i pare godzin pozniej dowiedzialam sie ze to byl moj ostatni dzien w pracy!!!! Zastanow sie czy to dobry pomysl!!!!! :072:
 
 
 
monisia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 19
Skąd: Enkhuizen
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 11:13 pm   

proponuje pójśc do CWI ,nie można zwolnic kobiety w ciąży
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 11:55 pm   

sylwik26 napisał/a:
Wlasnie dzisiaj poinformowalam moja firme o tym ze bede mamusia i pare godzin pozniej dowiedzialam sie ze to byl moj ostatni dzien w pracy!!!! Zastanow sie czy to dobry pomysl!!!!! :072:


Bzdura !!! Nie ma takiego prawa !!! Powinnas zlozyc skarge.

Cytat:
Ontslagverboden
Situaties waarin een werkgever iemand niet mag ontslaan
Sommige werknemers lopen meer risico om ontslagen te worden dan anderen. Een zieke werknemer is immers niet productief en OR-lid kan wel eens lastig zijn. Om ervoor te zorgen dat deze werknemers niet zomaar op straat worden gezet, worden ze extra tegen ontslag beschermd.

Zo krijgt uw werkgever geen ontslagvergunning van het CWI als u:

nog geen twee jaar ziek bent;
zwanger bent of net bent bevallen;
(ex-) OR-lid bent.
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 9:33 pm   

dzis czytalam taki artykul w holenderskiej gazecie na ten temat.kwestia zwolnienia kobiety w ciazy tzn. nie przedluzenia kontraktu nie ma ocywiscie podstaw prawnych, a wrecz przeciwnie, tylko jak mowi doswiadczenie kobiet, jest to powszechnie stosowana praktyka. owszem, do sadu pracy mozna sie udac, jesli pracowdawca np. niedawno przed nie przedluzeniem kontraktu, w zanotowanej rozmowie z pracownikiem, nadmienil, ze jest zadowolony etc. szanse powodzenia sa jednak niezbyt duze... i niestety, bardziej oplaca sie odczekanie na przedluzenie kontraktu, a potem pojscie na chorobowe...
malgosia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group