NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY zgubiłam DOWÓD w holandii
Autor Wiadomość
SYLWUSIA 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2008
Posty: 31
Skąd: Casteren
  Wysłany: Śro Sty 30, 2008 2:24 am   POMOCY zgubiłam DOWÓD w holandii

zgubiłam dowód i nie mam paszportu,
zgłosiłam to ale w ambasadzie nie moge wyrobic nowego,
czy ktoś był w takiej sytuacji?
macie jakieś rady?
:088:
 
 
 
MartaAmsterdam 
Gaduła

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 102
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 3:26 am   

a czy posiadzasz jakies inne dokumenty, np. prawo jazdy, legitymacje studencka?

co powiedzieli w ambasadzie?
 
 
SYLWUSIA 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2008
Posty: 31
Skąd: Casteren
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 4:36 am   

posiadam nieważną legitymacje ubezpieczeniową ze zdjęciem
a w ambasadzie poinformowano mnie ze oni nie pośredniczą w wyrabianiu dokumentów, mogą mi jedynie dać paszport w jedną strone do polski i musiałabym tam czekac na wyrobienie dowodu, pewnie około 2 miesięcy,a ja nie mam jeszcze urlopu. :073: :119:

[ Dodano: Sro Sty 30, 2008 4:41 am ]
dostałam jeszcze od pośrednictwa cheker.nl
taki papier na którym jest kolorowa kopia mojego dowodu.
jak to pokazuje w sklepie moge chociaż kupić piwko :030:

[ Dodano: Sro Sty 30, 2008 4:43 am ]
POMÓŻCIE
macie jakieś pomysły jak moge wyrobić dowód tutaj w holandii?
 
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 55
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 11:23 am   

Na wyrobienie dowodu osobistego tu w Holandii nawet nie masz szans .
Nikt tez nie zrobi tego za Ciebie w Polsce , bo musisz osobiscie zlozyc wniosek o dowod osobisty , takie sa przepisy . Czas oczekiwania na dowod w Polsce 1 miesiac .
Pozdrawiam
 
 
fijne_vent 
Gaduła


Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 188
Skąd: ze Fsi ;)
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 11:40 am   

SYLWUSIA napisał/a:
dostałam taki papier na którym jest kolorowa kopia mojego dowodu.
jak to pokazuje w sklepie moge chociaż kupić piwko


..... :082: ...dobre....

W kazdym razie o dowodzie zaczniesz myslec kiedy bedziesz miala okazje zajrzec do Polski.
Fakt faktem musisz posiadac jakis dokument poruszajac sie po Szuflandii gdzie procz danych po polskiemu znajda sie i te z ktorych bedzie wynikac gdzie imie a gdzie nazwisko :033: legitymacja ubezp. to chyba nie to.Zloz wniosek o wydanie paszportu tymczasowego w konsulacie.Nie mam bezposrednio dosw .jak to wyglada ale po wydaniu takiego paszportu ma on przewaznie waznosc 12 m-cy.Kwestia tego czy ten paszport bedzie honorowany kiedy przyjdzie zalatwiac sprawy powiedzmy w banku,gemeente czy skarbowce...Moze odezwie sie ktos kto ma doswiadczenie ?


Pozdro! :wink:
_________________
Gdyby Mickiewicz nadal żył
to z pewnością wciąż by pił
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 55
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 3:46 pm   

Kiedys zgubilam paszport w Austrii i otrzymalam w Ambasadzie paszport powrotny do kraju , ale waznosc jego byla 7 dni , watpie czy gdziekolwiek bedzie on mial waznosc 12 m-cy , jak powyzej napisano , poniewaz prawo konsularne we wszystkich placowkach dyplomatycznych jest takie samo .
Chyba , ze w ostatnich 3 latach zmieniono przepis dotyczacy waznosci jednorazowego paszportu powrotnego .
Najlepiej zadzwon do Ambasady i zapytaj jaka waznosc bedzie mial ten paszport i jakie uprawnienia wynikaja z jego posiadania.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Marzena38 Śro Sty 30, 2008 3:49 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sanne 
Gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 144
Skąd: groningen
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 4:15 pm   

http://www.haga.polemb.ne...7.2007%20r..doc

tu masz jakies informacje na temat paszportu
 
 
 
fijne_vent 
Gaduła


Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 188
Skąd: ze Fsi ;)
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 4:34 pm   

W kazdym z informacji ktora znajduje sie w powyzszym linku wynika ,ze:
Cytat:
Paszport tymczasowy wielokrotny, z okresem ważności do 1 roku
wydaje się za opłatą 15,- € w ciągu jednego miesiąca od momentu złożenia podania – kwestionariusza paszportowego.


Chyba,ze zaszly jakies zmiany :083:


Pozdro! :wink:
_________________
Gdyby Mickiewicz nadal żył
to z pewnością wciąż by pił
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 55
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 4:43 pm   

Tak , ale jej nie proponowano paszportu tymczasowego do wielokrotnego przekraczania granicy , tylko udzielono jej informacji , ze moze otrzymac tylko paszport w jedna strone do Polski , czyli paszport do jednorazowego uzytku , a to jest duza roznica .
Pozdr
 
 
fijne_vent 
Gaduła


Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 188
Skąd: ze Fsi ;)
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 5:03 pm   

Cytat:
ale jej nie proponowano paszportu tymczasowego do wielokrotnego przekraczania granicy


Pania w okienku w konsulacie z pewnoscia srednio to interesuje czy ktos w danym czasie jest w stanie wyruszyc do Polski po nowy dokument czy nie i propozycja paszportu tylko powrotnego nikogo nie dziwi :083: Ale skoro istnieje taka mozliwosc aby otrzymac paszport tymczasowy wielokrotny to dlaczego z niej nie skorzystac? Nawet wtedy kiedy rownoczesnie ze skladaniem wniosku na tymczasa , sklada sie wniosek na paszport 10-letni.....Jesli taka mozliwosc faktycznie nie istnieje by otrzymac paszport tymczasowy wiel. to w takim razie po jakiego grzyba istnieje wzmianka w ich broszurce informacyjnej? :119:

Pozdro! :wink:
_________________
Gdyby Mickiewicz nadal żył
to z pewnością wciąż by pił
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 55
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 5:08 pm   

Masz zupelna racje , skoro jest tak napisane w broszurze , to nalezy to egzekwowac :)
Pozdrawiam
 
 
MartaAmsterdam 
Gaduła

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 102
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 1:24 am   

Ja skladalm wniosek o paszport (pierwszy w zyciu) to poproszona mnie o dowod osobisty i odpis aktu urodzenia i zdjecia. Moze ktos z Pl moze ci przeslac poczta odpis aktu, a ksero dowodu masz, mozesz tez dostac zaswiadczenie z policji o zagubieniu dowodu i okazac przy skladaniu wniosku w konsulacie tylko kopie. Sueper ze masz kopie, to ci juz cos daje :026: . Paszport tymczasowy odbierasz po 1 miesiacu. Jest on honorowany tak samo jak normalny paszport, ja na takim otworzylam konta w bankach, mam telefon na abonament, rejestracja w gementee tez byla okey z paszportem tymczasowym.

Pamietaj tez o tym ze jak juz dostaniesz paszport, jedz do Pl po nowy dowod. Najlepiej jedno nos ze soba, a drugie zostaw w domu.

Pozdrawiam i zycze powodzenia.
Ostatnio zmieniony przez MartaAmsterdam Czw Sty 31, 2008 1:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SYLWUSIA 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2008
Posty: 31
Skąd: Casteren
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 1:25 am   

dzięki za info na ten temat, bardzo mi pomogliście.
pozdrawiam :038: :038: :038:
 
 
 
martasmyk0 
martasmyk0

Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 0
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 10:28 am   

Witajcie, ja miesiac temu wyrabialam paszport tymczasowy(wazny rok czasu) i staly(10 lat), na tymczasowy czekalam TYDZIEN -nie miesiac. Drugi mam odebrac po 3 miesiacach. Paszport tymczasowy jest tak samo wazny jak ten 10letni-wiec wszystkie formalnosci mozna na nim zalatwic.
Jedyny problem do zlozenia wniosku o paszport tymczasowy jest taki, ze musisz podac w nim numer i serie starego paszportu (ale przy odrobinie szczescia moze masz go gdzies zapisany).
Na Twoim miejscu wybralabym sie do konsulatu i spokojnie porozmawiala z pania w okienku i dokladnie, spokojnie przedstawila swoja sytuacje i zapytala co krok po kroku musisz zrobic(uwzgledniajac, ze dowod wyrobisz przy najblizszej okazji wyjazdu do Polski-doradzam rozmowe z mlodszymi paniami- ta starsza nie jest zbyt przyjemna). Ja tez mialam dosc skomplikowana sytuacje z paszportem i wierzcie mi lub nie, ale panie w konsulacie wytlumaczyly mi wszystko ,,jak krowie na miedzy'".
Powodzenia.
 
 
SYLWUSIA 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2008
Posty: 31
Skąd: Casteren
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 1:55 am   

no tak ale ja nigdy nie miałam paszportu, więc nie mam seri i numeru. ale masz racje musze pojechać do hagi i na spokojnie pogadac. dzięki
pozdrawiam :026:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group