NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdanie mieszkania wynajmowanego
Autor Wiadomość
InesWoll 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 40
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 4:24 pm   Zdanie mieszkania wynajmowanego

Witam. Mamy małe pytanie odnośnie rachunków ( eneco energie, vitens, casema itp).W najbliższym czasie zjeżdżamy do Polski i będziemy musieli zdać mieszkanie wynajmowane, a także wymeldować się.Jak dotąd jesteśmy tu zameldowani, a więc wszystkie rachunki przychodzą na nasze dane osobowe.Nasze pytania brzmią:

- czy po wymeldowaniu się, możemy podać nasz polski adres, aby tam ( do PL) mogły przyjść ewentualna korespondencja i rachunki do zapłaty?
- w jakim czasie po wymeldowaniu przychodzą ostatnie rachunki wyrównawcze i ewentualne zwroty nadpłat?
- w jakim terminie należy zgłosić np.do eneco energie itp, wyprowadzkę w celu uzyskania formularzy potrzebnych do np. spisania liczników?

Czy mógłby nam ktoś poradzić jak mamy to wszystko załatwiać? Od czego zacząć? Przy wcześniejszych sprawach pomagał nam szef, a teraz niestety jesteśmy zdani tylko na siebie.
Z góry dziękujemy za pomoc i wyrozumiałość.
 
 
ikke 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 31 Sty 2008
Posty: 116
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 4:52 pm   

Radzialbym po prostu zadzwonic do tych wszystkich firm, juz nawet teraz i po prostu powiedziec, ze musicie wracac dso Polski, przewaznie robi sie to miesiac wczesniej. Co do rachunkow, mysle, ze wystarczy nr waszego konta w Polsce. Z tego, co wiem z Eneco nie ma zadnego problemu, od dnia, kiedy sie rezygnuje, nie przesylaja juz rachunkow, z Casema jest troszke inaczej, zalezy keidy byla podpisana umowa, bo ona jest na rok, jezeli zerwiecie ja przed uplywem terminu podpisania, trzebabedzie placic do wygasniecia umowy, ale raczej nalezalobyu ich powiadomic tez od razu.
 
 
InesWoll 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 40
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 5:57 pm   

Dzięki za dobre wiadomości! Pod koniec marca minie rok czasu jak mamy Caseme, ale nie wiemy czy umowa się automatycznie przedłuża czy trzeba ją wypowiedzieć? Może ktoś się orientuje?
 
 
ADA_NL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 5
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 6:35 pm   

Co do casemy to mozna zerwać kontrakt wcześniej, przed upływem rocznej umowy.Ale aby to zrobić należy im przesłać wymeldowanie z gemente w holandii albo zameldowanie w polsce wtedy wówczas kontrakt zostanie rozwiązany przed upływem roku.Ale na twoim miejscu i tak bym zadzwoniła i ich poinformowała że kontrakt kończy sie z dniem... bo mogą ci go automatycznie przedłuzyć jeżeli tego nie zgłosisz ( nie mówie ze tak bedzie lub jest) ale ja juz miałam przeboje z casemą i wiem ze jak czegos nie dopilnujesz, nie zgłosisz to oni mają to gdzieś.
Zycze powodzenia Aga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group