NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polak zgwalcil Angielke ?
Autor Wiadomość
anthonyi 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 31
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 3:14 pm   Polak zgwalcil Angielke ?

Abstarhujac od winy czy niewinnosci, ale swoją drogą Państwo Polskie bardzo szybko przekazało Brytyjczykom swojego obywatela bez jakiejkolwiek obrony.
 
 
Kuba 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 76
Skąd: Zoetermeer/Gdynia
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 4:43 pm   

Masz racje, nie wiem jak dziala ekstradycja, ale chyba nawet za bardzo go nie bronili.
_________________
Tak jestem honofobem
GA 1929
 
 
Casiush 
Poczatkujacy
Casiush


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lis 2007
Posty: 14
Skąd: Leutigenwolde
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 5:24 pm   Ech

Ehm... nie chciałabym być posądzona o obrazę uczuć patriotyczych ludzi tu zebranych ale gwałt jest gwałtem i jeśli rząd kraju wydał Brytyjczykom polskiego gwałciciela to jestem za, nie obchodzi mnie jakiej jest narodowości, on zrobił coś obrzydliwego, nie mieszcząceo się w ramach moralności i niech teraz ponosi konsekwencje.
Bycie Polakiem to nie jest przywilej, my dopiero swoim zachowaniem pokazujemy na zewnątrz, my go dopiero możemy takowym uczynić poprzez nasze zachowanie...
obecnie musimy znosić masę stereotypów dzięki ludziom podobnym do tamtego gościa w mniejszym, równym, większym (?!) stopniu :-/ vae!vae!vae!

jejku jejku
Ostatnio zmieniony przez Casiush Śro Sty 30, 2008 8:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 5:25 pm   Re: Polak zgwalcil Angielke ?

anthonyi napisał/a:
Państwo Polskie bardzo szybko przekazało Brytyjczykom swojego obywatela bez jakiejkolwiek obrony.


A co tutaj jest do obrony? W obu krajach gwalt jest przestepstwem i osoba podejrzana o dokonanie tegoz jest bez zadnego gadania wysylana do kraju w ktorym to przestepstwo popelnila. Tak wlasnie dziala ekstradycja. Jednym z warunkow do zastosowania tejze jest tzw. zasada podwojnej karalnosci. O winie decyduje sad panstwa w ktorym doszlo do przestepstwa a nie kraj pochodzenia podejrzanego.
Wydaje mi sie ze to jest oczywiste.
 
 
Lutek 
Gaduła

Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 168
Skąd: Skandynawia
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 7:19 pm   Re: Ech

Casiush napisał/a:
Ehm... nie chciałabym być posądzona o obrazę uczuć patriotyczych ludzi tu zebranych ale gwałt jest gwałtem i jeśli rząd kraju wydał Brytyjczykom polskiego gwałciciela to jestem za, nie obchodzi mnie jakiej jest narodowości, on zrobił coś obrzydliwego, nie mieszcząceo się w ramach moralności i niech teraz ponosi konsekwencje.
...


nic dodac nic ujac. 100% racja
 
 
Kuba 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 76
Skąd: Zoetermeer/Gdynia
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 8:45 pm   

Zgadza sie wszystko, lecz wydaje mi sie ze jest cos takiego ze w angli go osadza a siedziec bedzie w polsce (cos mi tak swita).moge sie mylic
_________________
Tak jestem honofobem
GA 1929
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 10:15 pm   

Tak najprawdopodobniej bedzie. Jezeli nie calosc to chociaz czesc kary. Niedawna sprawa z Francuzami kradnacymi rzekome sieroty w Czadzie miala podobny final. Po interwencji prezydenta Sarkozego cala grupa zostala przewieziona do Francji w celu odbycia wyroku.
Wszystko zalezy znowu od strony brytyjskiej i ewentualnego zaangazowania naszych wladz.

Dla mnie ryba. Niech gibie gdziekolwiek. I tak go zjedza.
Ostatnio zmieniony przez Pan Diabel Wto Sty 29, 2008 10:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anthonyi 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 31
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 5:25 pm   Re: Polak zgwalcil Angielke ?

Pan Diabel napisał/a:
anthonyi napisał/a:
Państwo Polskie bardzo szybko przekazało Brytyjczykom swojego obywatela bez jakiejkolwiek obrony.


A co tutaj jest do obrony? W obu krajach gwalt jest przestepstwem i osoba podejrzana o dokonanie tegoz jest bez zadnego gadania wysylana do kraju w ktorym to przestepstwo popelnila. Tak wlasnie dziala ekstradycja. Jednym z warunkow do zastosowania tejze jest tzw. zasada podwojnej karalnosci. O winie decyduje sad panstwa w ktorym doszlo do przestepstwa a nie kraj pochodzenia podejrzanego.
Wydaje mi sie ze to jest oczywiste.


Roznie z ta ekstradycja bywa - Niemcy swoich obywateli nie wydaja, nawet zbrodniarzy wojennych ( Holendrzy maja cala liste swoich dawnych obywateli ktorzy sobie spokojnie
dozywaja zywota w Niemczech).
 
 
aurynka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 9
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 6:46 pm   Re: Polak zgwalcil Angielke ?

anthonyi napisał/a:
Państwo Polskie bardzo szybko przekazało Brytyjczykom swojego obywatela bez jakiejkolwiek obrony.

I Dzięki Bogu, że przynajmniej w tym nasz rząd się wykazał.
To ich obywatel został skrzywdzony i wg. mnie oni nawet powinni sądzić sprawcę tego czynu.

Mam nadzieję, że dostanie najwyższą z możliwych kar.
 
 
road49
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 8:08 pm   Re: Polak zgwalcil Angielke ?

aurynka napisał/a:
anthonyi napisał/a:
Państwo Polskie bardzo szybko przekazało Brytyjczykom swojego obywatela bez jakiejkolwiek obrony.

I Dzięki Bogu, że przynajmniej w tym nasz rząd się wykazał.
To ich obywatel został skrzywdzony i wg. mnie oni nawet powinni sądzić sprawcę tego czynu.

Mam nadzieję, że dostanie najwyższą z możliwych kar.


przy watpliwych dowodach dostal najwyzsza z mozliwych kar, wydano tez dwie Polki Hiszpanom, ze byc moze zamordowaly kogos na Kanarach, jedynym dowodem byla karta kredytowa nieboszczyka ktora posluzyly sie w Lublinie (mogly ja znalesc lub ukrasc).
 
 
Casiush 
Poczatkujacy
Casiush


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lis 2007
Posty: 14
Skąd: Leutigenwolde
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 8:18 pm   

Powiem tak, jeżeli on to zrobił naprawdę to mu się to podwójne dożywocie należy, nie ma przebacz... jeżeli nie, życzę mu cholernegi szczęścia.

hmm czytałam Newsweeka...i nie wiem już co mam myśleć
wiele faktów mówi na jego obronę a samo miasteczko , cytuję: "słynie z tego,że właśnie tutaj skazano na śmierć ostatnią czarownicę", wypowiedzi ludzi są stronnicze albo to Newsweek poczuł się prasą patriotyczną...

"nie pytaj mnie, wiem tyle co i ty" a Bóg niewiele ma tu do powiedzenia...

peace
_________________
"HEY, WE CAN'T REALLY BE DUMB IF WE'RE JUST FOLLOWING GOD'S ORDERS
LET'S GET SERIOUS! HE KNOWS WHAT HE'S DOIN'! HE WROTE THIS BOOK HERE,
'N THE BOOK SAYS: "HE MADE US ALL TO BE JUST LIKE HIM," SO...
IF WE'RE DUMB, THEN GOD IS DUMB"
Ostatnio zmieniony przez Casiush Wto Lut 05, 2008 8:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rybska 
Poczatkujacy
rybska

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: haga
Wysłany: Czw Lut 28, 2008 11:59 pm   

Sprawa Polaka skazanego za gwalt na Angielce troche juz w Polsce przycichla. Osobiscie jestem zniesmaczona poziomem naszych dziennikarzy, ktorzy malo obiektywnie przedstawiali te sprawe w mediach. Opinia publiczna liczyla wiec na uniewinnienie. Jezeli ktos nie wie jak funkcjonuja sady trudno bedzie im zrozumiec werdykt. Wspaniala zasada o niekomentowaniu wyrokow sadowych ma swoje glebokie uzasadnienie w tym, ze jedynie ten kto zna caly material dowodowy, ma prawo do jego rozsadnej oceny. Jest to glownie przywilejem sadu i stron. Strony i ich rodziny zawsze oceniaja go subiektywnie. Pozostajec wiara w sady...
 
 
road49
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 7:49 pm   

po lekturze artykulu w ostatniej "Angorze" mam pewne watpliwosci co do brytyjskiego wymiaru sprawiedliwosci - w skrocie:
Polka-studentka , pasazerka londynskiego autobusu, gdy pytala o droge kierowce (murzyna) zostala przez niego zwymyslana (nienawidzil bialych obcokrajowcow), wywieziona do zajezdni, pobita ( wstrzas mozgu, pekniecie czaszki - nastepstwo - padaczka) - sprawa sadowa - lawnicy przewaznie tez czarni - kierowca uniewinniony - 10:2 . Pomoc ambasady poczatkowo zadna, potem, po zmianie konsula tak.
Odszkodowanie jak do tej pory calkowicie symboliczne.
PS
namawiam do lektury "Angory" - zrelacjonowalem z pamieci, moglem cos (minimalnie) przekrecic.
Bardzo mozliwe, ze polski "gwalciciel" tez siedzi za fryko...
Ostatnio zmieniony przez road49 Wto Mar 04, 2008 7:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
firmakrk 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 35
Wysłany: Śro Mar 12, 2008 9:39 am   

mojim zdaniem cala ta sprawa to kabaret,sprawa smiechu warte
 
 
lanya 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 48
Skąd: Groningen
Wysłany: Śro Mar 12, 2008 9:53 am   

Kobieta zostala zgwalcona, nie wydaje mi sie, zeby mozna to bylo nazwac kabaretem. Nie wiem czy on to zrobil czy nie, ale badanie DNA jest bardzo mocnym dowodem....
_________________
Nie uderzenie mlota, lecz taniec wody czyni zwir tak pieknie okraglym
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group