NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kinderopvang
Autor Wiadomość
aga* 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 43
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 12:01 am   Kinderopvang

Powiedzcie mi prosze czy to sa moje koszta,czy tez kwote ta mam pomniejszyc o tyle co dofinansuje mi belasting? Dziekuje serdecznie


Brutokosten kinderopvang 2008

Dagen 5


per maand 1.397,90


per jaar 16.774,80


per uur* 5,98





* Deze gegevens worden gevraagd door de Belastingdienst. Hiermee kunt u de kinderopvangtoeslag aanvragen.
Ostatnio zmieniony przez aga* Sob Mar 22, 2008 1:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GWEN 
Poczatkujacy
NIEPOWTARZALNA

Wiek: 47
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 18
Skąd: AMSTERDAM
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 4:02 pm   

aga*-- Tu jest napisane:
Koszty /oplata za przedszkole brutto za 2008 r.

5 Dni

miesiecznie-1.397,90

rocznie -16.774,80

za godzine* -5,98

*Te dane zostana tez przeslane do Urzedu Podatkowego.Przez co moze sie pani ubiegac o dodatek socjalny/tj.dofinansowanie oplat za przedszkole.

To jest koszt BRUTTO,przy czym musi pani to w brutto zaplacic,a pod koniec roku dostanie pani zwrot z Urzedu Podatkowego.
_________________
"OCZY SA ZWIERCIADLEM DUSZY" JAKIES PYTANIA???
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 9:58 pm   Re: Kinderopvang

To sa koszta brutto. Belastingdienst Ci zwroci sporo z tego. Zwort podatku zalezy od twoich dochodow i od tego ile masz dzieci. Nie musisz czekac do konca roku na zwrot pieniedzy z belastingdienst. Przy tych kwotach mozna dostac zwrot co miesiac. Trzeba wypelnic odpowiedni formularz ktory jest do pobrania z

http://www.toeslagen.nl/p..._doorgeven.html

W przypadku konkretnych pytan na temat tego formularza sluze pomoca.
Ostatnio zmieniony przez Gryzomir Sob Mar 22, 2008 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sivom 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 73
Skąd: Emmen
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 10:28 pm   

ja tak ze swoich do kinderopvand doplacam cos kolo 100e.

ale ja mieszkam w drenthe i maly chodzi 18h tygodniowo wychodzi cos kolo 500e

ale ok,

mam takie pytanie: gdzies tam dzwony bily ze belasting ma OGO doplacac za opieke nad dzieckiem, mialo to by ,,rozluznic" i tak przepelnione juz kinderopvangi...
cos tam cos tam... czy ktos wie cos wiecej?
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 6:06 pm   

mnie urzad podatkowy co miesiac placi bezposrednio do organizacji, ktora jest wlascicielem zlobka, tak, ze tylko reszte place sama tzn. jest sciagana z mojego konta. za 4 dni w tygodniu place ok 1100 euro, netto okolo 360, tabele ile zwraca podatek, zaleznie od dochodow mozna znalezc na stronie urzedu podatkowego lub organizacji, ktorej podlega zlobek.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 8:48 pm   

My takze mamy placone dofinansowanie miesiecznie a nie rocznie.Zlobek w Holandii to swietna sprawa.Ja bardzo polecamCatalpe,maja wiele placowek.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
słoneczko86 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 12:35 pm   

Witam wszytkim!!
Mam pytanie. Razem z mężem szukamy żłobka dla naszego(jeszcze nie narodzonego)synka. W wyszukiwarce wpisałam "kinderopvang" i znalazłam gastouderbureau podpisane jako kinderopvang.Byliśmy na spotkaniu i ten pan zabrał nas do prywatnego mieszkania gdzie dwie kobiety opiekują się 5 dzieci. Koszty brutto przy naszych zarobkach to 1400e. Pokazano nam taką tabele z obliczenami ile odda nam belasting i wyszło że 81%. Co o tym sądzicie??Może ktoś z was słyszał coś lub sam oddał dzidzusia w takie miejsce. Będę wdzięczna za każdą odpowiedz.
Pozdrawiam
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 6:20 pm   

Sloneczko, moj syn chodzi juz prawie trzeci rok do gastouderki.Chwale sobie te forme opieki, bo dzieci w grupce jest malo, zawsze te same, no i w domu u niani maja warunki domowe:)
Przyjrzyj sie jednak dokladnie samej niani.Od 2010 roku musza one miec wyksztalcenie pedagogiczne, nie moze to byc pierwsza lepsza kura domowa, ktora zajmuje sie swoim dzieckiem i chce dodatkowo zarobic, ale kobieta z wyzszym wykszalceniem i doswiadczeniem w opiece nad dziecmi w wieku 0-4 lata. Na ile jest kompetentna, na ile kreatywna, czy zajmuje sie dziecmi, czy tylko je pilnuje.
No coz, ta moja jest slodka, dzieci za nia przepadaja, ale... ona niczego ich nie nauczy.Nie bawi sie z dziecmi, nie organizuje zajec, nie czyta ksiazeczek, nie rysuje, nie lepi itp..Maluchy biegaja samopas, a ona zajmuje sie swoimi sprawami w domu. Na szczescie moj maly chodzi do niej tylko na 6 godzin tygodniowo, a rano ma peuterspeelzaal, gdzie realizuje program edukacji przedszkolnej i aktywnie uczy sie jezyka holenderskiego.
Jesli niania jest zarejestrowana w agencji, to dostaniecie zwrot z podatku tak samo, jakby dziecko chodzilo do zlobka. No i ta forma opieki jest bardziej flexible, mozesz sobie godziny dostosowac do wlasnych potrzeb, w zlobku musisz oplacic calodzienny pobyt dziecka, nawet jesli nie caly dzien pracujesz.Zwrot podatku dostaniesz tylko za te godziny, w ktorych oboje pracujecie. No mi w kazdym razie ta forma bardzo odpowiada.
 
 
słoneczko86 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 11:06 pm   

Andevi, bardzo dziękuje za odpowiedz na moje pytania. Teraz juz wiem na co mam zwrócić uwagę. Jeszcze raz dziekuję!!!! :036:
 
 
Anusiak 
Poczatkujacy
dzaga

Wiek: 37
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Hillegom
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 10:16 pm   

Hejka mam pytanko jeśli ja z mężem pracujemy w Holandii czy dostaniemy dofinansowani z b :039: elastingu do żłobka czy też nie? :039:
_________________
ania
 
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 10:33 pm   

Anusiak, jeżeli oby dwoje pracujecie to dostaniecie też dofinansowanie.
 
 
Anusiak 
Poczatkujacy
dzaga

Wiek: 37
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Hillegom
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 6:06 am   

Mój mąż był wczoraj u takiej pani która załatwia takie żeczy i ona powiedziała że na 90% nie dostaniemy zwrotu z belastingu bo on się należy tylko uboższym ludziom i tylko Holendrą.
_________________
ania
 
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 7:57 am   

Lepiej zmieńcie tą "panią od tych rzeczy" bo najwidoczniej się nie zna :072:
Do holenderki jeszcze mi daleko, paszport mam Polski a jakoś dofinansowanie dostaje. Moi znajomi Polacy również.
Jeżeli chodzi o zarobek to jeżeli dużo zarabiacie to i też więcej troszkę będziecie płacić i tyle :)
 
 
Anusiak 
Poczatkujacy
dzaga

Wiek: 37
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Hillegom
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 9:26 am   

A długo się czeka na żłobek? i jakie papiery są do tego potrzebne?
_________________
ania
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 1:46 pm   

to zalezy od miejsca - w naszym przypadku 8 miesiecy.
papiery to tylko wypelnienie kwestionariusza
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group