NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fitna Geerta Wildera
Autor Wiadomość
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 8:14 pm   Fitna Geerta Wildera

http://www.jihadwatch.org/archives/020486.php

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 8:23 pm ]
http://www.dziennik.pl/sw...e_niezgode.html

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 8:25 pm ]
http://www.arabia.pl/content/view/291597/61/
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 9:23 pm   

Jakby Ci zas... Amerykańce nie próbowali pokazać jacy są wspaniali i odczepili się od innych narodów, to by tego nie było. Ale oczywiście Ci cudowni wybawiciele 'naprawiają' świat i takie są tego konsekwencje. Nie mówię, że to co robią Islamiści jest dobre lub, że to co pokazuje film to nie jest prawda, lecz przez tą cała wojnę w Iraku, tak się dzieje. Jakby Amerykanie nie próbowali być tacy cudowni, to by tego nie było. Zamiast rozwiązywać problem terroryzmu, wzięli by się lepiej (jak reszta cześć Europy) za problem głodu...

Nie przeczę oczywiście, że to co robią Islamiści jest dobre. Nie stoje po ich stronie, bo uważam, że ryją berety małym dzieciom... dlatego nigdy nie będę chwalił ich religii, ale tak jak napisałem powyżej...sądzę, że zwolennicy wojny w Iraku sami są winni temu co się działo/dzieje; 11 września, wybuch w Londynie i ciągle to nowe sytuacje. A to co zrobił Wilders, to moim zdaniem jedna wielka antyterrorystyczna propaganda by się pokazać.

Takie jest moje skromne zdanie na ten temat :) .
Ostatnio zmieniony przez ajax4ever Nie Mar 30, 2008 11:26 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 12:25 am   

"Fitna" to podobnie jak "Farenheit 911" film, ktory ma za zadanie podniecac ludzi niezdolnych do samodzielnego myslenia. Oparty na nudnym juz schemacie - szokujace zdjecia i "dajace do myslenia" cytaty nie jest niczym innym, niz prowokacja, ktora nie prowadzi nawet do sensownej dyskusji.
Sam jestem przeciwny islamizacji Europy i daleko mi w tym temacie do politycznej poprawnosci, ale taki sposob propagandy anty-muzulmanskiej jest conajmniej zenujacy.
Zmarnowane 15 minut na nieudolnie zmontowany pseudo-dokument.

Cytat:
Zamiast rozwiązywać problem terroryzmu, wzięli by się lepiej (jak reszta cześć Europy) za problem głodu...


Chodzi Ci o te reklamy na Discovery, gdzie smutny glos prosi o wplate 1 euro miesiecznie zeby muzin nie pil wody z kaluzy? Akurat w tym temacie Europa jak i reszta swiata robi malo albo prawie nic. Przypomnij sobie chociazby blamaz na Balkanach i brak reakcji na tureckie pogromy Kurdow i zastanow sie czy Europa jest w czyms lepsza.

Cytat:

Jakby Ci zas... Amerykańce nie próbowali pokazać jacy są wspaniali i odczepili się od innych narodów, to by tego nie było


Instytucja szariatu i jihad istnieja troche dluzej niz Stany Zjednoczone i nie sa one muzulmanska odpowiedzia na amerykanska polityke zagraniczna. A wlasnie o tych dwoch aspektach islamu opowiada "Fitna".
Ostatnio zmieniony przez Pan Diabel Pon Mar 31, 2008 12:30 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 9:20 am   

Tylko czekac, az muzulmanie zrobia film o Biblii, do czego nawoluje i jak niektore fragmenty MOZNA intrepretowac. A jak wezma sie za Stary Testament, ktory jest dosyc okrutny, i za"oko za oko, zab za zab" to zrobi sie wesolo.
A swoja droga wiara byla od wiekow wdzieczna tarcza do zalatwiania roznych porachunkow i tak jest dalej, wszak Krzyzacy tez mieli krzewic chrzescijanstwo, jedyna sluszna religie...
malgosia
Ostatnio zmieniony przez malgosia Pon Mar 31, 2008 9:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 12:23 pm   

Kazdy zakon o profilu pelnego zakonu rycerskiego tlukl niewiernych jak tylko sie dalo.
A to, ze Krzyzacy automatycznie przychodza na mysl jest troche skojarzeniem mylnym (w kwestii religii). Konflikt polsko-krzyzacki nie mial podloza religijnego, a byl jedynie nastepstwem zajecia przez Zakon Pomezanii. Jak wiadomo z historii, Krzyzacy pojawili sie w Prusach w tym samym celu co wczesniej Dunczycy, Rusini i Polacy - chrystianizacji plemienia Rusow. A pogan nap**** wtedy wszyscy.

Istnialy o wiele bardziej brutalne zakony i nosily rowniez o wiele bardziej osobliwe nazwy. Wspomne chociazby o zenskim Zakonie Siekiery i o Zakonie Trupiej Czaszki. Zakon Szpitala Najswietszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (Krzyzacy) jawil sie przy tamtych psychopatach jako harcerze. I jako ciekawostke dodam, ze Krzyzacy, jako zakon istnieja do dzisiaj.

Uff...dalem upust swojej wyuczonej profesji ;)
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 12:35 pm   

oczywiscie masz racje. Ale ja nie mialam na mysli konfliktu polsko -krzyzackiego, tylko ogolne cele, jakie stawialy sobie zakony krzyzowe oraz ich realizacje... , zreszta nie wpsomialam w mojej wypowiedzi o Polsce i polskim kontekscie potyczek z krzyzakami...
pozdrawiam serdecznie, czytajaca Twoje wypowiedzi z przyjemnoscia, malgosia
Ostatnio zmieniony przez malgosia Pon Mar 31, 2008 12:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 12:53 pm   

Pan Diabel napisał/a:

Chodzi Ci o te reklamy na Discovery, gdzie smutny glos prosi o wplate 1 euro miesiecznie zeby muzin nie pil wody z kaluzy? Akurat w tym temacie Europa jak i reszta swiata robi malo albo prawie nic. Przypomnij sobie chociazby blamaz na Balkanach i brak reakcji na tureckie pogromy Kurdow i zastanow sie czy Europa jest w czyms lepsza.



A czy ja gdzieś napisałem, że Europa jest w czymś lepsza? Europa (miedzy innymi Polska) liże dupy Amerykanom i taka jest prawda. Rządy niektórych krajów podążają jak cienie za 'wielkimi' Amerykanami, a oni mają ich głęboko, ponieważ amerykańska ekonomia jest nie do zniszczenia (nie wspominam nawet o tych miliardach długów jakie amerykanie maja u innych państw). Czemu nawiązałem do pieniędzy i ekonomii? Bo wszystko się wokół tego kręci, kasa, ropa itp...dlatego mamy wojnę w Iraku, a nie dlatego by zwalczyć terroryzm.

Nawiązując do filmu (bo troszkę zboczyliście z tematu) to jedno wielkie nieporozumienie tak jak napisałeś. Wilders zapewne sam gówno wie o Koranie, a jego film opiera się pewnie na kilku obrazach z ataków terrorystycznych i opinii jego śmiesznych kolegów.
Pan Diabel napisał/a:

Instytucja szariatu i jihad istnieja troche dluzej niz Stany Zjednoczone i nie sa one muzulmanska odpowiedzia na amerykanska polityke zagraniczna. A wlasnie o tych dwoch aspektach islamu opowiada "Fitna".


Zgadza się, lecz nie mów mi, że gdyby Amerykanie po prostu nie brali się za nie swoje sprawy, to mieli byśmy ataki 11 września. To co dzieje się u nich, to nas nie dotyczy, niech sami rozwiązują swoje konflikty, wysadzają się w powietrze itp. Lecz Amerykanie próbują uratować świat, a to jest jedna zwykła tania propaganda.
Ostatnio zmieniony przez ajax4ever Pon Mar 31, 2008 12:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 1:33 pm   

ajax4ever napisał/a:

A czy ja gdzieś napisałem, że Europa jest w czymś lepsza?


Przeciwstawiles polityke zagraniczna USA do pomocy Europy glodujacym krajom. O, tutaj:

Cytat:
Zamiast rozwiązywać problem terroryzmu, wzięli by się lepiej (jak reszta cześć Europy) za problem głodu...


Z tego wywnioskowalem ze uwazasz Europe za lepsza, bo przynajmniej zajmuje sie kwestia glodu.


Cytat:
Wilders zapewne sam gówno wie o Koranie, a jego film opiera się pewnie na kilku obrazach z ataków terrorystycznych i opinii jego śmiesznych kolegów.


Ciezko wywnioskowac z pietnastu minut materialu co Wilders wie o Koranie wiec nie podejme sie oceny jego wiedzy. Wiem tylko jedno. "Fitna" ma tak naprawde za zadanie przyciagniecie elektoratu sympatyzujacego ze skrajna prawica lecz wciaz niezdecydowanego kogo poprzec w nastepnych wyborach. Wilders wykorzystuje tutaj (nieudolnie ale jednak jakos) nieoficjalne podejscie Holendrow do kwestii emigracji i islamu. Party For Freedom ma na dzien dzisiejszy zaledwie 9 miejsc w 150 osobowym parlamencie i nie stanowi zadnej realnej sily politycznej. Kazdy sposob jest dobry zeby ta liczbe zmienic.


Cytat:
Zgadza się, lecz nie mów mi, że gdyby Amerykanie po prostu nie brali się za nie swoje sprawy, to mieli byśmy ataki 11 września. To co dzieje się u nich, to nas nie dotyczy, niech sami rozwiązują swoje konflikty, wysadzają się w powietrze itp. Lecz Amerykanie próbują uratować świat, a to jest jedna zwykła tania propaganda.


Zapominasz troche, ze Stany Zjednoczone sa jednym z najwiekszych mocarstw na swiecie. To co sie u nich dzieje, ma bezposredni wplyw na swiatowa gospodarke i jak najbardziej nas dotyczy. Pamietasz jak zachowal sie rynek swiatowy po atakach 911?
Zobacz co sie dzieje przed Olimpiada w Pekinie. Poniektore panstwa sie zastanawiaja, czy nie zbojkotowac uroczystosci otwarcia. Boja sie jednakze "gniewu" mocarstwa chinskiego, ktory moze miec bardzo powazne nastepstwa w swiatowej gospodarce. Wystarczyloby zeby Chiny wypuscily na rynek swoje rezerwy walutowe i wartosc dolara spadlaby ponizej wartosci rupii indyjskiej.
A tez mozna by powiedziec ze "to co sie dzieje w Chinach nas nie dotyczy".




Poza tym tak jak pisalem wczesniej, "Fitna" traktuje o szariacie i jihadzie a nie o polityce i gospodarce.
Ostatnio zmieniony przez Pan Diabel Pon Mar 31, 2008 1:39 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 2:50 pm   

Pan Diabel napisał/a:



Cytat:
Zamiast rozwiązywać problem terroryzmu, wzięli by się lepiej (jak reszta cześć Europy) za problem głodu...


Z tego wywnioskowalem ze uwazasz Europe za lepsza, bo przynajmniej zajmuje sie kwestia glodu.




A już rozumiem o co Ci chodziło, lecz po prostu źle mnie zrozumiałeś. Tym zdaniem miałem na myśli, by Europa również wzięła się za problem głodu, czyli nie tylko Ameryka, a i Europa... dlatego napisałem w nawiasie; jak reszta cześć Europy, czyli Europa też :) . Oczywiście, że Amerykańska gospodarka ma wpływ na cały świat. Dobrym przykładem jest też Wall Street w 1929. Lecz to nie oznacza, że jak nie będziemy im lizać dup, to się od nas odwrócą (od nas czyli od Europy, poszczególnych państw) bo muszą mieć sprzymierzeńców w dziale ekonomicznym.

P.S. Źle również zrozumiałeś moje ostatnie zdania. Bo ja nie napisałem; że to co sie u nich dzieje nas nie dotyczy mając na myśli 11 września, lecz tutaj miałem na myśli konflikty w krajach azjatyckich, że to nas czyli Europy i Ameryki nie dotyczy, to jest problem na małą skalę i na pewno sami by go sobie rozwiązali, a jak nie to my i tak nie mamy z tym nic wspólnego, dlatego takie naprawianie świata na siłę, jest moim zdaniem nie na miejscu.
Ostatnio zmieniony przez ajax4ever Pon Mar 31, 2008 2:54 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 3:35 pm   

Cytat:
Lecz to nie oznacza, że jak nie będziemy im lizać dup, to się od nas odwrócą (od nas czyli od Europy, poszczególnych państw) bo muszą mieć sprzymierzeńców w dziale ekonomicznym.


Sprzymierzencow w dziale ekonomicznym? Skad ty to bierzesz? :D
Przeciez import USA to wylacznie ropa i produkty petrochemiczne. Jedynym krajem europejskim, ktorego eksport do USA wynosi wiecej niz 5% sa Niemcy. Reszta eksporterow to Kanada, Chiny, Japonia i Meksyk. I eksportowane sa tu glownie dobra konsumpcyjne i materialy surowe.
Europa to dla USA przede wszystkim bufor zaporowy przed Rosja. Vide: tarcze antyrakietowe czy obecnosc wojsk amerykanskich w Niemczech chociazby.
Zobacz jak z Europa liczyly sie Stany Zjednoczone, kiedy Francja zawetowala koniecznosc ingerencji w Iraku. A Francja to przeciez szosta na swiecie potega gospodarcza. Europa MUSI Ameryce lizac dupe bo gospodarki poszczegolnych panstw sa scisle powiazane z gospodarka amerykanska. I nie jest to niestety korzysc obopolna.

Cytat:
lecz tutaj miałem na myśli konflikty w krajach azjatyckich, że to nas czyli Europy i Ameryki nie dotyczy, to jest problem na małą skalę i na pewno sami by go sobie rozwiązali, a jak nie to my i tak nie mamy z tym nic wspólnego, dlatego takie naprawianie świata na siłę, jest moim zdaniem nie na miejscu.


W takim razie trzeba rozwiazac UN i NATO. :D
Skoro konflikt azjatycki to problem na mala skale to konflikty w Afryce to betka biorac twoja skale porownan.
Wiesz co sie dzieje na swiecie gdy zostawia sie "problemy na mala skale" samym zainteresowanym do rozwiazania? Balkany, Czeczenia i Kurdystan...
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 3:53 pm   

Pan Diabel napisał/a:


W takim razie trzeba rozwiazac UN i NATO. :D
Skoro konflikt azjatycki to problem na mala skale to konflikty w Afryce to betka biorac twoja skale porownan.
Wiesz co sie dzieje na swiecie gdy zostawia sie "problemy na mala skale" samym zainteresowanym do rozwiazania? Balkany, Czeczenia i Kurdystan...


Czy Ty nie masz przypadkiem problemów z czytaniem ze zrozumieniem? Czy ja pisałem coś o konfliktach w Afryce? Jedynie co pisałem to problemach głodu, a to moim zdaniem co innego. Mi się wydaję, że przez głód giną/chorują większe ilości osób niż przez konflikty w Azji, no ale to już moje zdanie.

Ja co chciałem to już napisałem na ten temat. Myślę, że nie ma sensu dalej prowadzić tej dyskusji, ponieważ zbaczamy z tematu, a temat jest o Wildersie i jego filmie. Ty masz swoje zdanie, ja swoje i gra.

Pozdrawiam.
 
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 4:04 pm   

Cytat:
Czy Ty nie masz przypadkiem problemów z czytaniem ze zrozumieniem?


Rownie dobrze moglbym zadac to pytanie Tobie. Przeczytaj jeszcze raz zdanie o Afryce. Dostrzegasz ze jest zbudowane z dwoch czlonow? Jeden mowi o "twoim konflikcie azjatyckim" a drugi przyklada "twoja miare" postrzegania tegoz do innego konfliktu.

Niewazne. ;)

Jak jednak widac 15 minutowy pseudo-dokument moze wywolac dyskusje. Szkoda tylko ze nikt sie nie dolaczyl. Moze by zmienic temat na "SSmanski pogrobowiec rezyserem"? Od razu sie znajdzie jakis ekspert historii i rozmowa poleci.

Kurcze moze rzeczywiscie da sie to forum rozbujac i zrobic z niego cos wiecej niz tablice ogloszen?
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 4:16 pm   

To jest pierwszy problem, czyli to co się dzieje w Azji, powinni oni sami rozwiązać. A napisałem to tak:
Cytat:
Zgadza się, lecz nie mów mi, że gdyby Amerykanie po prostu nie brali się za nie swoje sprawy, to mieli byśmy ataki 11 września. To co dzieje się u nich, to nas nie dotyczy, niech sami rozwiązują swoje konflikty, wysadzają się w powietrze itp. Lecz Amerykanie próbują uratować świat, a to jest jedna zwykła tania propaganda.




Drugi problem natomiast, to głód na świecie. Uważam, że zarówno Europa jak i Ameryka powinni się bardziej za niego zabrać. A napisałem to tak:

Cytat:
Zamiast rozwiązywać problem terroryzmu, wzięli by się lepiej (jak reszta cześć Europy) za problem głodu...


Więc nie wiem, czego tu można nie zrozumieć? :) No ale masz racje, mniejsza z tym. Również uważam, że fajnie by było jakby inne osoby przyłączyły się do dyskusji. Ciekaw jestem jakie zdanie mają inni. Bo w jednym się zgadzamy, ten film to niewypał i zwykła propaganda, lecz mamy inne poglądy na temat konfliktów w Azji, no ale nie o tym jest ten temat :) .

P.S. Jak chcesz rozbujać forum, to trzeba się postarać o więcej tematów na poziomie i zwykłych pogaduch. Jestem jak najbardziej za, jeżeli będzie kulturalnie i bez nabijania :)
Ostatnio zmieniony przez ajax4ever Pon Mar 31, 2008 4:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 55
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 10:20 pm   

Do Malgosi

Nie musisz sie obawiac , ze muzulmanie zrobia w odwecie film na temat Biblii , poniewaz islam w pelni opiera sie i respektuje Biblie , jest ona dla nich tak samo wiarygodna i Swieta jak dla nas . Roznica miedzy Chrzescijanstwem a Islamem polega na tym , ze Biblia konczy sie wraz z Jezusem Chrystusem a dla Muzulmanow byl jeszcze jeden Prorok , ktory przyszedl po Jezusie , tym Prorokiem byl Mohamet . Jego zycie , nauki , zakazy i nakazy sa wlasnie zawarte w Koranie .
Uwazam , ze bez znaczenia jakiego jestesmy wyznania , powinnismy sie szanowac i respektowac wiare innego czlowieka a juz napewno nie obrazac jego wiary i nasmiewac sie z niej.

Kochaj blizniego swego jak siebie samego - bez wzgledu na jego poglady i wiare :)
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 8:12 am   

Marzena38 napisał/a:
Do Malgosi

Nie musisz sie obawiac , ze muzulmanie zrobia w odwecie film na temat Biblii , poniewaz islam w pelni opiera sie i respektuje Biblie , jest ona dla nich tak samo wiarygodna i Swieta jak dla nas . Roznica miedzy Chrzescijanstwem a Islamem polega na tym , ze Biblia konczy sie wraz z Jezusem Chrystusem a dla Muzulmanow byl jeszcze jeden Prorok , ktory przyszedl po Jezusie , tym Prorokiem byl Mohamet . Jego zycie , nauki , zakazy i nakazy sa wlasnie zawarte w Koranie .
Uwazam , ze bez znaczenia jakiego jestesmy wyznania , powinnismy sie szanowac i respektowac wiare innego czlowieka a juz napewno nie obrazac jego wiary i nasmiewac sie z niej.

Kochaj blizniego swego jak siebie samego - bez wzgledu na jego poglady i wiare :)


nie napislalam tego powaznie, to zrozumiale, ze nikt nie zrobi takiego filmu :031:
mialam na mysli tylko, podobnie jak Ty, ze nalezy szanowac wiare innych, a jednoczesnie zdawac sobie sprawe z mozliwosci interpretacji jakim moze podlegac i biblia i koran...
i ze wiara czesto jest pretekstem, a nie powodem zamieszek, konfliktow i wojen.
pozdrawiam
malgosia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group