NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy azivo zaplaci za porod z 29.12.07 bez ubezpieczenia??
Autor Wiadomość
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
  Wysłany: Sob Mar 08, 2008 12:57 pm   czy azivo zaplaci za porod z 29.12.07 bez ubezpieczenia??

Witam,
17.12.07 zostalam zarejestrowana w Gemente,ubezpieczenia niemoglam wyrobic bo niemialam jeszcze sofii numeru musialam czekac na niego ok 6 tygodni, 29.12.07 urodzilam synka wczesniaka w zwiazku z braku ubezpieczenia szpital przyslal mi 2 rachunki, za mnie i za synka. teraz gdy zalatwilam ubezpieczenie azivo mowi ze przysle rachunek od daty rejestracji w NL czyli od 17 grudnia, w porzadku ale czy w zwiazku z tym zaplaci tezrachunek z 29 grudnia????

Prosze o odpowiedzi moi drodzy poniewaz jest to bardzo wazne dla mnie szczegolnie gdy pomyle o wysokosci tych rachunkow hmmm katastrofa....

Z gory dzieki. :039:
Ostatnio zmieniony przez Rauf Sob Mar 08, 2008 12:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 1:16 pm   

logicznie patrzac na to, jezeli ubezpieczalnia wystawi ci polise od daty twojego wpisu w gminie tj. 17-12 to powinni ci tez zwrocic koszta porodu itd..

mysle ze najlepiej skontaktowac sie z ubezpieczalnia..i zapytac sie od kiedy bedziesz u nich widniaja jako ubezpieczona.
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 1:25 pm   

Witaj, mozesz miec problem, bo z Twojego postu wynika ze w czasie kiedy urodzilas dziecko nie bylas ubezpieczona, teraz wszystko zalezec bedzie od ubezpieczyciela jezeli jest tak jak piszesz czyli podciagneli Cie pod ubezpieczenie od dnia zameldowania w gminie to zaplacisz minimum ( ja osobiscie place od tego roku niektore rachunki z wlasnej kieszeni bo zmienily sie przepisy )....mam jednak nadzieje ze wszystko sie wyjasni na Twoja korzysc zycze powodzenia i gratulacje z narodzin synka :039:
 
 
anna99 
Poczatkujacy
anna99

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: den haag
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 2:46 pm   

z tego mi sie wydaje to Azivo powinno zwrocic ci koszty pobytu w szpitalu i za porod bo sama ma ta ubezpieczalnie i tez urodzilam tutaj dziecko i nie mialam jeszcze z nimi problemu co do zwrotu pieniedzy tylko musisz im wyslac orginalne faktury ktore zaplacilas a wiem jakie sa koszta w szpitalu tutaj.zrob sobie ksero na wszelki wypadek.pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez anna99 Wto Mar 11, 2008 2:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wiktoria 
Poczatkujacy
Rotterdam

Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 19
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 12:46 pm   

jestem ubezpieczona w Dellta Loyd i niewiem czy pokrywają również poród w szpitalu .Może ktoś coś wie o tym ubezpieczeniu?
_________________
Wiki
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 6:39 pm   

Wiktoria, z tego co mi wiadomo to porod w szpitalu odbywa sie ze wskazan lekarza sama o tym raczej nie zadecydujesz ....poczytaj troche forum dowiesz sie wiecej http://www.niedziela.nl/f...porod++holandii
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 6:45 pm   

Gochna ma racje.Jezeli bez wskazan to koszt porodu w szpitalu wynosi 550-600 euro(jakos tak) i wychodzi si ezazwyczaj tego samego dnia.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 8:05 pm   

Jesli masz wykupione pelne ubezpieczenie(aanvulende) mozesz rodzic w szpitalu,bez wskazania lekarza czy poloznej ,na wlasna prosbe i nie zaplacisz zadnych kosztow.

PZDR
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group