NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polecam dentyste
Autor Wiadomość
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 4:15 pm   Polecam dentyste

Chcialam polecic dentyste, a wlasciwie gabinet stomatologiczny, prowadzony przez dwoch dentystow. Profesjonalnie lecza zeby, panuje bardzo mila atmosfera. Nawet ja mimo fobii sie odwazylam :) (tak to jest jak w Polsce sie trafilo na rzeznika ;) )

Polecam

Dental Care Utrecht
Van Hogendorpstraat 1
tel. 030 252 03 59 (informacja i rejestracja)
e-mail: [email protected]
www: dentalcareutrecht.nl

Dojazd:
Autobus nr 3
wysiasc na przystanku Burgemeester Reigerstraat i skierowac sie w strone ronda
(ostatnia boczna ulica w lewo przed rondem)



No bo jesli ma sie takie wspomnienia jak sparodiowane tutaj, to trzeba byc ostroznym. Nigdy wiecej ;) :
Nic Smiesznego :082: :033:
_________________
Nell
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 11:06 pm   

To gorsze od horroru!
Mam podobne wspomnienia.Na szczęście udało mi się pokonać strach.Oby tylko nie trafić znów na sadystę! :072:
 
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 11:19 pm   

ALICE napisał/a:
To gorsze od horroru!
Mam podobne wspomnienia.Na szczęście udało mi się pokonać strach.Oby tylko nie trafić znów na sadystę! :072:


Jeden sadysta rozwalil mojej babci cala okostna. :074: Gdy poszlam do niego, zastawil mi droge ucieczki szafka na kolkach. Przyciagnal ja do fotela i zablokowal droge ktora moglabym prysnac :079:



Jestem wlasnie po dentyscie, czekam az opuchlizna zejdzie hehe, ale nic juz nie boli (a zab byl leczony kanalowo, z wypalaniem w srodku) :| No troche przezylam - przyznam. teraz zeby sie wszytsko zagoilo ladnie i zeby fistula zniknela...
_________________
Nell
 
 
brzoza34 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 9
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 11:48 pm   

A ja nie wolalabym nie pisac o tutejszych dentystach..Moja pierwsza wizyta u holenderskiego dentysty skonczyla sie juz ponad 10letnim problemem z chronicznym zapaleniem szczeki.
Chodzilam od jednego do drugiego , naswietlalam sie , placilam i szlam dalej...W koncu ''robote''dokonczyla fachowo moja polska dentystka.
Obecnie mam ''swietnych ''specjalistow w czyszczeniu kamienia nazebnego....i tylko w tym.
Kiedys dentysta usilowal mi nawet wmowic ze mialam ubytek w jakiejs tam...stce po prawej stronie szczeki.....pokazalam mu ubytek ..ale po lewej.....po krotkiej pauzie wrocil jednak do swojej wersji ze to jednak po prawej mi cos brakuje....wybaczylabym mu gdyby jak niewierny Tomasz wlozyl mi palec...do buzi (bez aluzji chle , chle)...ale on wolal zawierzyc obrazkowi w komputerze.
Ej....
pozdrawiam every-body
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 3:40 pm   

Oj brzoza, to kurcze naprawde niefortunnie trafiles :( Ja mialam rzeznika w Polsce, wiec tutaj trudno bylo sie przemoc by isc. Na szczescie wszytsko skonczylo sie dobrze. Co prawda trzeba bylo isc 2 razy i miec 6 zdjec RTG, ale zyje :D (i na szczescie po takim napromieniowaniu nie swiece w nocy jeszcze) ;)

Dentysta w Polsce przed diagnoza zapodal juz bardzo silny antybiotyk, ktory oczywiscie nie pomogl, a zaszkodzil na inne rzeczy. Potem chcial mi dac drugi antybiotyk (jeszcze nie skierowal na zdjecia, i jeszcze do geby nie zagladnal!). wiec podziekowalam panu za usluge. ;)
_________________
Nell
 
 
marta81 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 67
Skąd: Delft
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 5:13 pm   

Po obejrzeniu sceny z "Nic smiesznego" musze przyznac, ze i mnie trafil sie dentysta, ktory spilowal mi zeba:) Milalo to pomoc przy leczeniu, zeby zab sie rozpadl. Nie zostalalam uprzedzona( wydaje mi sie, ze zanim wykona sie taka" usluge" powinno sie poinformowac, jesli nawet nie zapytac klienta), a po zasiegnieciu opinii drugiego dentysty okazalo sie, ze nie bylo takiej potrzeby.Dodam, ze zaproponowano mi "koronke". A wszystko to tutaj w Holandii. Leczenie skonczyl dentysta w Polsce, ktory "dolal" mi polowe zeba. Z racji tego, ze ten zab jest dosc widoczny, kiedy sie usmiecham, bardzo zalezalo mi na tym, zeby wygladalo to w miare estetycznie. I chyba wyglada.
Ja najbardziej polecam dentyste w Katowicach. A poki co mam nadzieje, ze zeby nie beda mi sie psuly:)
 
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 5:29 pm   

marta81 napisał/a:
Nie zostalalam uprzedzona( wydaje mi sie, ze zanim wykona sie taka" usluge" powinno sie poinformowac, jesli nawet nie zapytac klienta), a po zasiegnieciu opinii drugiego dentysty okazalo sie, ze nie bylo takiej potrzeby.Dodam, ze zaproponowano mi "koronke". A wszystko to tutaj w Holandii. Leczenie skonczyl dentysta w Polsce, ktory "dolal" mi polowe zeba. Z racji tego, ze ten zab jest dosc widoczny, kiedy sie usmiecham, bardzo zalezalo mi na tym, zeby wygladalo to w miare estetycznie. I chyba wyglada.


No wlasnie mialam wiele takich sytuacji w Polsce, ze w ogole dentysta nie uprzedzil mnie, co zamierza robic, wiec do konca nigdy nie bylam pewna co mnie czeka: czy leczenie, czy pozbycie sie zeba, czy moze nawet spieprzy mi ktoregos zdrowego... Roznie moglo byc ;) Moja matka poszla z zebem do usuniecia, a dentysta przy usuwaniu skrzywil jej sasiedniego zdrowego zeba i tak zostawil! Dopiero inny dentysta to skorygowal.

Dobrze Marta, ze wszystko dobrze sie skonczylo! Pozdrowienia!
_________________
Nell
 
 
ikke 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 31 Sty 2008
Posty: 116
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 5:18 pm   

brzoza34 napisał/a:

Kiedys dentysta usilowal mi nawet wmowic ze mialam ubytek w jakiejs tam...stce po prawej stronie szczeki.....pokazalam mu ubytek ..ale po lewej.....po krotkiej pauzie wrocil jednak do swojej wersji ze to jednak po prawej mi cos brakuje....wybaczylabym mu gdyby jak niewierny Tomasz wlozyl mi palec...do buzi (bez aluzji chle , chle)...ale on wolal zawierzyc obrazkowi w komputerze.
Ej....
pozdrawiam every-body



Z doswiadczenia moge powiedziec, ze niektorych ubytkow nie widac przy zwyklym badaniu, gdyz zab psuej sie od srodka ;] wiec nie dziwi mnie to, ze dentysta zawierzyl "obrazkowi w komputerze"
 
 
Nika 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 40
Skąd: Friesland
Wysłany: Pon Cze 02, 2008 10:36 pm   

Ja tez polecam- panią dentystkę z Den Haag- "Sandra" zoutmanstraat 47
Jak dla mnie trzy wielkie plusy:
-bez strachu
- bez stresu
- po polsku
_________________
"A baby is God's opinion that the world should go on"~Carl Sandburg
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Śro Cze 04, 2008 7:44 am   

a ja niestety, albo na szczescie mam inne wspomienia. w Polsce roznie bywalo, najczesciej fatalnie, w koncu jezdzilam na wies, gdzie w gminnym osrodku zdrowia praktykowal kuzyn przyjaciolki, ktory uratowal zeba zniszczonego przez pania dentystke.
A tutaj: 15lat temu ubezpieczenie, tak tak, zazyczylo sobie, aby wymienic mi wszystkie plomby na tutejsze, bo bylam z Polski i wedlug dentysty- kontrolujacego Ziekenfonds, bo wtedy bylo tu ubezpieczenie panstwowe dla mniej zarabiajacych i prywatne, dla tych powyzej sredniej...- byly bylejakie, no jak to w Polsce materialy w latach 80/90.
Wiec dentysta, starszy pan, wymienil je wszystkie, przy czym sie troche zakolegowalismy, bo odwiedzil mnie z zona kiedy urodzila sie corka.
potem odszedl na emeryture, ale nastepca byl rownie udany.
nastepnie ja sie przeprowadzilam, znalazlam nowego, mam go od 10. ciu lat i nie zamienie na nic innego :038:
fachowy, mrukliwy i swietny specjalista.
czasem mowie, ze jedyne co w Holandii jest swietne, to stomatolodzy, bo akurat wysmienicie trafilam.
malgosia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group