NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pilne!!!!!! co myslicie ???
Autor Wiadomość
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 11:31 pm   pilne!!!!!! co myslicie ???

Kobieta u ktroej czesto opiekuje sie dziecmi poprosila mnie abym zostala u niej na 2 noce spac bo jej maz wyjezdza do stanow na kilka dni z pracy a ona sama boi sie spac w nocy. I ja zgodzilam sie pojsc na dwie noce, bed spala tam razem z moim mezem.

Problem jest taki ze ona powiedziala mi ze nie wie jak mi za to zaplacic, ile ja bym tez mogla za to chciec. I to jest dziwna sytuacja, bo to jest bardzo fajna holenderka, kasy maja strasznie duzo, naprawde za duzo chyba!!! Ale sa bardzo fajni tez, wiem ze zawsze jak mam problem to moge sie do nich zwrocic z pomoca, ona jest bardziej moja kolezanka niz kims dla kogo pracuje. Raz juz zrobilam zo za darmo, ze tam spalam, ale nie chce mi sie tego wiecej robic bo oni maja tyle kasy a ja im robie wielka przysluge bo poswiecam moj jednyny czas wolny na siedzenie tam ogladanie wsplnie tv i spanie na nie swoim lozku...

jakie sa wasze opinie ile powinna mi zaplacic za takie 2 wieczorki i noce, gdzie nie pracuje tylko musze tam byc.... co myslicie???
 
 
Anthony 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 42
Skąd: Scheveningen
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 7:55 am   

Wiem ze to dziwna sytuacja, ale ja bym za to kasy nie bral.
Mysle ze kiedys wzruci ci sie to bardzie niz te pare euro.
Tym bardziej ze mowisz ze traktujecie sie jak kolezanki.
Moze ona cie prosi jako kolezanke zebys z nia pobyla???
PIENIADZE TO NIE WSZYSTKO - ale to tylko moj punkt widzenia

Ps: wkoncu zaprosila cie tam z mezem czyli ten czas nie do konca jest taki stracony.
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 8:11 am   

tez tak mysle ze kasa to nie wszystko a i tak jestes tam z mezem wiec....
ale przeciez tez zawsze mozesz odmowic :wink:
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 8:30 am   

jak bedzie nalegac to powiedz zeby ci naprzyklad jakis maly prezent kupila (np. cos czegos potrzebujesz) albo zeby cie na obiad zaprosila... cos w tym stylu

pozdr. Agata
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 9:06 am   

Uwazam ze jesli pracujesz dla niej to ona sama powinna poczuwac sie do tego zeby ci zaplacic i przyjelabym bez zadnych skrupulow kase jak bedzie chciala ci zaplacic .
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 10:05 am   

ja uważam,że nie powinnaś brać za to pieniędzy bo tak jak pisali moi poprzednicy to będziesz tam razem z mężem.A pieniądze to nie wszystko.Tak więc mam podobne zdanie jak inni :lol:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 11:30 am   

jesli ona faktycznie chce ci zaplacic... to powinnas powiedziec, ze sama powinna wiedziec ile ci dac... tez mialam kiedys taka sytuacje... tyle, ze ja musialam dojechac... spalam u rodzinki 2 noce i powidzialam, ze nic za to nie chce... wtedy zaplacili mi za koszty dojazdu...
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 1:06 pm   

No wiecie ja rozumiem to wszytsko ale to nie jest pierwszy raz jak mam tam spac (i robilam to za darmo), a wiadomo pracuje caly dzien, wracam wieczorem i jestem wykonczona, nigdzie tak nie wypoczne jak w domu, a od rana znowu do pracy.
Ona ma 3 dzieci wiec pewnie bede musiala moze jej pomoc polozyc je spac, tzn niby tak po przyjacielsku, ale wolalbym polezec w ten sam czas na mojej kanapie :) Ona wciaz mozna powiedziec jest moja pracodawczynia, chociaz mam bardzo dobry kontakt i rozmawiamy o wszystkim jak kolezanki.

A nie chce z drugiej jej odmawiac bo wiem ze nie ma nikogo spytac i bedzie miala problem. Ale wlasnie ona jest taka holenderska i mowi do mnie ze nie wie ile mi zaplacic za to i ile ja bym jej za to policzyla, zamiast dac cos kasy i powiedziec: "ok masz dzieki" i bylo by po sprawie, a tak ja jej musze mowic co ja chce....oj nie lubie takich sytuacji, mam tez inne rodziny ktore dzwonia jak maja problem i zawsze iles kasy mi daja tak ze ja i oni sa zadowleni

a fakt wiem ze moge na ta rodzine liczyc, tyle ze mam jak mowilam kilka takich rodzin i zawsze mowie ze jak bedzie problem to mam gdzie isc, ale tak naprawde to oni zawsze z jakims problemem dzwonia i ja zawsze pomagam, rezygnuje z innych rzeczy w trybie natychmiastowym i lece zeby przyjsc i zostac z ich dziecmi.
Wiec mysle ze nawet gdyby ona mi zaplacila to i tak robie jej przysluge ze to przychodze i spie dwie noce, wydaje mi sie. Bo oni maja kase aby sobie zaplacic za towarzystwo, ale nie zawsze sie to da kupic, wiec powinna troche szanowac to ze moge tam przyjsc i spac, tak mi sie wydaje....
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 4:29 pm   

no to powiedz jej ile dostajesz od innych rodzin... i ze ona powinna sama podjac decyzje, czy chce ci wiecej zaplacic czy tyle samo...
 
 
chrupek
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 4:38 pm   

1000 euro za noc :)
_________________
Nie traktuj życia poważnie bo nie

wyjdziesz z niego cało
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 4:46 pm   

Chrupek ale ty drogi jestes hihi :) .Aniu jesli postawila cie w takiej sytuacji ze to ty masz jej okreslic sume to powiedzialabym jej ze chce 200 euro mysle ze ani ona nie bedzie stratna ani ty . Mojej znajomej kolezanki corka kasowala za nocke tzn. od godz.21-3 rano 50 euro i to tez po znajomosci ( od kuzynki). Kochajmy sie jak bracia liczmy sie jak Zydzi ;) . a po za tym nie jestes darmowa nianka .Pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Bea 
Gaduła


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 127
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 7:29 pm   

wie ile płaci za godzinę to powinna sama się domyśleć ile dać
 
 
KASKAW00
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: HOLANDIA
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 9:40 pm   

he he :P 1000 za noc to ja moge uniej spac caly tydzien!!!nawet posprzatam .A tak powaznie Aniu 200eu mysle ze to niejest wyostrzona suma Pozdrawiam i smialo mozesz mowic
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 9:45 pm   

no dzieki za wszystkie wypowiedzi, pomysle jeszcze co zrobie :)
 
 
imikl 
Poczatkujacy


Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 4:00 pm   

Magda W napisał/a:
Kochajmy sie jak bracia liczmy sie jak Zydzi ;) .

malutkie wtraconko :) to powiedzenie brzmi "Kochajmy sie jak bracia liczmy jak holendzy" :) pozdrawiam
_________________
Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group