NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Kwi 02, 2013 10:39 pm
podatek z poruszanie sie po drogach autem na polskich tablic
Autor Wiadomość
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 11:46 pm   

AnnaW napisał/a:
Jak widzisz Elzunia, czasem nalezy sprawdzic tylko pewne informacje, zamiast wydawac posty "poparte na doswiadczeniu z zycia w Holandii" Normalne chyba jest, ze odkad Polska weszla do uni i do Schengen, przepisy zmieniaja sie bardzo czesto, a Ty wprowadzasz w blad.
kochana "zejdz" ze mnie...bo napisalam przepraszam ,ze sie pomylilam..Malo ludzi popelnia tu na forum bledy? Jakos od tego trzesienia ziemi nie bylo, wiec prosze nie draz tematu ktory jest juz wyjasniony.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 4:18 pm   

jsobanski
Cytat:
To ja mam podobnie (kupilem w Polsce auto, ktore bylo sprowadzone wczesniej z Holandii). I dobre wiesci sa takie, ktore uzyskalem od Douane, ze za takie auto nie trzeba juz placic BPM. Nawet nie trzeba aplikowac o zwolnienie z BPM, trzeba uderzac od razu do RDW, gdzie zweryfikuja ze auto bylo wczesniej rejestrowane w Holandii i uderzac po blachy
czy auto raz wyrejestrowane w tym wypadku z Holandii , mozna ponownie tu zarejestrowac...
 
 
izunia0809 
Poczatkujacy
IZUNIA

Wiek: 37
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: BREDA
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 3:17 pm   

To ja mam podobnie (kupilem w Polsce auto, ktore bylo sprowadzone wczesniej z Holandii). I dobre wiesci sa takie, ktore uzyskalem od Douane, ze za takie auto nie trzeba juz placic BPM. Nawet nie trzeba aplikowac o zwolnienie z BPM, trzeba uderzac od razu do RDW, gdzie zweryfikuja ze auto bylo wczesniej rejestrowane w Holandii i uderzac po blachy .
_________________
IZUNIA0809
 
 
 
EWKAmarchewka 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 32
  Wysłany: Śro Cze 11, 2008 4:52 pm   

Witam wszystkich to co mam zrobic gdy auto mam na kredyt i bank na pewno sie nie zgodzi na przerejestrowanie i co na to policja :031: holenderska
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Cze 21, 2008 10:30 pm   

Cytat:
czy auto raz wyrejestrowane w tym wypadku z Holandii , mozna ponownie tu zarejestrowac...


Dlugo nie zagladalem (nie ma tu zadnego rodzaju powiadomien czy cos?). Mozna, jak to bylo pisane wczesniej. A nawet niedlugo bedzie mozna powtornie rejestrowac w Polsce (!!!) - jest projekt ustawy, ktora miala by wejsc w zycie od stycznia 2009 :-)
_________________
Dumny Polak
 
 
lion_rapid 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 1
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Lip 17, 2008 6:41 pm   

koroner napisał/a:
ludzie o co tu chodzi ???????czy tu placą Wam wPLZ? po co te kombinacje? po przebitej 4!!! oponie [nowej] kupiłem tu auto zarejestrowałem,płace podatek .........i spie spoko!moze nareszcie wejdzmy do tej EUROPY .a nie siedzmy w gównie???????pozdrawiam norm forumowiczów. :038:

a co w przypadku jeśli samochód jest autem unikatowym i ani myślę się go pozbywać?
na stare lata zechcę wrócić do PLu i nie będę go mógł zarejestrować? (ponoć przepisy w przygotowaniu ale kto to tam wie co z tego wyjdzie na koniec?)
czy faktycznie mogę jeździć spokojnie tutaj jesli mam za wspołwłaściciela członka rodziny, który nie jest zameldowany w holandii?
chętnie bym podatek opłacił ale na polskich blachach się nie da :/
dwa, że w przypadku mojego samochodu to miałbym korowody homologacyjne itp. kupa zamieszania, prędzej bym opuścił ten kraj, jeśliby mi z powodu mojego auta mieli robić kłopoty.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 12:38 am   

lion_rapid napisał/a:

czy faktycznie mogę jeździć spokojnie tutaj jesli mam za wspołwłaściciela członka rodziny, który nie jest zameldowany w holandii?


Tez slyszalem kiedys o tym pomysle. Zadzwonilem do douane i powiedzieli my tylko, ze nie mam prawa poruszac sie takim samochodem. Wiec albo ten sposob nie dziala, albo pan z Douane ma inne zdanie na ten temat.


lion_rapid napisał/a:

dwa, że w przypadku mojego samochodu to miałbym korowody homologacyjne itp.


Mi na pierwszym przegladzie nie wolali o zaden dowod homologacji na hak, ktory mam (i podobno nigdy tego nie robia - sami sobie go po prostu sprawdzaja). O dziwo na niektore rzeczy tez oko przymykaja. Takze wydaje mi sie, ze tu przeglad byl lagodniejszy niz w PL.
_________________
Dumny Polak
 
 
olisimka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: almere
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 1:26 am   

XTc napisał/a:
A czy może ktoś powiedzieć jak można nie płacić tego podatku? Czy wystarczy przerejestrować auto na kogoś zameldowanego w kraju? Czy będąc zameldowanym na terenie Holandi oraz w Polsce, również istnieje konieczność odprowadzania owego podatku? A tak w ogóle o jakiej kwocie tutaj mówimy? Powiedzmy za diesla 1.4 z 2004 r?



razem z mezem mielismy taki przypadek:(
kupilismy auto w Polsce i zarejestrowalismy na babcie,zeby nie bylo naszego nazwiska w papierach.
niestety ktos "zyczliwy"zadzwonil do douany,ze jezdzimy takim autem.
przyjechali,spisali,sprawdzili.
tlumaczenia,ze auto jest "pozyczone"od babci nic nie daly.
funkcjonariusz powiedzial,ze nie wazne jest czyje jest auto,tylko kto nim jezdzi.
ze nawet zlodziej w danym momencie jest odpowiedzialny za pojazd.
mielismy 2 tyg.na zalatwienie sprawy,czyli maz musial znow jechac do Polski i sprzedac nasze auto(cieszylismy sie 3 tyg z niego)
dla ciekawostki powiem,ze na naszym mieszkaniu mieszkaly jeszcze 2 pary z wozami na pl blachach.
jak kolezanka sie wystraszyla i poprosila o pismo zmuszajace ja rowniez do zmiany tablic,uslyszala-my nic nie widzielismy.nic nie slyszelismy.
czyli ktos nas podkablowal.
ale jesli jest sie wlascicielem pojazdu od min pol roku to zwalnia cie to od placenia jakiegos podatku,no i mozna auto przepisac jako mienie przesiedlencze
dodam,ze podatek za diesla jest tu drozszy.
wysokosc podatku zalezy rowniez od wagi auta ,jak rocznika,oraz silnika
_________________
ola
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group