NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
syn mial powazne zlamanie reki ma 12 lat czy nalezy mi sie
Autor Wiadomość
mirecki
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 20
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 7:48 pm   syn mial powazne zlamanie reki ma 12 lat czy nalezy mi sie

jak w temacie, kilka dni temu syn bedac w Polsce gral w pilke i zlamal reke obie kosci pomiedzy nadgarstkiem a lokciem. zona zawiozla go do szpitala lekarz stwierdzil ze to powazne zlamanie i odeslali go do szczecina, tam zrobiono operacje wsawiono dwa prety usztywniajace wsadzono w gips i ma jeszcze kilka dni byc pod obserwacja. nadmienie, ze syn ma 12 lat mieszka w Polsce ja od roku pracuje legalnie w NL /mam umowe z firma nie z agencja/ firma placi ustawowe ubezpieczenie, ja pobieram zasilek na dziecko. i pytanie; czy nalezy mi sie odszkodowanie na dziecko. bede wdzieczny za odpowiedz. pozdrawiam wszystkich forumowiczow
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 7:51 pm   

Przeciez nie jest dziecko ubezpieczone w Holandii, tylko w Polsce....
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 8:29 pm   

mirecki,
Cytat:
firma placi ustawowe ubezpieczenie, ja pobieram zasilek na dziecko. i pytanie; czy nalezy mi sie odszkodowanie na dziecko. bede wdzieczny za odpowiedz.
Rozumiem ze pytasz o odszkodowanie tu w Holandii? Wobec tego... czy twoja najblizsza rodzina ma oplacona skladke miesieczna na ubezpieczenie zdrowotne tu w Holandii? Jesli nie to chyba nie ma opcji ubiegania sie o odszkodowanie. :039:
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 8:31 pm   

Jeżeli dziecko nie jest ubezpieczone w Holandii to moim zdaniem nie przysługuje Ci odszkodowanie.Ale na Twoim miejscu zwróciłabym się do pracodawcy o jednorazową zapomogę na rehabilitację -jeżeli oczywiscie potrzebujesz wsparcia .Często zakłady przyznają taką pomoc .Koleżance przyznało biuro posrednictwa pracy dotację do biletów do szkoły
dzieci .Sama pracuje tutaj 5 dzieci w Polsce, pomogli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group