NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozwoj niemowlaka
Autor Wiadomość
su86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Kwi 2008
Posty: 33
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 9:33 pm   rozwoj niemowlaka

mam pytanie do mam,maja córcia ma 5.5 miesiaca i zastanawia mnie jedna rzecz...jak miala 3 miesiace to rwala sie do siedzenia(zlapana za raczki umiala sie dosc wysoko podniesc) a teraz jakby sie rozleniwila i tylko pondosi sobie glowke albo obraca sie na brzuszek zeby sie porozgladac no i zaczela podciagac nozki pod brzuszek i podnosic pupe ,czy jest mozliwe ze szybciej zacznie raczkowac niz siedziec... jak to bylo z waszymi maluszkami?
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 11:18 pm   

Dziecko majace 3 miesiace i rwace sie do siedzenia to raczej rzadkosc,chyba.Jezeli teraz obraca sie na brzuszek to wszystko jest ok.Kazde dziecko rozwija sie swoim indywidualnym tempem ,ale z tego co wiem to samo potrafi ocenic czy jego miesnie i kosci sa gotowe do siedzenia itd.Moj mlodszy syn zaczal probowac siadac jak mial 5 miesiecy,potem przestal i to na dlugo.Zaczal siadac w rezultacie jak mial 10 miesiecy,co oczywiscie kosztowalo mnie sporo nerwow(dopatrywalam sie dolegliwosci ktorych zwyczajnie nie mial),w miedzyczasie probowal siadac,ale tylko czasami.Chodzic zaczal jak mial 16 miesiecy!!!Wczesniej raczkowal jak perszing,turlal sie,pelzal,potem chodzil przy scianach.Jednak sam zaczal chodzi bardzo pozno.Nie ma co panikowac.Wiem jedno,ze dziecku nie nalezy pomagac podnoszeniem za raczki czy w chodzeniu chodzikami,ani tez przeszkadzac,Jezeli masz watpliwosci to zapytaj w cb o porade.Powodzenia!
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 2:03 pm   

Z tymi chodzikami to bym nie przesadzala moja corka jezdzila w chodziku i jakos nie ma problemow z tego tytulu a jakby nie bylo jest to wygodne dla rodzicow .
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 10:11 pm   

Magda W napisał/a:
Z tymi chodzikami to bym nie przesadzala moja corka jezdzila w chodziku i jakos nie ma problemow z tego tytulu a jakby nie bylo jest to wygodne dla rodzicow .

Jedno bedzie mialo inne nie.Kwestia wyboru i wygody rodzicow.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group