NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Sie 27, 2008 12:33 am
Odszkodowanie, chorbowe, zadośćuczynienie - prawa pracownika
Autor Wiadomość
maestro 
Poczatkujacy
We Are The Voices


Wiek: 41
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5
  Wysłany: Wto Sie 26, 2008 4:54 pm   Odszkodowanie, chorbowe, zadośćuczynienie - prawa pracownika

Witam mam pytanie w sprawie dosc zagmatwanej. Bowiem sprawa wyglada tak, ze jestem pracownikiem biura posrednictwa pracy "HANDS TO WORK". O ile mi wiadomo biuro odprowadza nam pieniażki (19,75eu/tyg.) na ubezpieczenie zdrowotne. Nie jest to malo i z tego co wiem nie refunduje to ubezpieczenie tylko uslug dentystycznych.
Ale do rzeczy. Moj przypadek wyglada tak ze pewnego weekendu w sobote niepracujacą jeden z kolegow, ktory takze pracował dla HTW zorganizowal za ich wiedzą a takze i udzialem mecz towarzyski w pilke nozną z innym biurem posrednictwa pracy. Koledzy zbierali druzyne wiec przyszli takze do mnie. Oczywiscie sie zgodzilem. Po czym okolo godziny 18 udalismy sie firmowymi busami na dosc oddalone od naszego osrodka boisko.
Tam pech chcial ze po 25 min gry doznałem złamania prawej nogi, dokladnie glownej kosci piszczeli i strzałkowej z przemieszczeniem. Na moje szczecie uniknolem zlamania otwartego.
Po ponad 30 min. meki w bolach ambulance zabral mnie do szpitala gdzie na drugi dzien mialem operacje. W szpitalu ogolnie spedzilem 3 dni wiec nie za dlugo i z tego co wiem jest to rfeundowane z ubezpieczenia tak samo jak i leki czyli dokladnie srodki przeciwbolowe. Nie wiem teraz co dalej ? Nikt na ten temat ze mna nie rozmowia slyszalem tylko, ze istnieje mozliwosc, ze wladze HTW chca mnie wyslac do kraju bo nic ze mnie nie mają, a jedynie jeszcze dokladaja do mnie bo maja obowiazek placic mi 80% najmniejszej tygodniowki.
Moje pytanie brzmi co mi przysluguje po takim wypadku? Czy czasem nie 100% wynagrodzenia? (otrzymuje 121 euro/tydz.)
Czy firma moze mnie wyslac do Polski w moim obecnym stanie, zeby nie placic chorobowego? Czy moge sie odwolywac? I co najwazniejsze - czy mam prawo do odszkodowania lub jakiekolwiek inne zadośćuczynienia z uwagi na znaczne procentowe uszkodzenie ciala poza granicami kraju? (mimo,ze nie bylo to w pracy)
BARDZO PROSZE O INFORMACJE OSOBY KOMPETENTNE, KTORE POSIADAJA KONKRETNE INFORMACJE NA TEN TEMAT !!! POZDRAWIAM !!!
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 5:37 pm   

Maestro w Holandii nie przysluguje odszkodowanie nawet,jesli wypadek zdarzyl sie w pracy,wiec zapomnij. :072:

Przesylam Ci linki - pierwszy - na temat wypadku w pracy

drugi - na temat zasilku chorobowego:


http://www.wyjechani.info/viewtopic.php?t=142
http://www.wyjechani.info/viewtopic.php?t=158

Zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowia. :039:
 
 
maestro 
Poczatkujacy
We Are The Voices


Wiek: 41
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 2:52 pm   

Dziekuje bardzo za odpowiedz !!! Naswietlilo mi to troche sytlacje. Lecz nadal mam pytanie, poniewaz chyba cos w moim przypadku jest nie tak.

Umowa,ktora podpisalem z HTW jest wazna na 12 tyg.
Wnioskuje z dokumentow z CAO, ze takze ja przez pierwsze 52 tyg. choroby powinienem otrzymywac 70% sredniego wynagrodzenia z UWV i 21% od mojej agencji posrednictwa pracy czyli HTW. Otrzymuje 121 euro/tydzien chorobowego. Srednia stawka dla wszystkich pracownikow HTW,ktora powinna byc zapewniona to okolo 196/tydz. euro z groszami (za 40h pracy). I teraz nie rozumiem bo przyjachalem tu generalnie do pracy do firmy Coolrec. Tam przepracowalem tydzien ze stałą stawką okolo 330euro/tyg. Po pierwszym tygodniu firma Coolrec nas odwołała tułmacząc sie chwilowym brakiem pracy. W drugim tygodniu mojej pracy dla HTW przepracowalem tylko 3 dni robocze, poniewaz agencja nie potrafila mi zapewnic pracy zastepczej (przpracowalem te 3 dni w dwoch roznych firmach).
Tygodniowka wyszla okolo 170 euro. Pod koniec tego tyg. doznalem wspomnianego wypadku.

Ja osobiscie podejrzewam, ze HTW wyplaca mi 70% od sredniego wynagrodzenia, ktore oferuje firma czyli od 196 euro.
w takiem razie gdzie jest 21% ktore w/g ustawy z CAO przez pierwsze 52 tygodnie chorobowego niby prawnie mi sie nalezy?
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 3:27 pm   

nim dostaniesz te 21% potrwa to troche gdyz te pieniadze wyplaca ACHMEA tylko raz w miesiacu

pozdrawiam
monika
 
 
olomarcin 
Poczatkujacy
olomarcin

Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: schiedam
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 10:48 pm   

złamałem kręgosłup w pracy lekarze nie dają żadnej gwarancji że będe chodził. chcę wytoczyć sprawe o odszkodowanie. ile moge dostać odszkodowania? ktoś wie? niech napisze. dzięki
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 10:57 pm   

olomarcin, napisales juz podobnej tresci post...
Cytat:
Cześć Pweein. sprawe mam bardzo poważną. złamałem kręgosłup w pracy, nie byłem pijany, ani pod wpływem narkotyków. lekarze nie mówią czy będe chodził. teraz lerze jeszcze w szpitalu i czekam na rechabilitacje. biuro które mnie zatrudniało ubespieczyło mnie dopiero po wypadku. ile mogę dostać z odszkodowania, może znasz adwokatów którzy by się tym zajeli. jakieś pytania o dodatkowe informacje, pisz. czekam. olek
 
 
maestro 
Poczatkujacy
We Are The Voices


Wiek: 41
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 5:29 pm   

Aha no dobrze, a czy moze byc jakies dluzsze opoznienie?
Poniewaz moj przypadek mial miejsce okolo 25 lipca, a dzis juz mamy 28 sierpnia?

Oprócz tego chcialbym zasiegnac informacji, czy rzeczywiscie te 21% takze mi sie nalezy?
Poniewaz rzeczywiscie miejscem zdarzenia nie bylo miejsce pracy, czy kazdy pracownik w holandii bedący na chorobowym otrzymuje te swiadczenia z AHMEA?
I czy moze byc tak, ze moja agencja pracy z jakis przyczyn nie wyplaci mi tych pieniążkow?
Czym wogole jest AHMEA?

I co sie stanie za miesiac? Kiedy moja umowa straci waznosc, czy agencja moze mnie odeslac do domu pomimo, ze jeszcze nie bede w pelni sił?


[ Dodano: Czw Wrz 04, 2008 10:00 am ]
O.K. mam coraz jasniejsza sytlacje. Ale coraz wiecej brudow wychodzi na swiatlo dzienne.
Otóż np. HTW płaci mi chyba duzo mniej niz 70% dziennej stawki?! Poniewaz tygodniwka przy dziennej stawce wynosi 196 euro, a otrzymywane przezemmnie pieniążki - 121 euro to nie jest raczej 70% - baaa nie jest nawet 65%! CO ROBIC? Tym bardziej, ze 6tyg juz prawie minelo od momentu zdarzenia, a o tych 21% dodatkowych od agencji, ktore podobno wg prawa ma OBOWIĄZEK placic ... ani widu, ani slychu :( POMOCY!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group