NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Wrz 05, 2008 8:21 pm
problem z wyplata pieniedzy wakacyjnych
Autor Wiadomość
bolek8 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 11
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 8:11 pm   problem z wyplata pieniedzy wakacyjnych

witam. prosze o porade 3 rozne biura zalegaja mi wyplate pieniazkow wakacyjnych...posiadam salarisy...dwa biura niby wysylaja mi co tydzien ale jakos nie moga wyslac, a co do trzeciego gdzie pieniazkow jest troche wiecej, lsiegowy stwierdzil ze nie wyplacaja wakacyjnych bo pienidze ktore otrzymywalem sa incluziv, mimo to na salarisach sa rozne sumy...czy to mozliwe? i gdzie nalezy sie udac w tych sprawach.z gory dziekuje
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 9:56 pm   

Wyślij oficjalne pismo .W trzech zdaniach prosze o wyplate tego i tego na konto to i to po terminie 10 dni jesli nie otrzymam pieniedzy zloze skarge w odp. organach -wyslij listem poleconym .Pozniej jak nie otrzymasz do radcy prawnego najlepiej przy miescie gdzieś zeby obyło sie bez kosztow.Duzo prawdopodobienstwo ze radca przy tobie zadzwoni do tego pracodawcy .Pozdro
 
 
bolek8 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 11
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 3:52 am   

ok dziekuje bardzo, glownie chodzi mi o ostatnie biuro, gdzie ksiegowy stwierdzil ze wakacyjnych nie wyplacaja, a mimo to na papierze sa...prosze o odp i ewentualnie o pomoc w zalatwieniu, jestem w stanie oddac czesc pieniedzy w zamian za szybkie zalatwienie.
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 10:56 pm   

Jurdisch loket proponuje wydaje mi sie ze rozmawiaja tam rowniez po angielsku. Podstawowa pomoc w sprawach prawnych - doradza Ci za darmo co i jak. Mozliwe ze sami tam zadzwonia.
 
 
 
Plat 
Nieśmiały użytkownik
Plat

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: NL (Roosendaal)
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 1:40 pm   problem z wyplata pieniedzy wakacyjnych

Witam
Chcialabym co nieco wyjasnic o dodatku wakacyjnym.
Kazdy pracownik pracujacy legalnie w Holandii ma na podstawie ustawy o minimum wynagrodzeniu prawo do dodatku wakacyjnego w kwocie co najmniej 8% podstwy wynagrodzenia . Pracownicy zatrudnieni w Holandii na podstawie stalej umowy o prace to jest na czas nieokreślony otrzymuja dodatek wakacyjny zwyczajowo w maju. W przypadku umowy o prace na czas określony ( na przykład na 6 miesiecy )pracownik otrzymuje dodatek wakacyjny w ostatnim miesięcy pracy. W niektórych przypadkach dodatek może być wyliczany miesięcznie i wyplacany wraz z miesięcznym wynagrodzeniem jednak taki sposób wyplacania dodatku powinien być wyraznie uregulowany w umowie o prace (arbeidsovereenkomst )
Dodatek wakacyjny ( vakantie-uikering) powinien być wyszczególniony w specyfikacji pensji ( salarisspecificatie, loonstrookje). Holenderska Inspekcja Pracy ma uprawnienia kontrolujące w stosunku do pracodawcy . W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości Inspekcja Pracy może ukarac nieuczciwego pracodawce kara pieniezna.
Dodatek wakacyjny to WASZE ciezko wypracowane pieniadze, do których macie prawo, nie dajcie się oszukiwac przez nieuczciwe biura pracy.
Mam nadzieje, ze komus się przydadza te informacje.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Plat
Polen Consulting BV
www.polenconsulting.nl
www.zwrotpodatku.net
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 2:55 pm   

Z wakacyjnym na kontraktach terminowych nie jest do konca tak jak zostalo napisane. Mam kontrakt terminowy od lutego 2008 do lutego 2009 i wakacyjne za okres luty-maj 2008 otrzymalem w maju 2008. W przypadku kiedy moj kontrakt zostaniane przedluzony w maju 2009 dostane za maj 2008-maj 2009, w przypadku kiedy kontrakt nie zostanie przedluzony w lutym 2009 dostane wakacyjne za maj 2008-luty 2009.

Jak zostalo napisane powyzej wszystko zalezy od polityki firmy w zakresie wyplat wakacyjnego.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
bolek8 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 11
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 11:08 pm   

ok...wiec na ostatnich salarisach, po zakonczeniu pracy w tym wlasnie biurze, --\\wykasowali\\ i wszystkie rubryki i naliczyli za ostatnie 4dni pracy 200pare euro, a takze dodali wakacyjne ok 600e ktorego nie dostalem bo stwierdzili ze wyplaty byly inc.(wraz z wakacyjnym)wiec po co te salarisy i te rozne kwoty z tego co widze mieli wyplacic prawie 1000e a wyplacili tylko za te 4dni...czyli sprawa nadaje sie na pozew w 100%?????pozdrawiam
 
 
1zunia 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Pyskowice / Haga
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 1:17 pm   

a co z urlopowym (nie wakacyjnym) :119: jeśli rezygnuję z pracy nie korzystając wcześniej z urlopu? :119:
 
 
Coccolinco 
Super gaduła

Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 292
Skąd: skontowni
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 2:03 pm   

Również powinni wypłacić :)
 
 
1zunia 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Pyskowice / Haga
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 1:19 pm   jeszcze co do pieniędzy rezerwowych

w salarisach mam takie dokładnie takie pozycje: Reservering: 1.vakantiegeld, 2.vrije dagen ale poza tym też: 3.kort verzuim oraz 4.feestdagen. Te kort verzuim i feestdagen to także moje pieniądze które musi mi pracodawca wypłacić po zerwaniu umowy? (dostanie wypowiedzenie na piśmie, wiem że mogę to zrobić w trybie natychmiastowym - poniżej 26 tyg w fazie a) i jaki ma czas na wypłatę? mogę sama mu wyznaczyć termin w liście?
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 6:19 pm   Re: jeszcze co do pieniędzy rezerwowych

1zunia napisał/a:
w salarisach mam takie dokładnie takie pozycje: Reservering: 1.vakantiegeld, 2.vrije dagen ale poza tym też: 3.kort verzuim oraz 4.feestdagen. Te kort verzuim i feestdagen to także moje pieniądze które musi mi pracodawca wypłacić po zerwaniu umowy? (dostanie wypowiedzenie na piśmie, wiem że mogę to zrobić w trybie natychmiastowym - poniżej 26 tyg w fazie a) i jaki ma czas na wypłatę? mogę sama mu wyznaczyć termin w liście?


Witam,
Wszystkie te 4 kwoty powinny Ci zostać wypłacone:
Nie pamietam już dokładnie ale są to wakacyjne , urlopowe , za dni wolne płatne i cos jeszcze...

Na wypłate biuro ma jakieś 6-8 tyg od zakończenia umowy ( chyba że co innego masz napisane w umowie o pracę )

Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group