NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie prawo jazdy a holenderski samochod
Autor Wiadomość
kasiek2106 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 25
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 11:45 am   Polskie prawo jazdy a holenderski samochod

Chcialabym sie dowiedziec czy to prawda, ze od kiedy jestesmy w Unii Europejskiej to mozna byc zameldowanym w NL, miec polskie prawo jazdy, kupic i prowadzic samochod na holenderskich blachach. Moi znajomi twierdza,ze tak?

Prosze o podpowiedz, bo ja wymienilam swoje prawo jazdy na NL i nie moge teraz prowadzic aut na Pl numerach, naprzyklad kiedy moi rodzice tu przyjechali. A kiedy mialabym PL prawo jazdy, nie bylo by z tym problemu.

Pozdrawiam Kasiek
_________________
kasiek
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 1:46 pm   Re: Polskie prawo jazdy a holenderski samochod

kasiek2106 napisał/a:
Chcialabym sie dowiedziec czy to prawda, ze od kiedy jestesmy w Unii Europejskiej to mozna byc zameldowanym w NL, miec polskie prawo jazdy, kupic i prowadzic samochod na holenderskich blachach. Moi znajomi twierdza,ze tak?


tak

kasiek2106 napisał/a:
Prosze o podpowiedz, bo ja wymienilam swoje prawo jazdy na NL i nie moge teraz prowadzic aut na Pl numerach, naprzyklad kiedy moi rodzice tu przyjechali. A kiedy mialabym PL prawo jazdy, nie bylo by z tym problemu.


mozesz prowadzic auto zarejestrowane w dowolnym kraju.
 
 
kasiek2106 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 25
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 2:40 pm   

Dziekuje m4cin za odpowiedz. Odnosnie mojego NL prawo jazdy to w zeszlym tygodniu pojechalam do pracy samochodem rodzicow i zoatalam zatrzymana przez Douane i dostalam pisemne ostrzezenie, ze nie moge prowadzic samochodu na innych blachach niz holenderskie. Pan rowniez poinformowal mnie,ze jesli zlapia mnie kolejnym razem to bede zmuszona zaplacic podatek za samochod. Nie wiem wiec co jest prawda i czy pan z Douany mial racje. Dlatego pomyslalam,ze jak wroce do PL prawojazdy, to nie bede miala takiego problemu ale czy bede mogla kupic samochod dla siebie na holenderskich rejestracjach i jezdzic bez problemu?
_________________
kasiek
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 3:12 pm   

Jak napisaem na PM. Douatne przyczepilo sie bo swoim autem polskim mozesz jezdzic w NL tylko 3/6 miesiecy i byly o tym watki.
Kolega jezdzi na NL numerach z PL prawkiem i problemu nie ma.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Reed 
Gaduła
Szuflandia


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 188
Skąd: Miasto Krasnali
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 4:01 pm   

Zgadza sie. Ja tu tez kupilem auto majac polskie prawko. Wtedy podczas rejestracji auta na siebie potrzebowalem dodatkowego zaswiadczenia o zameldowaniu z gminy i tyle.
Ale zdarzylo mi sie byc zatrzymanym przez tutejsza Policje, z pytaniem dlaczego jezdze na polskim prawku. Niektorzy policjanci o tym nie wiedza, ale my jestemy w UE i nie musimy zmieniac prawka. Po odpowiedni paragraf prosze zajrzec na strone RDW.
 
 
LeGolas 
Super gaduła


Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 271
Skąd: Zwanenburg
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 4:10 pm   

Heh ja jak przyjechałem to zmieniłem prawko na holenderskie.i nikt sie nie czepiał.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
 
Reed 
Gaduła
Szuflandia


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 188
Skąd: Miasto Krasnali
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 4:27 pm   

Ja tez mam NL. Ulatwia zycie w tutejszych urzedach
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 4:35 pm   

Ja tez planuje wymienic na NL, tylko to przed samym wyjazdem na urlop zeby zminimalizowac czas bez prawka
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
kasiek2106 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 25
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:04 am   

Ja swietnie rozumie,ze NL prawko ulatwia zycie, sama mam je od 5 lat ale ostatnio dostalam upomnienie od Duany i obietnice bardzo wysokiej kary kolejnym razem poniewaz jechalam do pracy samochodem ojca, ktory przyjechal do mnie w odwiedziny (oczywiscie PL blachy). W drodze powrotnej z pracy zatrzymali mnie chlopcy z Duany i poinformowali,ze w zadnym wypadku majan NL prawo jazdy nie moge prowadzic polskiego auta. Czy to jest sluszne??? Czy oni maja racje????
_________________
kasiek
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:24 am   

Witch01 napisał/a:
Maja racje,takie sa przepisy.
http://www.verkeerenwater.../index.aspx#v15

ale nie do końca, jeśli auto jest twoje albo używasz go przez dłuższy okres :wink: a to jest inny przypadek
kasiek2106 napisał/a:
jechalam do pracy samochodem ojca, ktory przyjechal do mnie w odwiedziny (oczywiscie PL blachy).
Ostatnio zmieniony przez pawel1979 Wto Wrz 09, 2008 11:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:36 am   

pawel1979 napisał/a:
Witch01 napisał/a:
Maja racje,takie sa przepisy.
http://www.verkeerenwater.../index.aspx#v15

ale nie do końca, jeśli auto jest twoje albo używasz go przez dłuższy okres :wink: a to jest inny przypadek


Dlatego usunelam ten post :039:
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Wto Wrz 09, 2008 11:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasiek2106 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 25
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:49 am   

Czyli powinnam wrocic do Pl prawa jazdy i problem z glowy. Moge wtedy jezdzic i NL samochodem jak i PL samochodem
_________________
kasiek
 
 
Reed 
Gaduła
Szuflandia


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 188
Skąd: Miasto Krasnali
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:57 am   

kasiek2106 napisał/a:
Czyli powinnam wrocic do Pl prawa jazdy i problem z glowy. Moge wtedy jezdzic i NL samochodem jak i PL samochodem

Na to wyglada. A moze zadzwonisz do nich i zapytasz?
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:57 am   

kasiek2106 napisał/a:
Moge wtedy jezdzic i NL samochodem jak i PL samochodem

tak mówią przepisy ale pamiętaj że za każdym razem możesz trafić na innego funkcjonariusza i będziesz musiała mu tłumaczyć, że odkąd Polska jest w UE to się przepisy zmieniły itd.
 
 
kasiek2106 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 25
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 2:38 pm   

Dziekuje
_________________
kasiek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group