NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Mar 24, 2013 4:23 pm
Ubezpieczenie w CZ na kontrakie i skladki emerytalne.
Autor Wiadomość
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Śro Paź 15, 2008 8:14 pm   Ubezpieczenie w CZ na kontrakie i skladki emerytalne.

Hej
Pracuje do końca tygodnia przez Uizenbiuro,biuro mnie ubezpieczało w CZ ,i pobierało 21 euro tygodniowo,od poniedziałku mam przejść na kontrakt stały,ale nie wiem jak zalatwić sprawy ubezpieczenia,jak to zrobić i ile będę płacić za ubezpieczenie CZ na kontrakcie.
I jak wygląda sprawa składki emerytalnej,ile pobierają składki emerytalnej na kontrakcie ,i gdzie to zgłosić żeby pobierali skladki,bo firma nie opłaca(trzeba samemu).

Proszę o pomoc osoby na kontrakcie,jakieś wskazówki.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Paź 15, 2008 8:27 pm   

Ubezpieczenei zdrowotne masz w CZ, tylko ze sam bedziesz je oplacal w takiej samej wysokosci.
Skladki emerytalne zapisujesz sie sam do Pensionenplan - ja mam w ING
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
bablito
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 47
Wysłany: Śro Paź 15, 2008 8:32 pm   

Hej też mam ubezpieczenie z CZ , do września miałem ubezieczenie kolektywne z dentystą plus , ale teraz zmieniłem pracę i musiałem poinformować ubezpieczyciela o zmianie pracy niestety w nowej firmie nie mają tam kolektywnego , więc musiałem przejść na zwykłe do tej pory płaciłem niecałe 113 e a teraz składka mi się zmieniła ale nieznacznie muszę płacić tylko niecałe 8 euro więcej także nieprzejmuj sie i zadzwoń do CZ i poinformuj ich że niebędziesz czy już niepracujesz poprzez uitzendburea i przyślą tobie nową polisę i dodatkowy rachunek już z nową kwotą do opłacenia, jak coś to pisz postaram sie pomuc
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Śro Paź 15, 2008 8:48 pm   skladki i ubezpieczenie

m4rcin napisał/a:
Ubezpieczenei zdrowotne masz w CZ, tylko ze sam bedziesz je oplacal w takiej samej wysokosci.
Skladki emerytalne zapisujesz sie sam do Pensionenplan - ja mam w ING


a ile płacisz miesięcznie za skladki emerytalne,jest jakaś strona do zapisania sie na skladki emerytalne?

[ Dodano: Sro Paź 15, 2008 8:49 pm ]
bablito napisał/a:
Hej też mam ubezpieczenie z CZ , do września miałem ubezieczenie kolektywne z dentystą plus , ale teraz zmieniłem pracę i musiałem poinformować ubezpieczyciela o zmianie pracy niestety w nowej firmie nie mają tam kolektywnego , więc musiałem przejść na zwykłe do tej pory płaciłem niecałe 113 e a teraz składka mi się zmieniła ale nieznacznie muszę płacić tylko niecałe 8 euro więcej także nieprzejmuj sie i zadzwoń do CZ i poinformuj ich że niebędziesz czy już niepracujesz poprzez uitzendburea i przyślą tobie nową polisę i dodatkowy rachunek już z nową kwotą do opłacenia, jak coś to pisz postaram sie pomuc



ty placisz 120 euro za ubezpiecznie?
Czemu tak duzo?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Paź 15, 2008 10:14 pm   Re: skladki i ubezpieczenie

jordan233 napisał/a:
m4rcin napisał/a:
Ubezpieczenei zdrowotne masz w CZ, tylko ze sam bedziesz je oplacal w takiej samej wysokosci.
Skladki emerytalne zapisujesz sie sam do Pensionenplan - ja mam w ING


a ile płacisz miesięcznie za skladki emerytalne,jest jakaś strona do zapisania sie na skladki emerytalne?


Ja płace 2 albo 3% pensji (nie pamietam), a drugie tyle firma dorzuca mi od siebie jako bonus.


jordan233 napisał/a:
[ Dodano: Sro Paź 15, 2008 8:49 pm ]
bablito napisał/a:
Hej też mam ubezpieczenie z CZ , do września miałem ubezieczenie kolektywne z dentystą plus , ale teraz zmieniłem pracę i musiałem poinformować ubezpieczyciela o zmianie pracy niestety w nowej firmie nie mają tam kolektywnego , więc musiałem przejść na zwykłe do tej pory płaciłem niecałe 113 e a teraz składka mi się zmieniła ale nieznacznie muszę płacić tylko niecałe 8 euro więcej także nieprzejmuj sie i zadzwoń do CZ i poinformuj ich że niebędziesz czy już niepracujesz poprzez uitzendburea i przyślą tobie nową polisę i dodatkowy rachunek już z nową kwotą do opłacenia, jak coś to pisz postaram sie pomuc



ty placisz 120 euro za ubezpiecznie?
Czemu tak duzo?


Napisał, że miał pakiet na dentyste. Normalnie kosztuje pakiet +-€88
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Paź 16, 2008 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 12:00 am   

Ja płacę dokładnie 112,5e (pakiet z dentystą). Tzn. mój partner za mnie płaci, bo podpiął mnie do ubezpieczenia w swojej polisie :026:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Pią Paź 17, 2008 7:44 pm   ubezpieczenie

Witam!
Ja się ubezpieczyłem w CZ na kwotę 103,15 euro,ale dokładnie nie wiem co obejmuje,proszę znawców napisać co obejmuje to ubezpieczenie :
Mam zaznaczoną opcje zorg-op-maat-polis 90,75 euro + 12.30 euro PREMIE VOOR DE AANVULLENDE VERZEKERINGEN VOOR 2008 PER PERSON PER MAND JONGEREN TANDARTS

intersuje mnie dokładnie wszystko na co jestem ubezpiczony za te 103,15
pozdrawiam i dziękuje z góry za wytłumaczenie.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 17, 2008 11:59 pm   

jordan
tu masz wynagrodzenia za polise uzupelniajaca

http://www.cz.nl/{1cbc31db-824c-44bc-9b5f-1d9cd6512b1a}?s=CZ_verzekeringen&t=Default

a tu zorg op maaat

http://www.cz.nl/{a23de51c-f9a8-4893-80c3-b77ad755fdcd}?s=CZ_verzekeringen&t=Default
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group