NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WAKACJE W POLSCE
Autor Wiadomość
silver 
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 29
Skąd: Rotterdam/Katowice
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 11:24 pm   WAKACJE W POLSCE

Witamy serdecznie,
miło nam przedstawić portal promujący Polskę jako kraj atrakcyjny turystycznie dla mieszkańców krajów Beneluxu. Mamy nadzieję, że tak jak MY jesteście dumni z Polski. Niestety nasz kraj nie jest tak często reklamowany jak inne destynacje wakacyjne, choć jego walory przyrodnicze, turystyczne oraz położenie w samym sercu Europy powinny przyciągnąć wielu turystów. Mamy nadzieję, że dzięki działalności naszego portalu, a także NAS wszystkich - przecież każdy z nas jest ambasadorem Polski - o Polsce usłyszy coraz więcej mieszkańców Holandii.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu http://www.a-vakantie.com a także do współtworzenia działu atrakcje turystyczne. Jeśli znacie miejsca warte polecenia chętnie umieścimy je w dziale atrakcji, który jest obecnie rozwijany i tłumaczony na język angielski.

Ciekawy jestem gdzie Wy spędzacie wakacje - również te krótkie kilkudniowe. Aż około 40% Holendrów wybiera krótkie wakacje w swoim ojczystym kraju.
A my? Czy równie często wybieramy wakacje w Polsce?
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 8:10 am   

my rowniez wybieramy sie na kilkudniowe wypady w kraju w ktorym mieszkamy...

:)

dorzucicie wiecej roweru, jak rowery gorskie: Beskid Niski, Bieszczady. Lub rowerami wzdluz rzek, lub jak dojechac rowerem do PL....

powodzenia :)
 
 
annuszka 
Poczatkujacy


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 28
Skąd: inąd
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 8:51 am   

Pięknie! Popieram w całej rozciągłości.

To jakie miejsce wybieramy na krótki odpoczynek - jako że jest on krótki ;) - zdeterminowane jest najczęściej przez odległość od naszego miejsca zamieszkania, wiadomo... Oraz zależy oczywiście od tego, jak lubimy spędzać czas.
Czyli jedziemy do tego kraju, w którym mieszkamy :041:

p.s. majuga, myślę, że dadzą więcej rowerów i nie tylko, strona ciągle się buduje...
_________________
Pozdrawiam

Anuszka
Ostatnio zmieniony przez annuszka Wto Paź 28, 2008 8:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 1:09 pm   

Fajna sprawa, tylko ze w POlsce problemem sa pieniadze zeby jechac na wakacje w swoim kraju, poniewaz ceny sa europejskie natomiast zarobki polskie nie... w tym caly sek..dlatego za wakacje w Polsce mozemy zaplacic tyle ile za wakacje np. w Grecji..
 
 
Reed 
Gaduła
Szuflandia


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 188
Skąd: Miasto Krasnali
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 1:18 pm   

A mi sie podoba wyrazenie "destynacje wakacyjne" :-)

Poza tym OK.
Mam tylko nadzieje, ze Holendrzy sie naucza podrozowac po polskich drogach (bez autostrad) i wsrod polskich kierowcow (czasem kulturalnych) :-) .
A teraz sobie wyobrazcie te wszystkie przyczepy kampingowe jadace jedna za druga :082:
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 2:47 pm   

:082: :082: :076: :082:
 
 
silver 
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 29
Skąd: Rotterdam/Katowice
Wysłany: Pią Paź 31, 2008 3:51 pm   

Witam ponownie i dziekuje za uwagi. Napewno w najblizszym czasie pojawi się więcej ofert oraz map w zakładce ROWEREM. Jest wiele pomysłów, które planujemy zrealizować, miejmy nadzieję przy współpracy z róznymi organizacjami, urzędami itp.
Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły dotyczące poszczególnych ofert - jesteśmy otwarci na propozycje i wasze opinie.

Pozdrawiam
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Pią Paź 31, 2008 6:28 pm   

silver napisał/a:
Witam ponownie i dziekuje za uwagi. Napewno w najblizszym czasie pojawi się więcej ofert oraz map w zakładce ROWEREM.


Rowerem po Polsce??? ufff myślę, że to może być katastrofa dla Holendrów..
Po pierwsze do drogi, gdzie nie ma z reguły ścieżek, a po drugie chamstwo polskich kierowców na drogach, którzy ich zatrąbią...bo nie wiedzą że w Holandii to rowerzysta ma pierszeństwo!!
Ale co tam..zabawnie może być... :020:
Nie wiem czy to dobra reklama..
Ostatnio zmieniony przez Ewa P Pią Paź 31, 2008 6:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
meg 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 7:42 pm   

Ewa, dobre spostrzezenia. W Polsce na pewno jest inaczej i to nie tylko z powodu sciezek rowerowych. Wydaje mi sie, ze to wlasnie dlatego zwiedza sie inne kraje. Zeby zobaczyc cos innego, poznac cos innego, byc moze zobaczyc cos gorszego i poczuc sie w domu cudownienie po powrocie? I byc moze zobaczyc cos cudownego po to aby tam wrocic na kolejne wakacje. Nic nie jest perfekcyjne, ani Polska, ani Holandia.

Wydaje mi sie ze to taki nasz polski stereotyp: nie jestesmy dobrzy. Wszystko co zagraniczne wydaje nam sie lepsze. Od lat jest tak z "niemieckim". Niemieckie zawsze bylo uwazane za lepsze niz polskie (przynajmniej na slasku- nie wiem czy w innych rejonach kraju tez to tak mocno siedzi nam w glowach).

Drugim naszym polskim bledem jest zacieranie sladow historii. Wszystko musimy miec "tak jak na zachodzie". Nie zgadniecie ilu ludzi "z zachodu" chcialoby zobaczyc choc kawalek komunistycznej Polski. Wielu jedzie do zwyklej wsi, zeby zobaczyc jak to tam wyglada. Wielu Holendrow nigdy nie pilo mleka "prosto od krowy", a obawiam sie ze wielu Polakow za niedlugo tez nie bedzie mialo takiej okazji ani mozliwosci.

Popatrzmy na Kube. Przeciez po to jezdzi sie na Kube, zeby to zobaczyc jak wyglada tamta kultura, tamten komunizm. Nie wstydzmy sie naszej historii, ani tego jacy jestesmy. Mamy do zaoferowania wiecej niz sobie wyobrazamy, bo jak cos ma sie w zasiegu reki to trudniej sie to docenia.
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 8:04 pm   

Wiesz, poniekąd się zgadzam z tym. Ale..no właśnie..jest jeszcze wiele rzeczy..
Pewnie że Polska jest piekna, ale osobiście uważam że ludzie jeszcze nie są na tyle otwarci na turystów zagranicznych jak inne kraje, bardziej na to ukierunkowany.
Powinniśmy pochwalić się tym co mamy piękne i godne aby zobaczyć, a niekoniecznie tym co nie fajne. Raczej reklamowałabym tutaj tylko i wyłacznie ścieżki przeznaczone dla rowerzystów np. , tam gdzie będą bezpieczni choć w miarę, bo przecież tutaj inna kutura jazdy na rowerze, a nie ogólnie "rowerem przez Polskę"...bo to może się skończyć tragicznie dla nich. Nie wiem co autor tego przewodnika ma w zamiarze zamieścić o tym, ale wydaje mi się że takie szczegóły mogą być przydatne..
Pokazujmy się tej dobrej strony..bo przecież mamy te dobre strony...
:039:
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 6:06 pm   

polecam Wam taka mapke...wzbudza uczucie wdziecznosci u uzytkownika portalu :)

http://www.accommodation-...lang&new_lang=2
 
 
silver 
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 29
Skąd: Rotterdam/Katowice
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 5:08 pm   

Witam,
Dokładnie nad taką pracują nasi Panowie Informatycy i Grafik.Chcielibysmy aby z tej mapy można było wyszukać "wszystko" zakwaterownie, atrakcje, trasy rowerowe etc. Mapa miałaby się docelowo pojawić w każdym dziale - tak nam się wydaje będzie łatwiej dla Holendrów, którzy nie mają pojęcia jakie województwo i gdzie leży.
Pomysłów jest wiele i powolutku bedziemy je realizowac. Czasami musimy czekać tygodniami na odpowiedzi w sprawie wykorzystania pewnych materiałów.

Dziękuje za podpowiedzi. Jeśli macie jakieś pomysły to piszcie. Jeśli posiadacie zdjęcia atrakcji w Polsce, macie gotowe trasy rowerowe, które są godne polecenia - zapraszamy do współtworzenia poszczególnych działów

Pozdrawiam
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 7:26 pm   

Witam.Ale po co powielać podpatrywać .Mamy oczywiscie okropne drogi jesteśmy narodem często niepokornym ale....mamy piękne miejsca powiem przepiękne nie znajdziecie takich tutaj Nasze knajpki ,jadłodajnie są tak oryginalne i świetne -tutaj takich nie ma .Tym sie chwalmy to pokazujmy a rower ...moze polubią długie spacery po górach np bo szlaków turystycznych nam nie brakuje prawda? A jak sie któryś zgubi to wejdzie do polskiej chaty i zobaczy co to gościnność polska i jak zaskakuje serdeczność i chęć pomocy .Powiedzcie że nie mam racji .POZDRAWIAM Ala
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 9:28 pm   

nie masz racji
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 9:32 pm   

Cytat:
A jak sie któryś zgubi to wejdzie do polskiej chaty i zobaczy co to gościnność polska i jak zaskakuje serdeczność i chęć pomocy
...to se ne wrati... niestety te czasy juz minely chyba bezpowrotnie bynajmniej w moich stronach.... Reszta jest prawda Polska jest piekna inna i niepowtarzalna :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group