NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wegeterianizm
Autor Wiadomość
imikl 
Poczatkujacy


Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 4:51 pm   wegeterianizm

witamy serdecznie.
jestesmy ciekawi czy wsrod forumowiczow sa ludzie,ktorzy sa wegeterianami (nie jedza miesa z powodow etycznych), jaroszami (nie jedza miesa z powodow zdrowotnych) czy moze weganami (nie jedza zadnych produktow pochodzenia zwierzecego).
przymierzamy sie w naszej malej rodzince do zmiany stylu zycia i chcielibysmy poznac wasze doswiadczenia z tym tematem zwiazane.
pozdrawiamy
imikl
_________________
Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 8:28 pm   

moj chlopak jest wegetarianinem... przez cale swoje zycie nie jadl miesa... raz przez przypadek podano mu rybe w restauracji... i przez 3 dni byl chory...
w zwiazku z tym, ze moj chlopak nie je miesa jak i ryb... gotuje po wegetariansku... czasami zdarza mi sie mieso zjesc... ale to zazwyczaj polskie...

wogole w holandi jest bardzo duzo rzeczy, ktore zastepuja mieso... sa to quorn, tofu, produkty z soji (calkiem co innego niz polska soja) i wiele wiele innych rzeczy...
 
 
aga-bania
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 24
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 9:24 pm   

Czesc.Duuvelke a znasz jakis prosty i dobry przepisik? Jadlam kiedys bogracz wegetarjanski naprawde byl pyszny i zdrowy. Moze ja sie tez przezuce, bede miala problem z glowy z odchudzaniem. hahaha.
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 9:59 pm   

hmm... znam duzo przepisow... jakie przepisy cie interesuja??? zupy??? spaghettie??? risottorijst??? zapiekani z ziemniakow???
 
 
aga-bania
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 24
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 10:04 pm   

hmm... cos co jest dobre i nie jest zbyt kaloryczne no i idzie kupic w tutejszych sklepach. Z gory dziekuje. A juz raz mi pomoglas....
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 10:22 pm   

heh... najprosciej to chyba ugotowac ryz... ja bardzo lubie notenrijst... do tego ugotowac np brokuly... czy jakies inne warzywko... no i burgera... bardzo dobre sa burgery z valess... szczegolnie te z nadzieniem z sera lub pomidora... pozniej burgery z tivall tez sa dobre... choc nie wszystkie lubie... bardzo smakuje mi cordon bleu... Nuggets z tej seri tez sa bardzo dobre... prawie nie czuc roznicy od normalnych Nuggets...

zobacz sobie rowniez na strone http://www.tivall.nl/snel_klaar.asp#
http://www.valess.nl

mam nadzieje, ze znasz niderlandzki... :017:

http://www.quorn.co.uk/CMSPage.aspx?ssbid=7 - strona po angielsku...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 10:24 pm   

dobre jest rowniez risottorijst z kawalkami quorn i pieczarkami...
ryz przygotowuje tak jak jest napisane na opakowaniu... quorn podsmazam na patelni... dodaje do niego plasterki pieczarek... na koncu wrzucam je do ryzu... podajac na talerz posypuje serem... czasem zoltym (jonge kaas) lub innym... jak kto lubi...
 
 
aga-bania
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 24
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 10:28 pm   

No co do jezyka jakos rade daje. Ale te burgery sa pewnie babom kaloryczna wlasnie kliklam na ta stronke w albercie to jest
 
 
 
aga-bania
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 24
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 10:31 pm   

Ale pychotka. Teraz jak jestem na diecie to bym zjadla nawet konia z kopytami hahaha musze wytrwac a potem sie wezme chyba za wegetarjanskie jedzonko. Dziekuje Druuvelke.
 
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 10:42 pm   

prosze mnie oswiecic w temacie tajemniczego quorn - gdzie mozna je kupic, jak wyglada itp.
a masz moze jakies przepisy z tempeh? (a moze to to samo?) ;)
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 10:52 pm   

tempeh? nigdy o tym nie slyszalam... nie znam tego...

All Quorn products contain mycoprotein. Mycoprotein is a nutritious member of the fungi family, as are mushrooms and truffles.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 10:54 pm   

heh... zapomnialam dodac... kupic mozna w sumie w kazdym sklepie spozywczym... tzn. supermarkecie... jak AH... C1000... Edah... Natuurwinkel... itp... szukaj w dziale miesnym ale dla wegetarianow... :lol:
 
 
aga-bania
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 24
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 10:58 pm   

Fajna ta stronka co podalas. Jest wypisane wszystko tzn. kotlecik z serem mniam,mniam 100gr. kotlecika ma 12 gr. vetu
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 8:00 am   

z tego co wiem to zawieraja mniej tluszczu niz mieso... niektore produkty valess maja 0% tluszczu... :lol:
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 11:04 am   

tempeh to inna nazwa tofu... a co do tych kotlecikow quorna to owszem sa dobre ale o wiele bardziej kaloryczne niz normalne mieso, dlaczego?? bo wszystkie sa panierowane a panierka caly tluszcz wysysa.... ja kupuje od czasu do czasu produkty sojowe sofine, bardzo mi smakuja i nie sa panierowane

http://www.sofine.nl/

pozdr. Agata
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group