NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego dorobiliscie sie w Holandii !!!!!
Autor Wiadomość
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 10:03 am   Czego dorobiliscie sie w Holandii !!!!!

Witam .

Chcialabym zapoczatkowac nowy temat.Mianowicie czego dorobiliscie sie mieszkajac,pracujac w Holandii. Zaczne od siebie
My z mezem wyjezdajac z Polski zostawilismy po sobie pokoik u tesciow. W holandii w przeciagu niespelna 3 lat zdazylismy dorobic sie (oczywiscie nie wspomne o bagazu doswiadczen) samochodu ,prawa jazdy(ktore jak wiadomo kosztuje), wlasnych mebli ,stac nas na wyjazd na wakacje. Nie musimy sie martwic czy starczy nam do nastepnej wyplaty. Mamy nadzieje ze uda nam sie jeszcze z mieszkaniem. Moze ktos pomysli ze jestem chwalipieta ale tak naprawde w polsce musielibysmy na to pracowac ladnych pare lat lub w ogole by nie bylo nas stac na to wszystko bo mamy dziecko i z pensjii 1000 zl miesiecznie to malo kogo jest stac zeby cokolwiek odlozyc. Szkoda tylko ze trzeba bylo wyemigrowac z kraju zeby polepszyc sobie status finansowy bo jednak co karj to kraj. Mam jeszcze to szczescie ze mam tu w Holandii 2 siostry i brata. Wiec czas wolny staramy sie spedzac razem czy to jakis grilek czy wspolne imprezy nie jest zle . dziekuje Bogu ze tak nam sie to wszystko poukladalo. Jak macie ochote to odpiszcie na tego posta. Pozdrawiam :P
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Kukawka
Poczatkujacy


Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 47
Skąd: Maastricht
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 12:44 pm   

Przerwe te cisze i odpowiem na Twojego posta
Ogolnie wiadomo ze prawie kazdy z nas przyjechal tu nie po to zeby miec gorzej.
Chociaz wielu z nas nie wylaczjac siebie przyjechalo tu z innej przyczyny , to jednak po czasie mamy okazje zastanowic sie gdzie w zasadzie mi lepiej pomimo tesknoty za krajem , polska mowa , innym poczuciem humoru etc.
Przepracowalam w polsce 16 lat jako pielegniarka , po przyjezdzie tutaj zdalam sobie sprawe ze albo ostro sie wezme do nauki albo cale zycie bede sprzatac . Od prawie roku pracuje jako pielegniarka , razem z mezem mam normalne holenderskie pensje i nie musze chyba probowac wyjasnic jak bardzo zmienilo sie moje zycie od strony finansowej odkad tu pracuje. Nie stac nas na kokosy ale nie mam zmartwien jakie mialam w polsce Duze mieszkanie , nowe auto , komputery , rowery i inne smieszne drobiazgi ktore tutaj wydaja sie podstawa egzystencji w polsce byly dla mnie nieosiagalne.
_________________
Be nice or leave -
Thank you
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 3:04 pm   dorobek

podzielam w pelni zdania tak Magdy jak i Kukawki - ja rowniez troche ponad 3 lata temu przyjechalam tutaj z mezem i synem- postawilismy wszystko na jedna karte- musi sie udac- poczatki byle trudne ale teraz- jestem spokojna- nie musze bac sie o przyszlosc tak jak robilam to w Pl. stac nas na wakacje, dobrej marki samochod, obecnie jestem w trakcie zalatwiania hipoteki na mieszkanie - no i co mi wiecej potrzeba- syn dobrze sie uczy- my z mezem pracujemy wcale nie ciezej niz w Polsce a mimo to w te kilka lat mamy wiecej niz we wlasnym kraju prze 15 lat malzenstwa. i co tu wiece3j mowic - moze tylko czasem wstydze sie wlasnych mysli ze nie tesknie za Polska ale ktos kiedys mi powiedzial dom tam gdzie pieniadze wiec moj jest tutaj- poza tym czuje sie tu dobrze ale przeciez nie powinno to dziwic jak nie ma sie zmartwien takich jakie byly w Pl.
pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 6:29 pm   

moge dodac tylko, ze tutaj otworzyly sie "drzwi" ktore w polsce byly dla mnie zamkniete... w zeszlym roku kupilam z chlopakiem mieszkanie... o czym w polsce moglabym marzyc... oprocz tego studiuje tutaj... co w polsce nie bylo mozliwe... poniewaz mieszkalam w malym miasteczku i nie bylo mnie stac... no i nie bylo mnie na to stac zeby studiowac... tutaj dostaje stypendium, ktore wystarcza mi na oplaty zwiazane ze szkola i kupnem ksiazek... w przyszlym roku bede miala staz... gdzie prawdopodobnie bede mogla pracowac po skonczeniu szkoly:-)...
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 7:52 pm   

mieszkam tu od prawie 15 stu lat, po studiach zaczelismy pracowac tutaj oboje z mezem, oboje w wyuczonym zawodzie, maz jest Holendrem, ale to chyba nie ma znaczenia, zreszta po otrzymaniu dyplomow zastanawialismy sie Holandia czy Polska.
Co osiagnelismy: duzy dom, dwa samochody, brak trosk materialnych, a przede wszystkim przed urodzeniem sie dzieci zdazylismy zwiedzic kawal swiata, mimo, ze zaczynalismy zycie na wlasny rachunek zupelnie samodzielnie i bez pomocy kogokolwiek.
Pozdrawiam, Malgosia
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 9:25 pm   

:roll:
Czy tylko ja uwazam ten temat za bardzo "oryginalny" ?
czyt. niedorzeczny
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
Ostatnio zmieniony przez Anna Lucka Nie Kwi 01, 2007 4:32 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 11:58 pm   

eee ja to chyba nie lubie mowic o porazkach, a chwalic sie tym bardziej...
zyje sie - byle do przodu, wiadomo ze byt sie poprawil ot, co...
 
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Nie Kwi 01, 2007 10:20 am   

Jestem tutaj 3,5 roku.

W Polsce tez pracowalam w szkole, mialam auto, mieszkanie itp.

Biedna nie bylam. Zylo mi sie swietnie.

Wiec pod tym wzgledem sie nie odbilam wcale do przodu.
No moze zarobki tu w szkole sa lepsze niz w szkole w PL. Przyznaje.

Ale teraz jestem zona fantastycznego czlowieka i to jest dla mnie powod do stwierdzenia ze MAM TERAZ O WIELE LEPIEJ :-)

Bo takiej milosci w Polsce nie znalazlam......

Wiec warto mi bylo rzucic wszystko w Polsce i przyjechac tutaj....

Naprawde bylo warto....
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
Ostatnio zmieniony przez mojaholandia Nie Kwi 01, 2007 6:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mamafor4
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 22
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Kwi 01, 2007 1:51 pm   

Tymczasem...siwych włosów :(
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Nie Kwi 01, 2007 2:21 pm   

Z "dobrobytu" w Holandii, wyjechalismy daleko od Holandii, i niechetnie tam wracamy, nawet na wakacje.
Najbardziej "wyrywal"sie z tego kraju, maz, rodowity Holender, ktory juz mial tak dosc tych zakazow i nakazow ...
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Nie Kwi 01, 2007 6:42 pm   

Anno Lucka przeciez nikt ci nie karze odpisywac na tego posta ale prosze Cie bardzo nie krytykuj innych zapodalam temat i to na tyle nie musisz w nim brac udzialu i nie nazywaj czyjegos tematyu niedorzecznym ok :!: :!: :!: :!: Pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Nie Kwi 01, 2007 7:03 pm   

No wlasnie, jezeli komus nie odpowiada temat, moze zajac sie innym tematem. Chodzi o to, aby na forum poruszac dyskusje,a osoby zainteresowane danym tematem podzielily sie swoim doswiadczeniem,wiedza itp. Jedna osoba napisze bardzo pozytywnie, inna byc moze negatywnie, ale piszemy prawde to co nas spotkalo w danym przypadku, momencie ....
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Kwi 01, 2007 7:14 pm   

Magdo
Forum jest do wyrazania opinii. Za kazdym razem kiedy cos publikujesz - przeczytasz co ten temat mysla inni (ich doswiadczenia, historie z tym zwiazane i opinie). To zupelnie normalne.
Jesli nie ma tu miejsca na krytyke to forum powinno nazywac sie "Polonijne forum dyskusyjne - krytyka niedozwolona"
Nie wiem czy zastanawialas sie jaka wiadomosc o sobie wysylasz innym publikujac swojego posta, dla ludzi takich jak ja nie byla ona zbyt budujaca. Ale to tylko i wylacznie moja opinia - opinia Anny Luckiej i aby ja wyrazac nie musze sie ukrywac pod nickiem - to moje imie i nazwisko :!:
pozdrawiam
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
helmut
Poczatkujacy


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 33
Wysłany: Nie Kwi 01, 2007 11:11 pm   

przyjechalem rok temu pracuje tu w zawodzie w biurze na zarobki nie narzekam - ale dorobilem sie niecheci do holandii. po prostu zle sie tutaj czuje nie wiem co to jest cisnienie wieksze, plaski krajobraz, nie mam pojecia ale cos jest nie tak
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 9:41 am   

Witam

Aniu -to co pomysla sobie inni o mnie malo mnie interesuje poniewaz zyje dla siebie a nie dla ludzi . Piszac tego posta chcialam sie podzielic z wami forumowiczami tym ze niestety trzeba bylo wyemigrowac z kraju po to zeby polepszyc sobie byt. niem mial on byc budujacy w zadnym razie poprostu kazdy moze wyrazac to co chce i taka jest prawda .Jak zauwazylas (a moze nie zauwazylas) moj nik skalada sie z imienia jakie nosze i pierwszej litery nazwiska wiec nie wiem o co ci chodzi ze ktos sie ukrywa pod "nikiem".Jestes tak bardzo zazenowana moim postem bo moze boisz sie rozmawiac o pieniadzach bo naprawde nie rozumiem co cie tak zniesmaczylo .Pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group