NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wizyta u ginekologa w Holandii- jak?
Autor Wiadomość
AnkaL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd: Oldenzaal
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 10:21 am   Wizyta u ginekologa w Holandii- jak?

Staram się bezskutecznie o ciążę. Lekarz ginekolog w Polsce skierował mnie do szpitala na badanie drożności jajowodów, niestety nie zrobiłam tego, bo wyprowadziłam się do Holandii. Miałam też inne problemy, które uniemożliwiały mi ciążę.
Mam teraz holenderskie ubezpieczenie i chcę iść jak najszybciej do ginekologa tutaj, żeby skontrolować moje zdrowie i sprawdzić, czy wszystko jest w miarę w porządku, może potrzebuję leku który da większe szanse.
Wiem, że muszę iść najpierw do lek. domowego, ale nie jestem pewna czy da mi skierowanie do ginekologa. Jestem już "stara", nie mam czasu na czekanie kilka lat na ciążę. Mam takie pytanie:
Czy mam mu powiedzieć prawdę, czy też wymyślić jakąś dolegliwość, bo wiem, że czasem nie dają skierowania.
Czy ginekolog holenderski tak jak polski jak gdyby "prowadzi" daną pacjentkę? W Polsce zleca badanie hormonów, jajowodów itp., przepisują odpowiednie leki. Czy też tutaj częściej niż u nas pozostawiają sprawę samej sobie - jak się uda, to ciąża będzie a jak nie to nie?
Przepraszam za chaos wypowiedzi, ale mam z tym duży problem.
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 11:00 am   

idz do lekarza domowego,powiedz ,że starasz się o dziecko i masz z tym problem.Na pewno da Ci skierowanie do ginekologa,byłam w takiej samej sytuacji.Jeżeli Tobie bedzie odpowiadał ginekolog będzie Twoim lekarzem prowadzacym.W moim przypadku zmieniłam ginekologa po pierwszej wizycie...do dzisiaj pani ginekolog się mna opiekuje,jestem w ciaży -czego i Tobie życzę-starałam się o dzidziusia 10 lat.Mam nadzieję ,że wszystko Ci się ułoży i będziesz mogła się cieszyć macieżynstwem.
pozdrawiam
_________________
ania
 
 
AnkaL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd: Oldenzaal
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 11:15 am   Bardzo dziękuję

za szybką konkretną odpowiedź.. będę się starać załatwić sprawy jak najszybciej..
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 3:17 pm   

życzę powodzenia
pozdrawiam
_________________
ania
 
 
Nika 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 40
Skąd: Friesland
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 11:55 am   

Aniu czy może mieszkasz w Rotterdamie? poszukuję ginekologa w Rotterdamie, wolałabym od razu trafić do kogoś dobrego. dzięki!
_________________
"A baby is God's opinion that the world should go on"~Carl Sandburg
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 3:23 pm   

Nie ,przykro mi.
Nie poddawaj się,mam nadzieje że od razu trafisz na dobrego lekarza.
pozdrawiam
_________________
ania
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 6:14 am   

wiem że w AMC w Amsterdamie jest swietna klinika dla kobiet które mają ten sam problem co ty , sama się tam kiedyś leczylam ale mądra pani doktor z innego szpitala przekreslila mi mozliwosc posiadania kiedykolwiek potomstwa i w wieku 35 lat usunęła mi niepotrzebnie wszystkie narządy rodne, ale naprawdę polecam amsterdam czasem warto się poświęcić i dojechać tam gdzie są dobrzy lekarze

Powodzenia. , i powiedz swojemu lekarzowi domowemu prawdę to da ci skierowanie do odpowiedniej kliniki.

Monika :039:
 
 
AnkaL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd: Oldenzaal
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 7:21 pm   właśnie wróciłam od lekarza

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, wszystkim,
może ktoś mi jeszcze doradzi, bo dzisiaj się szczerze mówiąc podłamałam. Byłam u ginekologa, zbadał, to co zbadał ,było ogólnie w porządku, ale doszukał się drożdżycy i dał mi receptę na tabletkę, którą już połknęłam.

Lekarz powiedział mi jednak, że przy moim wieku, a mam dokładnie prawie co do dnia niestety 40 lat, niewiele mi mogą pomóc. :(
Tak więc badanie drożności jajowodów, inseminacja - o tym mogę sobie najwyżej pomarzyć. Czy to ogólna zasada tutaj? Myślałam, że tu są też kobiety, które starają się w późnym wieku... z pomocą lekarzy.
Pan poradził mi, żebym udała się za granicę, np. do Dusseldorfu, gdzie mogą ewentualnie pomóc, oczywiście odpłatnie... prywatnie. Czy ktoś może mi poradzić, co powinnam zrobić? Czy mieszkając na wschodzie NL mogę dostać skierowanie do kliniki w Amsterdamie? W PL lekarz zalecił mi badanie drożności jajowodów. A tu?

Może lepiej pojechać do prywatnej kliniki w PL?
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 7:31 pm   

Anka on Cie po prostu zlekcewazyl.Poprosilabym na Twoim miejscu o second opinion.Nie rozumiem dlaczego w Niemczech mogliby Ci pomoc a tu nie? :119:Nie rozumiem tez dlaczego mialabyc w Niemczech placic?Ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia za granica jesli tu nie moga Ci pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Pon Gru 15, 2008 7:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnkaL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd: Oldenzaal
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 8:05 pm   

Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź. Też miałam takie uczucie, że facet mnie zlekceważył. Wiem, że mogę poprosić o wizytę u innego lekarza. Mam już swój wiek, mój partner miał rónież poważny problem , wyleczony ale mamy określoną sytuację. Lekarz polski powiedzial, ze mam zbadac jajowody i dalsze badania. Dostalam od tego lekarza holenderskiego skierowanie na badanie krwi w 3 dniu cyklu. Na nastepna wizyte musze czekac do 21 stycznia... zalamac sie mozna.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 8:34 pm   

AnkaL,
Czy prosilas swojego lekarza domowego o skierowanie do szpitala, ktore zajmuja sie in vitro?
wydaje mi sie( jesli sie myle prosze o sprostowanie ).... ze powinnas od razu tam sie udac .... pomijajac '' tego '' ginekologa, przeciez tylko w tych nizej wymienionych szpitalach maja zezwolenie na podjecie owego leczenia
tylko tam przeprowadzaja odpowiednie badania dobrze znajacy temat ginekolodzy


Cytat:
IVF-vergunning-houdende ziekenhuizen in Nederland

De volgende ziekenhuizen in Nederland hebben een vergunning om IVF-behandelingen uit te mogen voeren:

- Academisch Medisch Centrum, Amsterdam
- Academisch Ziekenhuis de Vrije Universiteit, Amsterdam
- Catharina Ziekenhuis, Eindhoven
- Academisch ziekenhuis Groningen
- Academisch Ziekenhuis Leiden
- Stichting Medisch Centrum voor Geboorteregeling, Leiden
- Academisch Ziekenhuis Maastricht
- Academisch Ziekenhuis St. Radboud, Nijmegen
- Academisch Ziekenhuis Dijkzigt, Rotterdam
- St. Elisabeth Ziekenhuis, Tilburg
- Academisch Ziekenhuis Utrecht
- Diaconessenhuis Voorburg
- Sophia Ziekenhuis, Zwolle

http://www.scholieren.com/werkstukken/1893
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Gru 15, 2008 8:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nika 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 40
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Gru 17, 2008 10:34 am   

z tego co widzę to tutaj to jest normalne- ja tego nie rozumie, mam też problem z dostaniem leku czy skierowania na cokolwiek. ci lekarze tutaj są niedorzeczni.
na twoim miejscu poszukałabym polskiego lekarza w niemczech
http://medyk.de/search
nie daj się tak zbyć...dał ci na drożdżycę jedną tabletkę- tak jak mi...hahaha, już widzęjak ci pomoże... nie ufaj holenderskim lekarzom. szukaj kogoś lepszego.
pozdrawiam i trzymam kciuki!
_________________
"A baby is God's opinion that the world should go on"~Carl Sandburg
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Gru 17, 2008 11:00 am   

Nika,
Cytat:
to tutaj to jest normalne
to nie jest tutaj normalne przynajmniej nie wszedzie.. ja nie spotkalam sie z tym by lekarz odmowil mi skierowania czy potrzebnego leku...

Cytat:
...hahaha, już widzęjak ci pomoże... nie ufaj holenderskim lekarzom. szukaj kogoś lepszego.

wiesz to co piszesz moze jest prawda ale to Twoja ocena ....
nie mozna tak uogulniac z tego by wynikalo ze wszystkie kobiety tutaj
powinny szukac pomocy za granica u innych lekarzy....bo nie mozna ufac holenderskim?

ciekawe ...ze ja przez tyle lat jestem pod opieka tutejszych lekarzy i jak do tej pory krzywdy mi nie wyrzadzili.... to chyba na cud zakrawa ......jak ja sie ''uchowalam'' w tym kraju przez te kilkanascie lat nie majac kontaktu z jakimkolwiek polskim lekarzem pracujacym w Niemczech :033:
:061:
 
 
iza30_1979
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 73
Skąd: s-gravenhage
Wysłany: Śro Gru 17, 2008 12:47 pm   

mi rowniez jak dotad tutejsi lekarze pomogli i nie moge nic powiedziec zlego na holenderska sluzbe zdrowia
pozdrawiam Iza
 
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Śro Gru 17, 2008 1:35 pm   

Anka L
Coś jest nie tak,skoro piszesz,że lekarz powiedział Ci iz w tym wieku nie moga juz nic zrobić,a póżniej kieruje Cię na badanie krwi w 3 dniu cyklu-to sa właśnie pierwsze badania ,które sie wykonuje starajac się o dziecko.Normalny wiek kobiet starajacych sie zajść w ciażę jest do 45 lat póżniej może być mowa,że za póżno.Ja mam 37 lat i dopiero teraz urodzę pierwsze dziecko,nigdy nie usłyszałam tutaj od lekarza ,że jestem za stara,wręcz przeciwnie bardzo mi pomogli abym mogła po długich staraniach zostać mamą.
pozdrawiam i życzę powodzenia
_________________
ania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group