NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kolki u niemowląt
Autor Wiadomość
,,CZARNA,, 
Poczatkujacy
,,czarna,,

Dołączyła: 28 Lis 2008
Posty: 13
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 5:02 pm   kolki u niemowląt

witam wszystkich mam bardzo powarzny problem,otóż 2 tygodnie temu urodziłam córeczke.mała ma kolke prawie od samego początku i iewiem jak sobie poradzić;-) prubowałam jusz wszystkich domowych sposobów i nic nie pomaga;-(((znacie może jakieś dobre lekarstwa na kolke które mogłabym kupić w aptece?? dodam jeszcze że niestety nie karmie piersią bo od samego początku nie mam pokarmu;-(( prosze o odpowiedzi bo czuje że niedługo zwariuje;-(((((((((((
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 5:10 pm   

moze ktos z PL bedzie w stanie ci podeslac Wiburcol albo Infacol (ten drugi uzywalam i polecam) poza tym tutaj mozesz kupic Venkel Thee - herbatke z kopru wloskiego w torebkach lub w granulacie i to podawac, na pewno troche ulzy
mozesz sprobowac tez kropel Cinababy z VSM (sa w Kruidvat, Etosie, aptekach, moze wam pomoga)
no i cieple oklady - przykladalam nagrzana zelazkiem pieluche (byle nie za bardzo) cieple kapiele i noszenie 'przez reke' tak ze masz przedramie na brzuszku malauszka
wspolczucia, i trzymaj sie
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 5:17 pm   

,,CZARNA,,,

*masowanie brzuszka
*ukladanie noworodka na brzuszku(kilka minut)
*cieple oklady...lub wiadereczko napelnione ciepla woda (noworodek w wiaderku nozkami ma dotykac dna)

a ponizej porady z innego forum

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=62784

:039:
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 5:41 pm   

Mleko jest tez bardzo wazna rzecza .moze postaraj sie zmienic mleko.porady ktore masz juz wyzej sa dobre i sprawdzone.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 7:20 pm   

A czy bylas u lekarza?Bo najpierw lekarz powinien ustalic czy to sa zwykle kolki czy nietolerancja pokarmowa.
Jezeli zwykle kolki mozesz podawac herbatke - venkel thee.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 7:29 pm   

mariola 784 napisał/a:
Mleko jest tez bardzo wazna rzecza .moze postaraj sie zmienic mleko.porady ktore masz juz wyzej sa dobre i sprawdzone.

Nie mozna tak sobie mleka zmieniac,bo to dopiero moze sie zakonczyc fatalnie.Witch ma racje,trzeba najpierw isc do lekarza.

[ Dodano: Pon Sty 05, 2009 7:30 pm ]
http://www.babyboom.pl/fo...na-kolki-20936/
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 9:46 pm   

Ja bym poszla do dobrego doradcy laktacyjnego.Dziwie sie, ze nie karmisz piersia, nikt Ci po porodzie nie pomogl w tym temacie?
Powiem Ci cos z mojego wlasnego doswiadczenia.Moj synek tuz po porodzie wyladowal na neonatologii, nie moglam go karmic, ale sie uparlam, i przynajmniej dwa razy na dobe przychodzilam na oddzial, by mu podac piers.Lezal 10 dni.Przed karmieniem i po karmieniu byl wazony, byla taka pielegniarka, ktora twierdzila, ze NIC nie wyssal i szykowala mu zawsze butle.Bardzo mnie to demobilizowalo, poskarzylam sie w koncu mezowi.Zrobil awanture i dziecko dostawalo odciagniete moje mleko, a ja jeszcze w szpitalu doradce laktacyjnego, ktora nauczyla mnie jak mleko odciagac.Na poczatku mialam 5 ml, w drugiej dobie 10 ml, w trzeciej juz 50 ml.
Odciagalam jeszcze dlugo, bo zaraz w miesiac po porodzie poszlam do pracy.Dzis moj syn ma 2 lata i 5 miesiecy.Karmie go nadal, czasem tylko raz dziennie, laktacja nie ustala.
Nie mow, ze masz malo mleka, tylko przystawiaj mala czesto do piersi, samo sie ureguluje.
Nie ma nic lepszego na kolki jak natura :041:
Butla mozesz jej wiecej szkody zrobic niz pozytku, a 2 tygodniowy maluszek jest jeszcze za maly na specyfiki typu herbatki, ktore niestety sa slodzone glukoza...Po pierwszym miesiacu zycia mozna juz herbatke anyzkowa podawac, ale nie wczesniej.
W Holandii tez promuje sie karmienie naturalne, choc wiele Holenderek woli karmic sztucznie.Idz do Consultatiebureau, moze tam ci podpowiedza co i jak.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 11:36 pm   

andevi napisał/a:
a 2 tygodniowy maluszek jest jeszcze za maly na specyfiki typu herbatki, ktore niestety sa slodzone glukoza...Po pierwszym miesiacu zycia mozna juz herbatke anyzkowa podawac, ale nie wczesniej.


Mozna kupic herbatki z kopru wloskiego nieslodzone.Mozna tez kupic krople z kopru wloskiego - venkeldruppels - babyfen,ktory mozna podawac niemowletom od 1 tygodnia:
- 1 week tot 2 maand: 8 druppels 3 x per dag
- 2 maand tot 6 maand: 14 druppels 3 x per dag
- 6 maand tot 1 jaar: 20 druppels 3 x per dag
- 1 tot 3 jaar: 24 druppels 3 x per dag
- 3 tot 6 jaar: 30 druppels 3 x per dag
- 6 tot 12 jaar: 50 druppels 3 x per dag
- 12 jaar en ouder: 75 druppels 3 x per dag
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Pon Sty 05, 2009 11:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arany Anya 
Poczatkujacy
Ania

Wiek: 43
Dołączyła: 16 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 10:32 am   

Moja malutka nie miala kolki nigdy, ale slyszalam, ze przed kazdym karmieniem trzeba na brzuszku dziecko polozyc na troche (5 min... okolo) i to pomoze na kolki. I zeby odbeknelo po mleczku.
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 9:29 pm   

Witam i gratuluje bobaska.
Wiem o czym piszesz.Moje dziecko mialo ogromniaste kolki.Polecam kupic w Pl ESPUMISAN w kropelkach dla dzieciaczkow.Bardzo,bardzo(!) pomaga.Stosuje je do dzis gdy ma wzdecia a ma 2 latka.
Pozdrawiam,i wytrwalosci zycze :)
Ostatnio zmieniony przez silaczka Wto Sty 06, 2009 9:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 9:38 pm   

silaczka napisał/a:
Witam i gratuluje bobaska.
Wiem o czym piszesz.Moje dziecko mialo ogromniaste kolki.Polecam kupic w Pl ESPUMISAN w kropelkach dla dzieciaczkow.Bardzo,bardzo(!) pomaga.Stosuje je do dzis gdy ma wzdecia a ma 2 latka.
Pozdrawiam,i wytrwalosci zycze :)


Dodam tylko,ze mozna je stosowac od 2 miesiaca zycia a dzidzius Czarnej ma 2 tygodnie.
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 9:44 pm   

teoretycznie tak,ale mozna zmniejszyc dawke zalecana na opakowaniu.Bylam po porodzie u pediatry z tym problemem i taka dostalam recepte.I z pelna swiadomoscia polecam.Poniewaz bylo to 2 lata temu nie pamietam ile tych kropelek podawalam.
Pamietaj aby zawsze "odbic"dziecko.Nie tylko ze wzgledu na zmniejszenie bolesci kolkowych,ale rowniez zeby sie nie udusilo gdy sie uleje i wroci.

[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 10:48 pm ]
Pisano tu o Infacolu...po nim malemu sie baaardzo ulewalo...i moim zdaniem sredno skuteczny.Ale lepsze to niz nic...
Ostatnio zmieniony przez silaczka Wto Sty 06, 2009 9:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 11:14 am   

silaczka napisał/a:
Pisano tu o Infacolu...po nim malemu sie baaardzo ulewalo...i moim zdaniem sredno skuteczny

Bo kazde dziecko jest inne i moze inaczej reagowac na specyfik,co nie znaczy ze jest zly.

W Polsce przy pierwszym dziecku takze stosowalam krople espumisan czy esputicon(nie pamietam juz nazwy) i pomagaly,ale dawka musi byc naprawde minimalna,bo podobnie jak w przypadku herbatki z kopru mozna przesadzic i dziecko bedzie mialo straszne gazy i jeszcze wiekszy bol.
Ostatnio zmieniony przez RobKAM Śro Sty 07, 2009 12:23 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 11:54 am   

ano wlasnie... ja polecilam go tylko dlatego ze moje dziecko dobrze go tolerowalo, bez zadnych zwrotow i na prawde nam pomogl przez te pierwsze 3 miesiace
 
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 1:04 pm   

a ja nie napisalam ze jast zly...tylko ze w naszym przypadku sie nie sprawdzil...
Ostatnio zmieniony przez silaczka Śro Sty 07, 2009 1:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group