NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie odnośnie dodatku mieszkaniowego
Autor Wiadomość
kuba2007r 
Poczatkujacy
kuba

Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 10:51 pm   Pytanie odnośnie dodatku mieszkaniowego

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie tego czy jak jestem zameldowany na stałe wraz z żoną w Holandi, to czy nie posiadając ubezpieczenia zdrowotnego holenderskiego czy możemy ubiegać się o dofinansowanie do mieszkania? Bo nasza stawka inc. wynosi 750(gas, woda prąd), przy czym za gołe mieszkanie mamy na kontrakcie 625 euro. Bardzo mi na tym zależy żebym był już pewny na 100% i czy muszę sie o to ubiegać w tutejszym belastingdienst czy może w Gemente?

pozdrawiam serdecznie.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 10:57 pm   Re: Pytanie odnośnie dodatku mieszkaniowego

kuba2007r napisał/a:
Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie tego czy jak jestem zameldowany na stałe wraz z żoną w Holandi, to czy nie posiadając ubezpieczenia zdrowotnego holenderskiego czy możemy ubiegać się o dofinansowanie do mieszkania?


Jedno nie implikuje drugiego... Ale kase skladaj na ubezpieczenie od dnia zameldowania + kare bo sie ostro wzieli za sprawdzanie....

kuba2007r napisał/a:
Bo nasza stawka inc. wynosi 750(gas, woda prąd), przy czym za gołe mieszkanie mamy na kontrakcie 625 euro. Bardzo mi na tym zależy żebym był już pewny na 100% i czy muszę sie o to ubiegać w tutejszym belastingdienst czy może w Gemente?


Wiek 23 – 64 lata:
- Niderlandzkie obywatelstwo lub verblijfsvergunning (karta pobytu/wiza), które daje prawo do dodatków (to zalatwiasz w IND - potrzebujesz kolo 3tygodni)
- czynsz nie jest niższy niż € 204,33 i nie wyższy niż € 631,73
- roczne dochody max. € 20.600
- jesteś zameldowany/a pod danym adres w Urzędzie Gminy
- twoje mieszkanie/dom ma własne wejście

W wypadku zamieszkania z druga osoba, zmieniają sie kolejne punkty:
- wspólne dochody roczne max. € 27.950

Jak można o huurtoeslag wystąpić?
- Programma's aanvraag- en wijzigingsprogramma na stronie www.toeslagen.nl
- Telefonicznie zamówić formularz dzwoniąc do Belastingdienst pod nr 0800 – 0543, czynny od poniedziałku do czwartku 8: 00 do 20: 00 i w piątki 8: 00 do 17:00
Wniosek powinien zostać w ciągu 8 tygodni przetworzony.

http://www.spam.inf...atek-do-czynszu
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Sty 13, 2009 10:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 11:01 pm   

Huurtoeslag przyznaje Belastingdienst.Tak sie sklada,ze trzeba przeslac rozne zalaczniki miedzy innymi dowod platnosci skladki ubezpieczeniowej.
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Wto Sty 13, 2009 11:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 11:02 pm   

A to tego nie wiedzialem - bede pamietac na przyszlosc.

Dziekuje za poprawienie :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 11:20 pm   

Przy zalatwianiu wielu spraw spraw zadaja dowodu zaplaty ostatniej skladki ubezpieczeniowej.
Tutaj jeszcze cos:

Voorwaarden - Informatie Toeslagen. Het recht op deze toeslagen hangt van meerdere factoren af. De voorwaarden, procedure, criteria, de aanvraag, kortom de ins en outs kun je lezen in dit artikel. Eerst zal ingegaan worden op de Zorgtoeslag en vervolgens op de Huurtoeslag. In onderstaand inhoudsoverzicht kun je de informatie waar je naar zoekt, vinden door onderstaande links aan te klikken.

Czyli warunek - najpierw rozpatrywany zorgtoeslag a dopiero potem dodatek do mieszkania.A wiadomo ze belastning nie bedzie doplacal do ubezpieczenia komus,kto ubezpieczenia nie oplaca.

Zrodlo: http://financieel.infonu....ar-wanneer.html
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 8:20 pm   

Ubezpieczenie zdrowotne będziecie musieli zapłacić od dnia zameldowania na 100 procent !
 
 
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 7:07 pm   

witam wszystkich od 10 miesiecy czekam na przelew pieniedzy na moje konto z huurtoeslag mam nawet pismo ze pieniadze zostana przelane i do dzis ich nie otrzymalem a moje dwie wizyty w bealastingdiens nie przyniosly skutku kazano mi czekac na telefon ktorego nie otrzymalem czy jest ktos w stanie mi pomoc i napisac jak skutecznie ten problem zalatwic bardzo prosze o posty z gory dziekuje
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
  Wysłany: Śro Sie 26, 2009 6:10 pm   

witam,
ja mam też pytanie o huuri zorgtoeslag, okolo 11 tyg temu złozylam wniosek o huur i zorgtoeslagen przez ten ich program, po ok 4 tygodniach przelali mi pieniązki za ubezpieczenie za 2008(bo też składalam-nie dostałam żadnych dokumentów-potwierdzeń do dziś dnia, więc zadzwoniłam do Belastingdienst oddzwoniła do mnie kobita i mówi mi,że nie wpisałam dochodu toeslagpartner-a napewno wpisałam, ona mówi,że nie. Po rozmowie zaglądam w ten program i jak wół jest wpisane :074: i nie mam pojęcia co teraz dalej zrobic, co mam im wysłać jeszcze raz to samo i znów czekać nie wiadomo ile? dodam,że poraz pierwszy składałam o toeslagen, i jeszcze nie rozliczaliśmy się z mężem z podatku w NL-choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
 
 
JoannajobNL 
Poczatkujacy
podatek z Holandii

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 32
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 9:24 pm   

ewcia.pol napisał/a:
witam,
ja mam też pytanie o huuri zorgtoeslag, okolo 11 tyg temu złozylam wniosek o huur i zorgtoeslagen przez ten ich program, po ok 4 tygodniach przelali mi pieniązki za ubezpieczenie za 2008(bo też składalam-nie dostałam żadnych dokumentów-potwierdzeń do dziś dnia, więc zadzwoniłam do Belastingdienst oddzwoniła do mnie kobita i mówi mi,że nie wpisałam dochodu toeslagpartner-a napewno wpisałam, ona mówi,że nie. Po rozmowie zaglądam w ten program i jak wół jest wpisane :074: i nie mam pojęcia co teraz dalej zrobic, co mam im wysłać jeszcze raz to samo i znów czekać nie wiadomo ile? dodam,że poraz pierwszy składałam o toeslagen, i jeszcze nie rozliczaliśmy się z mężem z podatku w NL-choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Rzeczywiscie w programie komp sa przeklamania tzn tez zdarzylo mi sie ze u mnie w programie bylo widoczne ze jest wpisane, natomiast pan w urzedzie mowil ze u niego tego nie widac.
Nalezy wiec zamowic formularz nr huurtoeslag i przelac go do nich listownie.
_________________
Joanna jobNL
www.podatek-holandia.pl
Holandia-podatki,rodzinne,dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego,tłumaczenia
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 9:30 pm   

no a jak się do nich dzwoni to zachęcają do wypełniania przez ten program,że niby szybciej :119:
 
 
JoannajobNL 
Poczatkujacy
podatek z Holandii

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 32
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 10:01 pm   

Te bledy nie pojawiaja sie zawsze-zdarzaja sie sporadycznie, ale skoro przez program nie wyszlo moze warto sprobowac na papierze i moze bedzie szybciej:)
_________________
Joanna jobNL
www.podatek-holandia.pl
Holandia-podatki,rodzinne,dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego,tłumaczenia
 
 
 
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Pon Sie 31, 2009 9:15 am   

te 20600 € na rok to brutto czy netto ?
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 8:17 pm   

a czy jak pod jedym numerem mieszkaja 3 rodziny? np.
jest numer domu 123 - wchodzi sie po schodach sa 2 pary drzwi do dwoch rodzin i jeszcze wyzej mieszka nastepna rodzina. nie wiem czy mieszkania sa oznakowane kolejno a, b, c. w kontrakcie jest wpisany numer tylko 123. wiec czy mozemy ubiegac sie o ten zwrot, czy nie? jak to jest. z gory dzieki za pomoc.
 
 
Scalare 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 12
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 6:05 pm   Rozliczenia podatkowe oraz inne usługii

usuniete
to nie jest tablica ogloszen
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 04, 2009 6:14 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Paź 12, 2009 10:05 pm   

EdysiaK napisał/a:
a czy jak pod jedym numerem mieszkaja 3 rodziny? np.
jest numer domu 123 - wchodzi sie po schodach sa 2 pary drzwi do dwoch rodzin i jeszcze wyzej mieszka nastepna rodzina. nie wiem czy mieszkania sa oznakowane kolejno a, b, c. w kontrakcie jest wpisany numer tylko 123. wiec czy mozemy ubiegac sie o ten zwrot, czy nie? jak to jest. z gory dzieki za pomoc.


witam, można się starać ja też mam podobnie i otrzymałam jakoś tak jest w warunkach, że każde mieszkanie musi mieć swoje osobne drzwi wejściowe :039:
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Pon Paź 12, 2009 10:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group