NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z uzyskaniem Jaaropgaaf
Autor Wiadomość
Marek555 
Poczatkujacy

Wiek: 49
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 1
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 2:55 pm   Problem z uzyskaniem Jaaropgaaf

Witam,
Mam problem z uzyskaniem od pracodawcy karty podatkowej Jaaropgaaf za 2005r. Kontaktowałem się z tym pracodawcą jednak bez skutku. Czy jest jakiś sposób żeby wyegzekwować to od pracodawcy?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 3:37 pm   

jak maszdobrego ksiegowego tu w NL to powiedz mu jaka sprawa on moze tez wyliczyc z twoich rozliczen miesiecznych ile zarobiles za rok. Ale jest tez inna mozliwosc zadzwonic do podatkow i powiedziec jaka sprawa oni ci poradza co w takim przypadku mozesz zrobic.
 
 
cziko 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Nederland
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 6:15 pm   Re: Problem z uzyskaniem Jaaropgaaf

Marek555 napisał/a:
Witam,
Mam problem z uzyskaniem od pracodawcy karty podatkowej Jaaropgaaf za 2005r. Kontaktowałem się z tym pracodawcą jednak bez skutku. Czy jest jakiś sposób żeby
wyegzekwować to od pracodawcy?

Po prostu idz z kims kto zna w miare jakis jezyk komunikatywnie do najblizszego Belastingu i powiedz gdzie pracowales kiedy ze pracodawca nie chce Ci wydac.To wystarczy zeby belasting wydal ci ten jaaropgaaf.A znajac realia "polskiego byznesu" w Holandii to wcale bym sie nie zdziwil jakby ktos juz sie rozliczyl z Twojego jaaropgaafu i zawinal pieniazki na swoje konto.Jezeli miales jakiegos przelozonego Polaka to bardzo prawdopodobne....
 
 
PapaSmerf82 
Nieśmiały użytkownik
Szukam Smerfetki:)

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Zundert
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 1:55 am   

Podczepie sie pod temat
Jak ktos moze sie za mnie rozliczyc?Jak to jest mozliwe i czy w takiej sytuacji da sie to w jakis sposob odkrecic?
 
 
 
Krisrott 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 47
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 9:08 am   

pewnie ze sie da. idziesz lub dzwonisz do belastingu, naświetlasz sprawe i Ci powiedzą, kiedy za jaki rok był wypłacony zwrot, na jakie konto itp. a jak kasa juz jest na innym koncie to :072:
 
 
voodoopl 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 11
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 6:29 pm   

Witam

Mój problem wynika z tego, że pracowałem w zeszłym roku w Holandii, teraz wróciłem i się nie wybieram z powrotem. Mojemu pracodawcy po prostu nie chce się wysłać mojego jaaropgaafu do Polski, chociaż to mój polski adres figuruje na dokumencie z nadaniem numeru SOFI (BSN). Dodam, iż kopie tego dokumentu mój pracodawca posiada.
Czy da się jakoś go przekonać (na przykład podając jakiś przepis prawa holenderskiego) do podesłania tego dokumentu?
 
 
gg81 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 13
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 8:39 pm   

witam...
pracodawca ma obowiazek do wydania jaaropgafu do konca stycznia ..
najlepiej powiedziec ze sie do belastingu zadzwoni to szybko go wysle...
pozdrwaiam
 
 
luanda20 
Poczatkujacy
luanda20

Wiek: 53
Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: polska
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 9:39 pm   Re: Problem z uzyskaniem Jaaropgaaf

Marek555 napisał/a:
Witam,
Mam problem z uzyskaniem od pracodawcy karty podatkowej Jaaropgaaf za 2005r. Kontaktowałem się z tym pracodawcą jednak bez skutku. Czy jest jakiś sposób żeby wyegzekwować to od pracodawcy?
ja znalazlam centrum europejskie na internecie ,tam to zglosilam i oni odzyskali moj jaaropgaaf i mnie rozliczyli z podatku;)pozdrawiam :039:
_________________
luanda20
 
 
Wirhc 
Poczatkujacy


Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: NL
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 4:02 pm   

Marku555;

Również miałem problem z odzyskaniem jaaropgaaf za 2006 bo wiatrak miał to gdzieś, rozliczyłem się za pomocą zachowanych solarisów(odcinków z wypłaty), wystarczy ostatni salaris, jeżeli takowe zachowałeś to nie powinieneś mieć problemu.
Pozdrowionka
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Mar 01, 2011 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 4:58 pm   

A ja dziś dostałem jaaropgrave, jutro szef wyśle "zapytanie" o terugraaf i się rozliczam.
Orientuje się ktoś czy już mają terugraafy za 2010 rok dla osób nie mieszkających w Holandii.
Mała uwaga, kolega wyżej napisał "wiatrak" o swoim pracodawcy.
Obłudna ta nasza emigracja, gdyby do nas zwracali się per "pijak", "zlodziej samochodów" czy "gorliwy katolik" pewnie by się larmo podniosło.
 
 
sąsiadka2 
Poczatkujacy
mała

Wiek: 51
Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 9:29 am   

post nie na temat

umiesc go w odpowiednim watku
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sty 30, 2011 12:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group