NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Weekendowe wycieczki po Europie
Autor Wiadomość
Podróżnik 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 4
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 12:51 am   Weekendowe wycieczki po Europie

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!
Od pewnego czasu chodzi za mną pomysł urządzenia jakichś wypadów zagranicznych na weekend. Śmiało mogę być naszym przewodnikiem po takich miastach jak Bruksela, Paryż, Londyn, Barcelona i wielu innych. Są to miejsca, które odwiedzałem wielokrotnie, znam bogatą historię wszystkich godnych obejrzenia atrakcji turystycznych. Chętnie podzielę się swoją wiedzą z innymi.

Czy znaleźli by się chętni na taką formę spędzenia wolnego czasu?
Dysponujemy samochodami, można się jakoś zorganizować, poznać nowych ludzi.


Pozdrawiam.
Podróżnik
 
 
makgos 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 4:20 pm   odp

jestesmy para i jestesmy chetni na Twoja propozycje pozdrawiamy
 
 
elzbieta388 
Poczatkujacy
elzbieta388

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Gru 2007
Posty: 18
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 4:34 pm   witam

Witam.Bylabym chetna na wyjazd do Wenecji-razem z synem(w czasie wakacji)powiedzmy w lipcu na okolo 7 dni.Ile by taki wyjazd(wszystkie koszty-porzadny hotel,podroz,zwiedzanie itp...mnie wyniosl)?Dziekuje za odpowiedz.
 
 
Coccolinco 
Super gaduła

Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 292
Skąd: skontowni
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 5:58 pm   

FC Barcelona :033:
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 8:17 pm   

Bardzo fajny pomysł takie wspolne wycieczki.Pozdrawiam
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 11:48 am   

Fajny pomysł!! Też się piszę na to!!! Chciaż w wielu miejscach już byłam, ale jeszcze dużo chcę zobaczyć. A swoją drogą pracowałam jako pilot wycieczek na Krecie, więc też mogę wszystko organizować jeśli chodzi o merytoryczną część podróży!!!\


Na kiedy coś planujecie najbliższego??
Bo u mnie z czasem niestety różnie.. :(

[ Dodano: Nie Lut 01, 2009 11:53 am ]
elzbieta388 napisał/a:
Witam.Bylabym chetna na wyjazd do Wenecji-razem z synem(w czasie wakacji)powiedzmy w lipcu na okolo 7 dni.Ile by taki wyjazd(wszystkie koszty-porzadny hotel,podroz,zwiedzanie itp...mnie wyniosl)?Dziekuje za odpowiedz.


Ela, ja byłam w Wenecji 3 dni, i powiedziałam nigdy więcej na tak długo..więc nie wiem czy warto jechać aż na 7??

Owszem Wenecja jest piękna, żeby zobaczyć, ale kompletnie nie do życia jak dla mnie. Wszędzie ścisk na ulicach, pełno ludzi, wszystko masakrycznie drogie, hotele, restauracje i ogólnie w sklepach. Ogólnie to nuda w mieście, bo licza wszyscy na turystów i z tego żyją. A część Wenecji która jest na lądzie (Mestra), to porażka jakaś.Bardzo niebezpiecznie na ulicach , kręci się mnóstwo mafiosów jakiś, o spacerze wieczorem możesz zapomnieć, i ogólnie to mnóstwo sklepów chińskich, zamiast włoskich.

Jak dla mnie nie wrato tam zostawać dłużej niż jeden dzień, tylko zobaczyć , pocykać fotki i zabierać się w fajniejsze miejsce, jakim jest na przykład Rzym!!!
Kocham to miasto, jest tam pięknie!!!
 
 
Podróżnik 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 4
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 7:01 pm   

Kochani,
Moim celem jest zorganizowanie grupy ok. 20-sto osobowej (4-5 samochodów)
Myślę, że jest to liczba osób, z którą w miarę łatwo jest się poruszać i zwiedzać.
Wiadomo też, że nie wszyscy dysponują samochodem.
Na początek proponował bym jednodniową wycieczkę do Brukseli, pod koniec lutego, która pozwoliła by nam się poznać i zaplanować następny wypad. Zapewniam Was, że w promieniu 500km są miejsca, o których nawet się Wam nie śniło, a ja chętnie Was tam zabiorę. Kilka przykładów, drodzy podróżnicy:

- Wzgórze Świętego Michała (Francja)



- Most w Milau - most wyższy niż wieża Eiffla (Francja)



Proszę o zgłoszenia na PW.
Pozdrawiam

Podróżnik

[ Dodano: Nie Lut 01, 2009 7:04 pm ]
Jeśli chodzi o wyjazd do Włoch, to zgadzam się z Ewą P, że Wenecja nie jest już niestety obiektem westchnień. Byłem tam rok temu przez kilka godzin i wystarczyło mi to, aby osiągnąć pewien poziom wzruszenia. Poza kilkoma miejscami godnymi odwiedzenia (można to obejrzeć w 3-4 godziny) nie ma tam nic, co pozwalało by tam siedzieć więcej niż jeden dzień. Polecam miasto Pisa i kilka okolicznym miasteczek (Pontedera, Il Romito). Rzym - wiadomo, bije wszystko.
 
 
agie 
Poczatkujacy


Wiek: 45
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 47
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 10:01 pm   

hej takie weekendy to rewelacyjny pomysl, aczkolwiek nie wiem czy uda sie az tak duze grupy zorganizowac kwestia kto ma wolny weekend,gdzie mieszka itp itd...zajmie to pewnie tygodnie a ja juz bym sie gdzies wybrala a taki jednoniowy wypad nawet do Brukseli to dla mnie rewelka tak wiec skromnie proponuje Bruksele w niedziele w lutym jesli ktos ma ochote,ja jestem z Rotterdamu i w sumie w Holandii dopiero od dwoch miesiecy wiec czas zaczac zwiedzac:))
 
 
 
Dawid.S 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 49
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 10:05 pm   

Bardzo dobry pomysł na zabicie czasu. Jeśli moge wyrazić swoją opinie, to uważam, że Antwerpia jest dużo ciekawsza niż Bruksela no i w sumie bliżej.
 
 
agie 
Poczatkujacy


Wiek: 45
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 47
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 10:14 pm   

Dawid.S, ok Antwerpia tez dobra, a wiec czekam na chetnych na niedziele w lutym!!
 
 
 
tartarek 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 9
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 8:30 pm   

Podróżnik, Witam, chetnie sie na to pisze.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 9:34 am   

ja z mezem tez dopisuje sie sie do grupy.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
diun 
Poczatkujacy
diun

Wiek: 51
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 9
Skąd: Nieuwegein
  Wysłany: Pią Lut 06, 2009 3:35 pm   WYCIECZKA

Witam wszystkich ja z dziewczyna tez chetnie wybierzemy sie na taka wycieczke w lutym..tylko w ktory wikend?? Pozdrawiamy
 
 
jacek76 
Gaduła


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 3:48 pm   

no to ja tez chetnie...
_________________
"Jedną nogą w Europie, drugą głęboko w gównie"
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 6:19 pm   

Dla mnie niestety cały luty odpada :( bo jestem w USA w tym czasie. Ale bardzo chętnie się wybierzemy z Wami z chłopakiem w innym terminie na 100%.

A może zorganizujemy sobie spotkanko po Waszym wyjezdzie, to pokażecie fotki i powiecie jak było, i wtedy umówimy się już na coś kolejnego, każdy przygotuje swoje propozycje gdzie jechać i napewno coś fajnego wybierzemy :)

Pozdrawiam serdecznie :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group