NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Pią Kwi 25, 2008 7:29 pm
SOFI / BSN
Autor Wiadomość
lazuryta 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Poland
Wysłany: Czw Sty 10, 2008 4:07 pm   

Mam do Was pytanko dotyczące nr BSN.Przypuśćmy że będę zatrudniona przez holenderskiego pośrednika który zajmie się wszystkimi formalnościami: nr BSN, znalezieniem mieszkania i pracy,ale zastanawia mnie jedna kwestia...jak to biuro mnie zamelduje,czy takie biura meldują Polaków na polskie adresy i wtedy muszę zjeżdżać co 3 miesiące do Polski ,czy muszą mnie zameldować na holenderskim adresie?Przecież to nie jest łatwe znalezienie mieszkania z meldunkiem,zwłaszcza że wtedy nie trzeba zjeżdżać do Polski.Trochę to zagmatwane.Rozumiem że chcą mieć ewidencję ludności ale bez przesady, jesteśmy przecież w Uni możemy mieszkać w Polsce a pracować za granicą... Help!! :(Jeśli coś wiecie na ten temat to dajcie cynk!!
 
 
viciuelb 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 8
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 9:33 pm   

Witam wszystkich!! Mam taki problem z nr sofi... Mianowicie jestem obecnie w Utrechcie i poszedłem dziś do holenderskiego biura pośredniczącego i mam nr sofi na kartce skopiowanej z oryginału. Oryginał zgubiłem a w biurze chcą oryginał ponieważ mogą mieć problemy z tym że to nie oryginał (kara pieniężna w razie kontroli!!). Gdzie mogę się udać w celu wydania duplikatu i czy wogóle mi wydadzą!! Wyrabiałem nr sofi w leiden. Nie jestem zameldowany. Proszę o pomoc!! Pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 10:37 am   

viciuelb napisał/a:
Witam wszystkich!! Mam taki problem z nr sofi... Mianowicie jestem obecnie w Utrechcie i poszedłem dziś do holenderskiego biura pośredniczącego i mam nr sofi na kartce skopiowanej z oryginału. Oryginał zgubiłem a w biurze chcą oryginał ponieważ mogą mieć problemy z tym że to nie oryginał (kara pieniężna w razie kontroli!!). Gdzie mogę się udać w celu wydania duplikatu i czy wogóle mi wydadzą!! Wyrabiałem nr sofi w leiden. Nie jestem zameldowany. Proszę o pomoc!! Pozdrawiam


z tego co czytalam... to odpowiedz na twoje pytanie juz dostales... :043:
 
 
lazuryta 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Poland
  Wysłany: Czw Sty 17, 2008 3:20 pm   

Witam!!
Mam do Was pytanka... ;) Proszę o odp.
Czy aby otrzymać nr BSN muszę mieć koniecznie meldunek, mimo że nie zamierzam zostać na stałe w tym kraju??Czy mogę otrzymać nr BSN bez meldunku??Podobno wtedy co 3 miesiące muszę zjeżdżać do Polski.
I jeszcze jedno, czy przy rejestracji bez meldunku muszę mieć potwierdzony i przetłumaczony przysięgle akt urodzenia????
Jaka jest procedura otrzymania nr BSN w tych dwóch przypadkach z meldunkiem lub bez.
:( help!!!!!!!!!! :(
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 4:30 pm   

Udajac sie do Urzedu Skarbowego po numer BSN , nie potrzebujesz zadnego meldunku . Numer BSN otrzymujesz na zawsze . Musisz miec tylko przy sobie paszport , mozliwe , ze teraz moze to juz byc dowod osobisty .
Na miejscu dostaniesz formularz do wypelnienia z wzorem w ojczystym jezyku . Po zdaniu go , odczekasz z pol godziny i odbierzesz numer BSN.

[ Dodano: Czw Sty 17, 2008 5:32 pm ]
Nie potrzebujesz tez zadnego aktu urodzenia , pozatym otrzymanie numeru BSN nie ma nic wspolnego z wyjezdzaniem do Polski co 3 miesiace...

[ Dodano: Czw Sty 17, 2008 5:38 pm ]
Jeszcze jedno , teraz do niczego juz nie potrzebujesz przetlumaczonego przez tlumacza przysieglego aktu urodzenia , jezeli kiedykolwiek bedzie Ci potrzebny akt urodzenia to wystarczy , ze jak bedziesz w Polsce to pojdziesz do swojego urzedu stanu cywilnego i poprosisz o wydanie aktu urodzenia na druku miedzynarodowym , zaznaczajac , ze jest Ci potrzebny do pracy za granica , wtedy otrzymasz go za darmo , inaczej bedziesz musiala uiscic oplate skarbowa , bodajze 22 zl.
Taki akt urodzenia na druku miedzynarodowym jest akceptowany w urzedach holenderskich.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 11:17 pm   

Marzena38 napisał/a:
Udajac sie do Urzedu Skarbowego po numer BSN , nie potrzebujesz zadnego meldunku . Numer BSN otrzymujesz na zawsze . Musisz miec tylko przy sobie paszport , mozliwe , ze teraz moze to juz byc dowod osobisty .
Na miejscu dostaniesz formularz do wypelnienia z wzorem w ojczystym jezyku . Po zdaniu go , odczekasz z pol godziny i odbierzesz numer BSN.


kiedy wystepowalas o BSN?? po 26 listopada 2007?? pytam bo od tej daty zmienily sie przepisy...
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 4:54 pm   

Ja mam numer BSN od dawna , ale 4 miesiace temu pomagalam go uzyskac kolezance ktora przyjechala do mnie na wakacje i chciala go miec gdyby kiedykolwiek zdecydowala sie na podjecie pracy w Holandii , a w grudniu zalatwialam BSN swojej corce , ktora przyjechala mnie odwiedzic , zeby miala juz , jakby chciala popracowac w wakacje.
I tak jak opisalam powyzej , taka byla wlasnie procedura zalatwiania BSN.
Pozdrawiam :)

[ Dodano: Pią Sty 18, 2008 5:56 pm ]
Moze to zalezy od regionu w ktorym sie mieszka ...?
 
 
thomas 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 70
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 10:18 pm   

moze cos pomylilas ? bo ja akurat zalatwialem number BSN po 27 listopada, i nie ma juz takiej mozliwosci, jak wziecie go bez zameldowania. tydzien przed 27 chcialem wziazc ten dawny SOFI nie widziec, ze prawo sie zmienia, odsylano mnie kazdego dnia w roznych miastach, dopiero potem powiedziano mi, ze od 27 zmienia sie prawo i BSN mozna dostac tylko z kontraktem na mieszkanie. czekalem na to prawie 4 tyg. Zlozylem dokumenty 27 a dostalem 23 grudnia.
_________________
Najwieksze slabosci czlowieka:
watpliwosc i poczucie nizszosci.
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 10:35 pm   

Kiedy czytam , ze prawo sie zmienilo i teraz sa trudnosci w uzyskaniu Bsn , to ogromnie sie ciesze , ze w grudniu , w takim razie jakims cudem udalo mi sie zalatwic ten numer mojej corce...
Chociaz raz moge pochwalic ta zacofana Fryzje !
Pozdrawiam
 
 
nounejm
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 17
Skąd: Den Haag ;-)
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 11:02 am   

to można uzyskać BSN na nowy dowód osobisty czy jest potrzebny paszport?
gdzie mam sie udac w Hadze po taki nr?
Ostatnio zmieniony przez nounejm Wto Sty 22, 2008 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 11:28 am   

nounejm napisał/a:
to można uzyskać BSN na nowy dowód osobisty czy jest potrzebny paszport?
gdzie mam sie udac w Hadze po taki nr?

ludzie zacznijcie też trochę czytać, tu na forum jest naprawdę dużo informacji na ten temat
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 11:42 am   

Przepisy w Holandii tak czesto sie zmieniaja , ze najpewniej bedzie miec przy sobie paszport , bo to najbardziej wiarygodny dokument .
Musisz udac sie do Urzedu Skarbowego w Hadze .
Mozesz zadzwonic pod numer 0800-0543 i powiedziec , ze jestes w Hadze i chcialabys umowic sie na otrzymanie numeru BSN , oni poprosza o twoj numer telefonu i dane osobowe i odzwonia Ci i powiedza kiedy , gdzie i o ktorej masz sie zglosic.
Pozdrawiam
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 12:09 pm   

:073: w zeszly poniedzialek bylam pytac o sofi w rotterdamie, oto co wyjasnila mi pewna pani: do zrobienia sofi potrzebne jest zameldowanie (znowu) a jezeli osoba zainteresowana bedzie przebywala ponizej 3m-cy to moze wyrobic ale tylko na ten okres czasu.
Jak jest gdzies, nie mam pojecia. Ale znajac holendrow przez tydzien znowu moglo sie cos zmienic :039:
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Sty 26, 2008 7:41 pm   

Marzena38 napisał/a:
w grudniu zalatwialam BSN swojej corce , ktora przyjechala mnie odwiedzic , zeby miala juz , jakby chciala popracowac w wakacje.


moze mialo to znaczenie, ze to twoja corka i ze ty masz tutaj zameldowanie...
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Sty 26, 2008 9:13 pm   

Nie wiem czy to mialo jakies znaczenie , bo nikt nie prosil mnie o zadne dokumenty.
Dostalysmy do wypelnienia formularz , w ktorym kazano corce wpisac polski adres zamieszkania skoro nie jest zameldowana u mnie .
Z tego co sie juz dawno zorientowalam , to Fryzja rzadzi sie swoimi prawami i nigdy nie znaja obowiazujacych przepisow , wiec raczej tylko to moglo miec wplyw na to , ze udalo nam sie zalatwic ten numer BSN.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group