NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Pią Kwi 25, 2008 7:29 pm
SOFI / BSN
Autor Wiadomość
thomas 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 70
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 6:17 pm   SOFI / BSN

Hej.

Przyjechalem niedawno do Holandii, obecnie staram sie o nr. sofi, ale z tego co mi powiedziano od okolo 27 Listopada zmienia sie prawo. Co oznacza ze teraz aby otrzymac nr. SOFI, trzeba sie zameldowac a wowczas mozna otrzymac BSN ktory sam w sobie jest sofi. Czy ktos teraz stara sie o nr. sofi czy tylko ja mam takie problemy ?
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 12:44 pm   

Cytat:
...obecnie staram sie o nr. sofi, ale z tego co mi powiedziano od okolo 27 Listopada zmienia sie prawo. Co oznacza ze teraz aby otrzymac nr. SOFI, trzeba sie zameldowac a wowczas mozna otrzymac BSN ktory sam w sobie jest sofi.

Kto Ci to powiedzial?
Czy byles w Belastingdienst?
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
thomas 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 70
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 12:54 pm   

Tak bylem, powiedzieli mi to Alkmaar, ze nie moge uzyskac sofi dopoki sie nie zamelduje. Potem dzwonilem do amsterdamu i powiedzieli, ze musze sie zamledowac tam gdzie bede mieszkal i moge uzyskac nr BSN w lokalnej gminie.BSN bedzie odpowiednikiem SOFI.
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 12:59 pm   

zgadza się. W 2007 wprowadzono numer BSN i stopniowo Belastingdienst wycofywał się z nadawania sofi, bo BSN jest jego odpowiednikiem, ale można go używać także np. do ubezpieczenia itp. BSN otrzymuje się przy zameldowaniu w gminie i nie trzeba wybierać się do belastingdienst.

http://www.bprbzk.nl/content.jsp?objectid=4031
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 2:13 pm   

Radze udac sie do Gemeente i zarejestrowac sie podajac Polski adres (dane zameldowania znajduja sie w nowym dowodzie osobistym).
Zalozmy ze znalazles potencjalnego pracodawce, ktory chce zatrudnic Ciebie na 1 dzien (bedziesz dojezdzal z Polski).
Do tego celu potrzebny jest SoFi/BSN
Mysle, ze Belgowie majacy adres zameldowania w Belgii a chcac pracowac w Holandii rowniez podaja takie dane aby moc otrzymac SoFi/BSN.
Wniosek:
Nie trzeba mieszkac w Holandii aby moc tu pracowac.Aby moc pracowac potrzebny jest numer SoFi/BSN.
Musza Ci go wydac !!!
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
camel_74
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 51
Skąd: Belgia/st-truiden/Holandia/heerlen
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 3:30 pm   

ja mieszkam i adres mam w belgi i odrazu dostalem sofi numer
potwierdzam to co pisze janosik
pozdro
 
 
nounejm
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 17
Skąd: Den Haag ;-)
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 8:36 pm   

thomas napisał/a:

trzeba sie zameldowac a wowczas mozna otrzymac BSN ktory sam w sobie jest sofi

wawka napisał/a:
BSN otrzymuje się przy zameldowaniu w gminie i nie trzeba wybierać się do belastingdienst.

nie wiem czy dobrze rozumiem...
jeżeli wynajmę mieszkanie/pokój z meldunkiem to automatycznie zostanie mi nadany nr BSN potrzebny m.in. do ubezpieczenia?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 12:42 am   

nounejm napisał/a:
nie wiem czy dobrze rozumiem...
jeżeli wynajmę mieszkanie/pokój z meldunkiem to automatycznie zostanie mi nadany nr BSN potrzebny m.in. do ubezpieczenia?


zgadza sie... meldujac sie dostajesz automatycznie BSN, ktory zostanie do ciebie do domu przyslany...
 
 
v1tek77
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 8
Skąd: Łódź/Weeze
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 1:29 pm   

Ja mieszkam w niemczech i dostalem SOFI bez problemu.
Podalem tylko adres do korespondencji i mi wydali :wink:
Bylem w Belastingdienst w Arnhem.
 
 
kaja_kasia
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 8
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 7:14 pm   

Witam serdcznie to prawda od 2008 roku numer sofi zostaje zamieniony na naumer bSN i aby jeszcze starą sofię otrzymać trzeba mieć koniecznie meldunek w holandii. Ja mam Holenderską sofię na nazwisko panieńskie w chwili gdy wyszłam za mąż i zmieniłam nazwisko mam okropne kłopoty tylko ze zmianą w sofii danych o zmianie nazwiska do czasu gdy nie będę miała maldunku w holandii i temat ten drąże już od 3 tygodni i wszędzie biorę ze sobą europejski akt ślubu urodzenia swój i męża. Taka głupota. Dlatego jestem pełna nadzieje że może ten nowy numer zamiast sofii gdy zostanie wprowadzony doczekam się zmiany nazwiska w mojej starej sofii bez meldunku w holandii. Zyczę Wesołych Świąt i Pozdrawiam
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 7:26 pm   

w Holandii przewaznie kazda kobieta uzywa dwa nazwiska i panienskie i po mezu ,dlatego wydaje mi sie ,ze ze zmienieniem nazwiska po mezu beda klopoty , po prostu dopisz jeszcze nazwisko po mezu i klopot z glowy :D pozdrawiam
 
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 7:30 pm   

Kaja kasia,
Cytat:
aby jeszcze starą sofię otrzymać trzeba mieć koniecznie meldunek w holandii.

Mylisz sie bo bsn dostaniesz takze wowczas gdy bedziesz miala meldunek...nie mylcie dwoch spraw Sofi i BSN , bo to jedno i to samo.Sofi-nummer zmienil nazwe na BSN-nummer.I to wszystko.Sofi byla wydawany przez urzad podatkowy,bsn dostajesz juz teraz automatycznie przy registrze do urzedu miasta.
I mylisz sie ze dopiero od 2008,on zostal juz zmieniony 26 listopada 2007.
Jesli zle pisze niech mnie ktos poprawi. :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 7:55 pm   

kaja_kasia napisał/a:
Witam serdcznie to prawda od 2008 roku numer sofi zostaje zamieniony na naumer bSN i aby jeszcze starą sofię otrzymać trzeba mieć koniecznie meldunek w holandii. Ja mam Holenderską sofię na nazwisko panieńskie w chwili gdy wyszłam za mąż i zmieniłam nazwisko mam okropne kłopoty tylko ze zmianą w sofii danych o zmianie nazwiska do czasu gdy nie będę miała maldunku w holandii i temat ten drąże już od 3 tygodni i wszędzie biorę ze sobą europejski akt ślubu urodzenia swój i męża. Taka głupota. Dlatego jestem pełna nadzieje że może ten nowy numer zamiast sofii gdy zostanie wprowadzony doczekam się zmiany nazwiska w mojej starej sofii bez meldunku w holandii. Zyczę Wesołych Świąt i Pozdrawiam
o starej ''sofii'' to juz zapomnij Kasiu i nie pisz takich wiadomosci na forum jesli nie wiesz dokladnie jak sprawa wyglada , bo tylko ludzi wprowadzasz niepotrzebnie w blad..... http://www.belastingdiens...bsn_sofinummer/ pozdrawiam :)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
evi_13 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 19
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Sty 10, 2008 1:24 pm   

Czy jeżeli ktos już ma sofi załatwiony jakiś czas temu to czy musi się gdzieś zgłaszać aby go zmienić na BSN czy to nastepuje automatycznie?Wydaje mi się,że nic nie trzeba robić ale wole się upewnić
 
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Czw Sty 10, 2008 1:26 pm   

evi_13 napisał/a:
Czy jeżeli ktos już ma sofi załatwiony jakiś czas temu to czy musi się gdzieś zgłaszać aby go zmienić na BSN czy to nastepuje automatycznie?Wydaje mi się,że nic nie trzeba robić ale wole się upewnić


nie nic nie trzeba zgłaszać :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group