NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak najtaniej dzwonic do Polski?
Autor Wiadomość
joOkeeR 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 8:49 pm   

Witam, zauważyłem, że jesteście w temacie taniego dzwonienia do polski, mam do Was przeogromną prośbę, najpierw wytłumaczę sytuację:

Moja dziewczyna wyjechała wczoraj do holandii, ma komórkę polską w orange i kupiła numer holenderski, ja posiadam polską komórkę w orange. Dzwonienie z polskich komórek nie ma większego sensu bo człowiek nie zarobi na telefony. Dziewczyna kupiła holenderski nr za 10 Euro i dostała drugie 10 za darmo czyli w sumie 20 euro, dzwoni na mój domowy nr i za te 20 euro możemy pogadać tylko 2 godz... czyli starcza na 1-2 dni. Ja kupiłem w polsce kartę telegrosik za 20 zł na próbę, ale minuta połączenia z mojego domowego do niej na komórkę to 1,5 zł czyli za 20 zł porozmawiam z nią nie całe 15 minut. Największą bolączką jest to, że ona nie ma stacjonarnego numeru, ma tylko komórki. Jest jeszcze jedna nadzieja, ma też komputer i internet, więc możemy sobie przez internet popisać bo nie ma ani kamerki ani słuchawek ;/ Ale wracając do prośby, bo chciałem się zapytać, czy nie wiecie jak zrobić, abym mógł dzwonić do niej albo z komputera albo ze stacjonarnego albo jakkolwiek inaczej, aby do niej na jej komórkę. Może to kosztować 50, 100 czy nawet 200 zł (lub odpowiednio w Euro) abym tylko mógł pogadać z nią przynajmniej tą godzinę-dwie dziennie. Próbowałem coś o tym voip się dowiedzieć, ale nie mogę tego zrozumieć, aby poprostu znalazłem niejasne informacje. Jeżeli jesteście w stanie mi pomóc proszę odezwicie się najlepiej jeszcze dziś na gg, bo jutro wyjeżdżam na szkolenie do końca tygodnia i dziewczyna się załamie jak przez 4 dni nie będzie miała ze mną kontaktu, zresztą ja też nie wytrzymam tyle. Proszę, jeżeli potraficie to pomóżcie. Mój nr gg: 1852987.

Jak ktoś wie jak mi pomóc i potrafi mi powiedzieć jak mogę tanio i dzwonić do niej na komórkę to proszę o kontakt
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 9:35 pm   

skype... komp to komp... za free... mobilnie to poszukaj - jest na forum, ze dzwonisz na numer stacjonarny co Cie gdzies tam przekierowuje i grosze sie placi...
 
 
joOkeeR 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 9:59 pm   

musi byc tanio ze stacjonarnego w polsce na komorke w holandii, na holenderski nr
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 10:23 pm   

numery dostepowe dzialaja rowniez na telefonach stacjonarnych. we wczesniejszych watkach jest lista operatorow, ktorzy taka usluge oferuja. wszystko zalezy od twojego operatora i strefy numeracyjnej. ale najtaniej bedzie jak bedziesz dzwonil z komputera. czesc operatorow daje dostep do swoich uslug poprzez aplikacje bardzo podobna do skajpa :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
kgy 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 33
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 5:36 pm   

joOkeeR napisał/a:
Ja kupiłem w polsce kartę telegrosik za 20 zł na próbę, ale minuta połączenia z mojego domowego do niej na komórkę to 1,5 zł czyli za 20 zł porozmawiam z nią nie całe 15 minut.


Najtaniej znalazłem freeconet.pl - 0.62zł / min czyli nadal sporo - 37zł za godzine. Ale taniej nie będzie raczej. A jest to VoIP, czyli musisz gadać przez komputer lub kupić urządzenie.
Jeśli ma internet (stały - ADSL lub kablówka), to nie widzę najmniejszego problemu. Proponuje albo słuchawki do kompa, albo niezależny od kompa telefon - np. bezprzewodowy Siemens A580IP, który wpinasz do routera sieciowego w domu.
http://www.ceneo.pl/;004+sA580~~MIP (ok. 220zł)
http://www.vergelijk.nl/v...igaset_a580_ip/ (ok 90€)
- i masz spokój. Dziewczyna konfiguruje sobie *polski* numer stacjonarny który działa niezależnie od kompa i albo płacisz jak na stacjonarke, albo kupujesz podobny i dzwonisz za darmo.

pozdrawiam
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 5:47 pm   

da sie taniej. Np. U operatora, z ktorego korzystam: http://www.nonoh.net 0.45zl/min. A mysle, ze jak sie poszuka, to sie i taniej znajdzie:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
darbel1 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 1
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 11:10 pm   

A czy wiecie czy dało by się w następujący sposób: teraz w Tmobile na kartę jest pakiet "zawsze blisko" który daje możliwość dzwonienia na wszystkie numery tmobile a więc te krajowe i zagraniczne. Pakiet kosztuje 9 zł i jest ważny przez tydzień a w nim aż 2000 minut. Czyli wychodzi ponad 3 godziny dziennie.
Druga osoba biorąc numer tmobile z Polski, niestety musiałaby płacić nawet za połączenia odebrane, bo to roaming. Ale.. gdyby tak kupić w Holandi tamtejszy starter Tmobila na kartę??? Wtedy ta osoba w Holandii nie musiała by chyba płacić za połączenia odebrane a ta w Polsce korzystałaby z pokietów "zawsze blisko"

No ale to tak sam na to wpadłem, ciekawy jestem czy ktoś to sprawdził, piszcie jeśli coś na ten temat wiecie. To było by super korzystne rozwiązanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group