NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Pią Kwi 25, 2008 7:29 pm
SOFI / BSN
Autor Wiadomość
kachna60 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Sie 2011
Posty: 5
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 3:26 pm   bsn

Studiuję w Holandii (erasmus), moja koordynatorka umówiła mi spotkanie w urzędzie. Napisała, że żeby dostać BSN potrzebuję paszport, umowę wynajmu mieszkania oraz certyfikat urodzenia w j. angielskim. Spotkanie jest za kilka dni, wybranie tego certyfikatu i wysłanie go do mnie potrwa zacznie dłużej...

Czy sądzicie, że mogę udać się na umówione spotkanie bez certyfikatu i też dostanę BSN?
 
 
IXED 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 4
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 10:58 pm   

W zeszłym tygodniu bylem w Utrech'cie w Belasting'u załatwić nr Sofi. Wszystko trwało kolo 10min i odbyło się bezproblemowo. Dzwoniąc pod bezpłatny nr infolini 0800 0543 bardziej się namęczyłem dogadując z osoby infolini niż w tym biurze. Osoba w biurze wymagała jedynie dowodu lub paszportu a formalności zostały ograniczone do wpisania adresu polskiego oraz podpisania dokumentu bo na probe wpisania mojego aktualnego adresu stwierdził "it's enough, just sign" i po 5min miałem nr. Formularz był po holendersku ale dostałem wersje polską także nie było problemu w która rubrykę co wpisać. Polecam załatwiać to samemu.
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 7:59 am   

Tak, do wyrobienia BSN nie jest potrzebny europejski akt urodzenia. Za to niezbędny jest do zameldowania się.
_________________
<cenzura>
 
 
Krecik2891 
Poczatkujacy
krecik2891

Wiek: 41
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: Veghel
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 2:18 pm   

witam mam problem kturego jeszcze nikt nie przeskoczyl tu chyba otoz chodzi o to że nie mam meldunku w dowodzie ( tego polskiego) ani tu w holandii tez nie mam a jestem od niedawna i chciałem sobie wyrobic nr sofi by móc podjąć prace co sie okazuje kobietki z biura posredniczego stwierdzily ze ne wyrobia mi bo nie wiedza nawet czy tak mogą , czy nie ponisa za to jakiejs odpowiedzialnosci... prosze niech ktos mnie oswieci czy musze jechać do polski i sie zameldowac gdzies (a jest taka możliwość) czy poprostu da sie to tu jakos zalatwic bez koniecznosci powrotu do polski> odp na forum ale bylbym wdzieczny rowniez o info na maila ([email protected]) badz na gg (5510293)
_________________
Krecik2891
 
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 11:25 am   

u mnie w biurze wystarczyło, ze osoba nie posiadająca adresu zameldowania podala adres korespondencyjny i z takim adresem zostalo wyslane zapytanie o wydanie BSN-u. Belastingdienst wydal nr bez problemu.
Pozdrawiam
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
poziq
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 3:20 pm   pomóżcie proszę

wyjeżdżam 20 lutego do shiedam obok rotterdamu i chciałbym zrobić tak żeby stąd zadzwonić pod ten numer 0031 800 0543 i umówić się na spotkanie żeby nie czekać już na odbiór tylko jechać i odebrać. ale nie wiem jak to teraz wygląda i nie jestem pewien czy się dogadam z jakąś panią przez telefon. doradźcie proszę.
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 3:38 pm   Re: pomóżcie proszę

poziq napisał/a:
nie jestem pewien czy się dogadam z jakąś panią przez telefon. doradźcie proszę.


Skad taka pewnosc , ze bedzie to ...pani i w dodatku " jakas ". Gwarantuje ci, ze jezeli operujesz jezykiem niderlandzkim lub np. angielskim to z pewnoscia sie dogadasz.
Najprosciej aby sie o tym przekonac jest tam poprostu zatelefonowac.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 4:23 pm   

to jest darmowy nr i z Polski nie dodzwonisz sie
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 6:35 pm   

ja zadzwonilam i na nastepny dyien mialam juz wyznaczona date
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 6:41 pm   

jolcia29,

dzwonilas z Polski ? przeciez pisza wyzej, ze nie da rady z tego numeru dodzwonic sie do Holandii
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 6:48 pm   

nie dlatego to napisalam ze nie ma sensu robic to z polski jak mozna to zrobic tak szybko na miejscu
 
 
Snufkin
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 1
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 7:33 pm   

Instrukcja krok po kroku jak zdobyc sofi:

1. dzwonimy na numer belastingdienst 800 0543.
2. po dodzwonieniu połaczymy sie z automatem wybieramy po kolei 2>1
3. tu zaczynają się schody bo pracownicy telecentrum belastu są poinstruowani by rozmawiać tylko po holendersku więc albo trzeba kogoś poprosić albo dzwonić do skutku aż się uda połączyć z kimś kto ma zasady tam gdzie plecy zmieniają swoją nazwę i pogada z nami po angielsku. (mi to zajęło 7 prób)
4. pracownik belastu zapyta o parę spraw min nazwisko, narodowość, miasto w jakim odbywać się będą formalności (miasta bardzo szybko można wygooglać) oraz co ważne jak długo się zatrzymamy na te ostatnie pytanie należy odpowiedzieć 'kilka tygodni' albo maks 3 miesiące bo pracownik telecentrum wyśle nas do belastu, żeby zdobyć meldunek czy jakieś inne huiumuju które dołoży tylko niepotrzebnych formalności.
5 pracownik telecentrum poda czas na jaki jesteśmy umówieni (zazwyczaj na następny dzień). Formalności trwają jakieś 15 minut. Trzeba zabrać tylko dowód (nowy i ważny min 1 rok) lub paszport.
Ostatnio zmieniony przez Snufkin Nie Lut 05, 2012 7:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 7:50 pm   

jezeli bedzie to paszport to potrzebne zaswiadczenie o zameldowaniu dlatego lepszy jest dowod
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group