NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tempo-team. Brak wypłaty od 3go grudnia.
Autor Wiadomość
sephiroth1983
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 14
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 11:35 am   Tempo-team. Brak wypłaty od 3go grudnia.

Witam.
Mam pewien problem i postaram się go w skrócie opisać.
Mianowicie 1go grudnia za pośrednictwem Ranstad Katowice wyjechałem do NL do pracy w PostNl. Pracę podjąłem za pośrednictwem Tempo-team podpisując umowę na miejscu. Pracowałem do 28 grudnia i tegoż dnia kontrakt się skończył i zjechałem z powrotem do PL.
Jako, że był to mój pierwszy pobyt w NL nie posiadałem nr SOFI (chyba nadal go nie ma), przez co do tej pory na moje konto nie wpłynął ani 1 cent. Kontakt z koordynatorem zazwyczaj kończył się na sms'ach, gdyż nie odbierano ode mnie tel. Tłumaczono mi, że wniosek o SOFI został sporządzony i wysłany z dniem 3go grudnia i ze muszę się uzbroić w cierpliwość i jeszcze czekać. Mijają już 2 tygodnie od kiedy jestem w polsce a konto jak było tak jest puste.

Pytanie. Co mogę lub powinienem w obecnej sytuacji zrobić, gdyż cierpliwość moja dobiegła końca i popadam w coraz większe długi a 1500euro nie chodzi ulicą.
Proszę o jakąś radę.
Pozdrawiam
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 1:27 pm   

sephiroth1983 napisał/a:
Tłumaczono mi, że wniosek o SOFI został sporządzony i wysłany z dniem 3go grudnia i ze muszę się uzbroić w cierpliwość i jeszcze czekać.


Witam,
Niestety takie sa realnia w NL czasem na Sofi numer ludzie czekaja po 4-6 tyg ( biorac pod uwage Swieta , nowy rok itp moze to potrwac nawet dluzej ) , do momentu jak nie masz sofi numeru to biuro nie moze Ci wyplacic naleznych pieniedzy

Psss
Wazne abys mial potwierdzenie ze pracowales te ok 4 tyg tzn godzinowke z podpisem szefa itp ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
sephiroth1983
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 14
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 1:35 pm   Dzięki

Wszystkie godziny mam wyszczególnione na stronie logowania do tempo-team t-point, brak tam jedynie solarisów. Tak więc nie pozostaje mi nic więcej jak tylko czekać :(
 
 
rybcia13 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 115
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 8:16 pm   

Beny.rac,
Nie do konca sie zgodze, bo znajomi tez pojechali ""na akcje" w grudniu, a wyplaty mieli normalnie co tydzien, sofi numery dostali dopiero w tym tygodniu. Jesli biuro nie ma nic do ukrycia to dlaczego nie odbieraja tel i nie udzielaja konkretnych info.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 8:24 pm   

rybcia13 napisał/a:
Nie do konca sie zgodze, bo znajomi tez pojechali ""na akcje" w grudniu, a wyplaty mieli normalnie co tydzien, sofi numery dostali dopiero w tym tygodniu.


Czyli twierdzisz ze nie majac sofi numeru mozna dostawac normalnie przelewy ?
To chyba mieszkamy w innych krajach ... :043:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 8:35 pm   

rybcia13 napisał/a:
Beny.rac,
Nie do konca sie zgodze, bo znajomi tez pojechali ""na akcje" w grudniu, a wyplaty mieli normalnie co tydzien, sofi numery dostali dopiero w tym tygodniu. Jesli biuro nie ma nic do ukrycia to dlaczego nie odbieraja tel i nie udzielaja konkretnych info.


Przeciez konkretnie poinformowali ze trzeba czekac na sofi.
Tempo team to za duza firma by na celu mieli dorobek wysokosci kilkuset euro.
 
 
rybcia13 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 115
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 8:40 pm   

Beny.rac, Chyba sobie tego nie wymyslilam. Pierwszego dnia jak przyjechali to podpisali umowe i od razu biuro skladalo aanvraag, wyplaty mieli co tydzien.
 
 
sephiroth1983
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 14
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 9:09 pm   

W końcu się dzisiaj dodzwoniłem i rozmawiałem z zastępcą mojego jobcoatch'a, który okazał się bardziej kompetentny. Po wykonaniu kilku telefonów powiedział mi, że Ranstad nie dał im czegoś co nazwał po nl "automatyczne odprowadzanie podatku"? lub coś w tym stylu. Nikt wcześniej się tego nie dopatrzył, więc mogłem sobie czekać. Teraz podobno sprawy mają przybrać przyspieszony obrót. Sam nie wiem co o tym myśleć. Gdybym gościa nie przycisnął i nie zaczął narzekać, to zapomnieli by o mnie? Dziwne to wszystko...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 9:52 pm   

Cytat:
Beny.rac, Chyba sobie tego nie wymyslilam. Pierwszego dnia jak przyjechali to podpisali umowe i od razu biuro skladalo aanvraag, wyplaty mieli co tydzien.


Zadne biuro nie powino wyplacic wynagrodzenia jesli dana osoba nie ma sofi numeru chyba ze robia to NIELEGALNIE bez odprowadzania podatku ...

Sofi numer mozna wyrobic w ciagu 15 min jak i mozna czekac z 6 tyg wszystko zalezy od sposobu w jaki biuro pracy nr sofi wyrabia tzn albo umawia spotkanie albo wysyla formularz listownie :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
nodoubtme
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 3
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 11:56 pm   

Witam!
Też mam problem z moim kontem na tempo-team.nl. Mianowicie pieniądze mam już na koncie, wszystko niby ok ale nie mogę zobaczyć na koncie internetowym ile zarobiłam. Godziny są podliczone a nie wyświetla mi informacji o moim zarobku. Pisałam e-maila do tempo ale głucha cisza. Może ktoś z was udzieli rad co robić? Koordynatorzy też nie odbierają.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 6:01 am   

Otworz sobie ostatni loonstrook to zobaczysz cale rozliczenie
 
 
sephiroth1983
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 14
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 7:02 am   

ewcia.pol napisał/a:
Otworz sobie ostatni loonstrook to zobaczysz cale rozliczenie

A co to takiego i gdzie mam to zobaczyć?
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 7:23 am   

loonstrook to taki dokument na ktorym pisze ile masz godzin jaka stawke ile brutto/netto wystepuje w formie elektronicznej tzn dokument pdf lub w formie papierowej
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
sephiroth1983
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 14
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 7:33 am   

Mam to w formie elektronicznej, lecz uwzględniona jest tylko tzw. godzinówka szczegółowa. Żadnej stawki tam nie ma i to ponoć za sprawą tego, że nie mam sofi. Tak mi tłumaczono.
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 11:15 am   

Beny.rac napisał/a:
rybcia13 napisał/a:
Nie do konca sie zgodze, bo znajomi tez pojechali ""na akcje" w grudniu, a wyplaty mieli normalnie co tydzien, sofi numery dostali dopiero w tym tygodniu.


Czyli twierdzisz ze nie majac sofi numeru mozna dostawac normalnie przelewy ?
To chyba mieszkamy w innych krajach ... :043:


Może dostali tylko zaliczki u mnie jak księgowy jest na urlopie to przelewają np. po 250euro a ludzie dzwonią do biura, że im się pieniądze nie zgadzają , wtedy mam w tytule przelewu voorschot, a potem jest wyrównanie.

sephiroth1983
A nie można było brać zaliczek? Pracowałam wcześniej za pośrednictwem biura, w którym na sofi było trzeba czekać 6 tyg. to ludzie brali do ręki zaliczki, zawsze coś.
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group