NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca na stanowisku konstruktora
Autor Wiadomość
suchar1975
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 11:17 pm   Praca na stanowisku konstruktora

Witam Was.
Dostałem propozycję pracy na stanowisku konstruktora. Praca mi odpowiada. Jednak możecie mi wyjaśnić sprawy finansowe. Gość chce bym miał swoją działalność gospodarczą. Pytanie czy musi być zarejestowana w Polsce czy też w NL. Proponuje 4500euro.mc (około 170h). Rozliczenie byłoby na podstawie moich faktur. Do tego urlop 21 dni. Oraz kilka dodatków. Możecie mi napisać jak by to wyglądało odnośnie podatków. I ile zostało by na przeżycie. Narazie jest jeszcze w Polsce. Na pierwszy rzut oferta jest atrakcyjna ale diabeł tkwi w szczegółach.
 
 
pro_myk5 
Poczatkujacy
pro_myk5

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 49
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 2:16 am   Re: Praca na stanowisku konstruktora

suchar1975 napisał/a:
Witam Was.
Dostałem propozycję pracy na stanowisku konstruktora. Praca mi odpowiada. Jednak możecie mi wyjaśnić sprawy finansowe. Gość chce bym miał swoją działalność gospodarczą. Pytanie czy musi być zarejestowana w Polsce czy też w NL. Proponuje 4500euro.mc (około 170h). Rozliczenie byłoby na podstawie moich faktur. Do tego urlop 21 dni. Oraz kilka dodatków. Możecie mi napisać jak by to wyglądało odnośnie podatków. I ile zostało by na przeżycie. Narazie jest jeszcze w Polsce. Na pierwszy rzut oferta jest atrakcyjna ale diabeł tkwi w szczegółach.


Jezeli bylaby to dzialalnosc zarejestowana w NL (rejestracja jest bardzo prosta i szybka), to jednak przy warunkach jakich opisujesz, tutejszy US raczej uzna to za stosunek pracy. Juz sam fakt, ze zleceniodawca okreslil Ci wymiar urlopu moze o tym swiadczyc. Czy prace wykonywalbys w miejscu wskazanym przez strone holenderska? W godzinach plus minus ustalonych ''odgornie''?
Jak dlugo mialaby trwac ta wspolpraca?

Mysle, ze najlepiej omowic na spokojnie pomysl zleceniodawcy (?) wlasnie pod katem szczegolow.
 
 
suchar1975
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 8:28 am   

Witam
Właśnie o te szczegóły chodzi. Na co zwrócić uwagę. Działalność mam założyć na miejscu czy w Polsce. Odnośnie urlopu to wg mnie sprawa jest do dogadania. Pracowałem tak w polsce. Umawialiśmy się że w ciągu roku mogę wykorzystać płatnych 26 dni urlopu. Powstała lista tych dni i w zależności od potrzeb wykorzystywałem. Na koniec miesiąca wystawiałem fakturę. Nie było z tym problemu w Polsce.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 9:55 am   

suchar1975, ty coszegos nie doczytales w wypowiedzi pro_myk5,
Cytat:
to jednak przy warunkach jakich opisujesz, tutejszy US raczej uzna to za stosunek pracy. Juz sam fakt, ze zleceniodawca okreslil Ci wymiar urlopu moze o tym swiadczyc

mianowicie
Cytat:
Meerdere opdrachtgevers per jaar is noodzakelijk als…
er wel sprake is van een gezagsverhouding tussen de zzp’er en de opdrachtgever. Wanneer de zzp’er dezelfde werkzaamheden uitvoert als medewerkers van de opdrachtgever of wanneer hij werkzaam is in het organisatorische deel van het bedrijf, dan is er al een vermoeden van een gezagsverhouding. Of dit daadwerkelijk zo is maakt niet uit, het gaat erom dat de opdrachtgever de mogelijkheid heeft om aanwijzingen over de werkzaamheden te geven. Om te bewijzen dat de zzp’er wel degelijk zelfstandig is, zal hij meerdere opdrachtgevers nodig hebben
Cytat:
Eén opdrachtgever per jaar is mogelijk als…
er geen sprake is van een gezagsverhouding tussen de zzp’er en de opdrachtgever. De opdrachtgever kan niet aangeven hoe de zzp’er zijn werk moet uitvoeren omdat hij en zijn medewerkers er geen verstand van hebben.
w innym wypadku u.podatkowy bedzie mial problemy z twoja praca jako ZZP problemy i moze ciebie uwazac za pracownika danej firmy .
http://www.ikwordzzper.nl...=189&Itemid=227
w poznizszych linkach znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania
Jesli nadal bedziesz sukal odpowiedzi radze ci uzyc opcji "szukaj "w prawym gornym rogu a napewo odpowiedzi sie znajda
http://www.niedziela.nl/i...pl&cr=countryNL
http://www.niedziela.nl/i...a.nl%2Fforum%2F
Posiadajac firme zalozona w PL nie mozesz przez caly rok pracowac w NL . Nie pamietam dobrze ale cos okolo 160-180 dni w roku . odpowiedzi na to znajdziesz tez tu na formu . powodzenia .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group