NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolosalny rachunek za 5 minutową wizyte u specjalisty
Autor Wiadomość
kamil.holandia
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 58
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 8:18 pm   Kolosalny rachunek za 5 minutową wizyte u specjalisty

Witam,
Jakis czas temu mialem jakas małą infekcje w nosie. Poszedłem do lekarza rodzinnego a on skierował mnie do specjalisty do szpitala W Hadze (spoort laan), Bylem u niego dosłownie 5 minut. Zajrzał mi do nosa i powiedział ze na to pomoze krem. Wypisał mi rachunek i tyle.
Wczoraj otrzymałem rachunek od ubezpieczalni na ok 490 euro (mam 500euro własnego ryzyka)
Znalazłem ze cały dzień pobytu w szpitalu to koszt ok 250 do 450 euro (bez leczenia)
Dziwi mnie kwota na moim rachunku.

czy ktos moze sie na ten temat wypowiedzieć?
co mam zrobić z tą sprawą? To jest dla nas ogromna suma zwłaszcza ze obecnie tylko ja pracuje bo mamy malutkiego synka 3 miesiecznego.

Proszę was o rade.
Czy istnieje mozliwosc otrzymania faktury szczegółowej ze szpitala?

Jutro tak czy inaczej jade osobiscie do szpitala ale znając holenderska administracje to raczej przegrana sprawa.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 9:03 pm   

Nie zalamuj sie!
Najpierw zadzwon do ubezpieczalni zeby wyjasnic ta sprawe i popros o specificatie czyli wyszczegolnienie kosztow. To jest raczej niemozliwe zeby kwota byla az tak wysoka. Najpierw zobacz co napisza w specyfikacji i w zaleznosci od tego zobaczymy co dalej robic na przyklad moze trzeba bedzie zlozyc skarge.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Pon Sty 21, 2013 9:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 9:19 pm   

kamil.holandia, nie chce ciebie zasmucac ale jak spojzalam na cennik wizyt w szpitalu to mnie az zamurowalo
w ponizszym linku masz przyklady takich wizyt
http://www.zgt.nl/default...b2-6fd1b126a751
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 9:48 pm   

kamil.holandia a gdzie jestes ubezpieczony? Zakladam, ze Twoja ubezpieczalnia ma kontrakt ze szpitalem w ktorym byles i powyzsze linki Ciebie nie dotycza:

Cytat:
Standaardprijslijst voor Niet Gecontracteerde Zorg.........
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Pon Sty 21, 2013 9:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 10:17 pm   

Bronka, az tak bardzo zaslepia ciebie chec zlapania mnie na jakims bledzie ze sama sie pograzasz .
poczytaj ( o ile umiesz ) przedewszystkim ze zrozumieniem info na danej stronie a MOZE zrozumiesz ze kazdego takie cos obowiazuje i kiedy jest opieka zakontraktyowana a kiedy nie i kiedy sie placi i w jakiej czesci za opieka zakontraktowana i za niekontraktowana.
i tak ps to byly tylko przyklady .ot tak zebys napewno zrozumiala .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Sty 21, 2013 11:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 10:58 pm   

Mozna przezyc szok, oto co sie czasem wyprawia w holenderskich szpitalach


wizyta u lekarza KNO za wyczyszczenia ucha faktura/rachunek opiewal na 1066 euro kiedy normalny koszt tego zabiegu to 110 - ,

Cytat:
Een voorbeeld van dit zogeheten upcoden vond plaats in het ZorgSaam-ziekenhuis in Terneuzen. Daar bracht een KNO-arts 1066,73 euro in rekening voor het verwijderen van oorsmeer, een behandeling die een jaar eerder 110 euro kostte.


http://www.powned.tv/nieu...ge_declara.html



ps .

Nie dajcie sie oszukiwac a kiedy otrzymacie rachunek sprawdzajcie dokladnie, kiedy i jaki rodzaj leczenia zostal przeprowadzony
mnie w 2011 roku naliczono kilka wizyt w szpitalu chyba z rozpedu ...bo nie bylam w nim ani razu ... Wyjasniane tego trwalo ponad 6 miesiecy
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sty 21, 2013 11:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 11:54 pm   

Dokladnie Gochna to mam na mysli. W zeszlym roku bylam w szpitalu u specjalisty i nawet nie wykorzystalam wlasnego ryzyka z kwoty 220 euro, dlatego wizyta u laryngologa bez zadnego zabiegu i specjalnego badania nie powinna kosztowac 490 euro, gora 150 jesli juz.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 12:11 am   

koszta usuniecia ósemek u specjalisty wyszly 1100e bez lekow ,dodam,ze trwalo to nie dluzej niz 15min.
tym samym koszt 490e za sama konsultacje to jednak stawnowczo za drogo prosilabym o wyszczegolnienie,nie mozesz sprawdzic po zalogowaniu sie na swoje konto?
 
 
kamil.holandia
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 58
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 4:30 pm   

Byłem własnie w szpitalu. Trafiłem na przeeeeuprzejmą pania, ktora latała z biura do biura i z pietra na pietro za moja sprawą. Czekałem ok 1.5 godziny ale chyba warto było.
Okazało sie ze rachunek jest poprawny. Tyle wyniosły jakies śmieszne pałeczki, ktore wkładał mi do nosa (chyba ciekły azot czy cos) Pani zebrała kilka osób do jednego gabinetu. Byl tam ten mój lekarz, pani z KNO, pani z biura i ktos od finansów. Uzgodnili ze obnizą ten rachunek ze wzgledu na to ze musze go pokryc w całości z mojej kieszeni. Niestety nie powiedzieli o ile bo to musi zrobic jakas inna Pani ktorej nie było. Mam tylko nadzieje ze nie bedzie to rabacik w wysokosci 25 euro. Moze chociaż -50%. To by było cos.... hehe.

Tak czy inaczej warto jest zawsze pogadac z ludzmi a z dosdwiadczenia wiem ze nie warto zalatwiac nic przez telefon. Najlepiej osobiscie.

Pozdrawiam
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 5:05 pm   

Kamil Kamil nie wspomniales nic o zabiegu i cieklym azociku tylko:

kamil.holandia napisał/a:
Zajrzał mi do nosa i powiedział ze na to pomoze krem. Wypisał mi rachunek i tyle.


Daj koniecznie znac ile tego rabaciku dostales, mam nadzieje, ze bedzie to jakas nie za skąpa sumka :033:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
kamil.holandia
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 58
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 7:42 pm   

Bronka napisał/a:
Kamil nie wspomniales nic o zabiegu i cieklym azociku tylko:

kamil.holandia napisał/a:
Zajrzał mi do nosa i powiedział ze na to pomoze krem. Wypisał mi rachunek i tyle.


Wiesz co .. masz racje :) To dlatego ze myslałem ze ten patyczek służy mu do rozszerzenia nosa. Nie mialem pojęcia ze to był zabieg. To trwało 10 sekund :D Dam znac jaki rabat przydzielili ale za ok dwa tygodnie bo tyle czasu mają na załatwienie sprawy do konca.
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 4:46 pm   

Witam ja place ubespieczenie ...Jednego dnia wstalam jak co dzien do pracy i juz mnie popolewalo .Pod koniec dnia pracy niewytrzymywalam z bolu.Zadzwonilam po mojego chlopaka zeby zabral mnie do lekarza.To byl atak bolu kamieni na nerkach .Okropny bol.Szef zdecydowal ze zadzwoni po karetke .hmmm moje ryzyko wynosi 200 e .Przekroczylam je i moj ubespieczyciel przyslal mi rachunek na 780 e +70 e leki zakupione w aptece .Zimny pot mnie oblal jak zobaczylam rachunek .
Niestety wszystko zgodnie z prawem :073: ...Rozlozylam to raty bo co mialam z robic z taka kwota .
_________________
Zło zawsze powraca.........................
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 4:54 pm   

zielaczysko,

co ty opowiadasz eigen risico w tym roku podniesli do 350 euro
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 5:51 pm   

Gochna H, moze to byo w poprzednim roku
ludzie ktorzy procz wlasnego ryzyka a 350€ biora dodatkowo dobrowolne wlasne ryzyko a np € 600 lub wyzej , to placa mniejsza skladke miesieczna ale za to totalnie wlasne ryzyko wynosci €950 ( w tym wypadku ) .Ale ja osobiscie nie zrobila bym tego .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Lut 05, 2013 5:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 5:56 pm   

baileys,

przeciez napisala
Cytat:
hmmm moje ryzyko wynosi 200 e



no chyba ze miala na mysli czasy przed potopem :033:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group