NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolosalny rachunek za 5 minutową wizyte u specjalisty
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 9:41 pm   

Madziuchna współczuje wysokiego rachunku ale niestety tak to jest w NL ... :013:

Co do lekarza z biura pracy to jestem w 99% pewny ze biuro ma jedna przychodnie gdzie rejestrując wszystkich swoich pracownikow w razie choroby ( w tej przychodni pewnie wiedza ze dana osoba jest z tego biura pracy i wszystkie potrzebne dane "pobieraja" od pracownika biurowego )

Kilka słów o opryszczce - sam mam "ataki " tego badziewia kilka razy w ciagu roku w takiej ilosci ze jesli nie zażyje "Heviranu" w momencie kiedy juz czuje "swędzenie" na ustach to po 1-2 dniach mam ok 4-8 opryszczek na ustach ... :091: ( jesli ktos nie mial takiego bajeru na mordce to prosze nie pisac ze to nic takiego poniewaz wczesniej jak nie bylem w temacie i nie mialem antybiotyku to caly proces gojenia trwal czasem 2-3 tyg , nie wspomne jak wygladalem z takim " wysypem " oraz nie ukrywam ze ból oraz dyskomfort podczas jedzenia i mycia był ogromny ...

Jedno jest pewne 220 e za wizyte z ASYSTENTKA w szpitalu to KOSMOS , dobrze ze nie rozmawialas z lekarzem bo rachunek były pewnie 2 razy wiekszy ... :119:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 9:52 pm   

Beny.rac,

Cytat:
jesli ktos nie mial takiego bajeru na mordce to prosze nie pisac ze to nic takiego


mozesz mi wierzyc albo nie w zeszlym roku pierwszy raz w zyciu opryszczka rozniosla mi sie po twarzy
zadzwonilam do huisarts i po konsultacji telefonicznej otrzymalam antybiotyk w toniku do smarownia i na tym zakonczyla sie moja ''wizyta ''u lekarza
Cytat:

oraz nie ukrywam ze ból oraz dyskomfort podczas jedzenia i mycia był ogromny ...
Ty chyba jeszcze nie wiesz co to prawdziwy bol :028:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 10:06 pm   

Gochna H nie wiem co to za antybiotyk w toniku dostałaś ale wiem jedno w moim przypadku maściami poczas stanu zapalnego opryszczki to sobie moge - pomazać ...

A i jeszcze jeden maly detal HEVIRAN jest na recepte i bez wizyty u lekarza sobie mozna o nim pomarzyć ...

Co do bólu to nie bede sie rozpisywał bo młody jestem i mało sie jeszcze nacierpiałem ale nie polecam miec szwów w oczach po zabiegu ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 10:42 pm   

Beny.rac,

U nas nie trzeba isc do lekarza , w przychodni mamy miejsce , do ktorego mozna wlozyc opakowanie po leku a po 2-3 dniach odbiera sie nowe w aptece

Jesli masz czeste nawroty opryszczki to mozesz rowniez poprosic przez telefon o lek ktory lekarz zapisal Ci ostatnim razem .

Cytat:
mało sie jeszcze nacierpiałem
i bardzo dobrze i niech ci Bozia zdrowko da !
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 11:50 pm   

U mnie tez jak u lekarza moj problem jest znany to wystarczy ze zadzwonie rano do asystentki domowego a po poludniu odbieram lek w aptece. Nie musze za kazdym razem latac na wizyty.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Madziuchna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: a dużo by pisac...
Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 7:59 am   

Beny.rac napisał/a:
Madziuchna współczuje wysokiego rachunku ale niestety tak to jest w NL ... :013:

Co do lekarza z biura pracy to jestem w 99% pewny ze biuro ma jedna przychodnie gdzie rejestrując wszystkich swoich pracownikow w razie choroby ( w tej przychodni pewnie wiedza ze dana osoba jest z tego biura pracy i wszystkie potrzebne dane "pobieraja" od pracownika biurowego )... :119:


Tak właśnie jest w moim biurze :( jedna przychodnia, 2 lekarzy i to biuro decyduje czy twoja choroba nadaje się na zwracanie głowy lekarzowi. Jeśli coś się dzieje w weekend to niestety trzeba czekać do poniedziałku lub samemu szukać pomocy gdzie indziej :(
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 11:18 am   

Madziuchna napisał/a:

Tak właśnie jest w moim biurze :( jedna przychodnia, 2 lekarzy i to biuro decyduje czy twoja choroba nadaje się na zwracanie głowy lekarzowi. Jeśli coś się dzieje w weekend to niestety trzeba czekać do poniedziałku lub samemu szukać pomocy gdzie indziej :(


Tylko ze to jest jakis poroniony wymysl Twojego biura i im podobnym, na pewno nie dziala to zgodnie z prawem, Ktos powinien sie za nich zabrac. Powinnas miec prawo wybrac sama lekarza, ktory przyjmuje 5 dni w tygodniu a w weekend zawsze jest w poblizu gdzie mieszkasz lekarz dyzurujacy.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Śro Kwi 10, 2013 8:17 pm   

Ja opisze to na własnym doświadczeniu....
W zeszłym roku miałem mały wypadek z kręgosłupem.Ale dzięki uprzejmej Pani sekretarce z firmy w której pracuje,zostałem umówiony na wizytę.Na miejscu pani w recepcji poinformowała mnie o możliwości wybrania tej przychodni jako "rodzinnej".
Do wszystkiego wystarczył mój dowód osobisty oraz karta ubezpieczeniowa (w moim przypadku DSW). Teraz jeśli zachodzi jakakolwiek sytuacja wymagająca interwencji lekarskiej wystarczy jeden telefon,a w przypadku "dni wolnych,urlopu lekarza,itp.",zostaje poinformowany o dostępnym lekarzu w najbliższej okolicy.
Jeśli posiadasz kartę ubezpieczeniowa(a powinnaś ja mieć), to proponuje znaleźć w najbliższej okolicy taka przychodnie i po prostu zapytać.

Najlepiej było by uczyć się tylko na cudzych błędach ale życie wówczas było by zbyt proste i kolorowe :033:
_________________
Zło zawsze powraca.........................
 
 
 
ogi
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 1:55 pm   

Bronka napisał/a:
ewcia.pol napisał/a:

Niestety koszt przewozu karetka i pomoc udzielona w niej jest kolosalny


Zgadza sie ale zalezy od sytuacji. Mnie zabrala karetka z przychodni do szpitala po telefonicznej konsultacji domowego ze specjalista ze szpitala. Bylam kilka godzin na obserwacji, nie zaplacilam ani centa.

Albo np. przyjada 2 karetki do pacjenta z objawami zawalu, udziela mu pomocy i on zaplaci tylko 50 euro kiedy w innej sytuacji za przejazd karetki z punktu A do punktu B rachunek wyniesie 500 euro.


Witaj
A mi przydażyła sie sytuacja która jest całkiem dla mnie niezrozumiała
Dwa miesiące temu czułem sie kilka dni bardzo źle aż do momentu kiedy moja żonka wypędziała mnie do naszego lekarza rodzinnego.
Po wizycie u lekarze przeprowadzonych badaniach EKG, lekarz podejrzewał zawał przechodzony w najlpesze, ale zadzwonił po karetke, w celu dowiezienia mnie na konsultacje do kliniki,
Rozczarowanie przyszło w sumie niedawo ponieważ dostałem list od mojego ubezpieczyciela że musze zapłacić pierwsze ryzyko 350 euro.
I tutaj mam do was pytanie czy pomimo tego ze karetka została wezwana na polecenie lekarza rodzinnego, który podejrzewał u mnie zawał i w gruncie żeczy wbrew mojemy zdaniu (powiedziałem lekarzowi że czuje sie na tyle dobrze że mogę jechać samochodem),
Musze płacić ten rachunek?, czy bardziej rozsądnym byłoby napisanie listu/maila do ubezpieczyciela.
Aha na polisie mam wyraźnie zaznaczone że ambulans pokrywany jest w 100% przez ubezpieczyciela
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 3:06 pm   

ogi, ambulanc jest pokrywany zawsze z podstawowego ubezpieczenia a nie rozszezonego wiec 350 € musisz sam pokryc z wlasnej kieszeni .
Cytat:
U krijgt ziekenvervoer vergoed uit het basispakket van de zorgverzekering. Het moet dan wel gaan om medisch noodzakelijk vervoer. Soms betaalt u een eigen bijdrage

http://www.rijksoverheid....erzekering.html
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
ogi
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 3:25 pm   

baileys napisał/a:
ogi, ambulanc jest pokrywany zawsze z podstawowego ubezpieczenia a nie rozszezonego wiec 350 € musisz sam pokryc z wlasnej kieszeni .
Cytat:
U krijgt ziekenvervoer vergoed uit het basispakket van de zorgverzekering. Het moet dan wel gaan om medisch noodzakelijk vervoer. Soms betaalt u een eigen bijdrage

http://www.rijksoverheid....erzekering.html


No, i dzięki piękne za odopowiedź, (dobrze że zaczeły sie nadgodziny w firmie :D )
pozdrawiam i miłego weekendu
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 9:18 pm   

ogi napisał/a:

,
Rozczarowanie przyszło w sumie niedawo ponieważ dostałem list od mojego ubezpieczyciela że musze zapłacić pierwsze ryzyko 350 euro.

Mozesz zadzwonic do ubezpieczyciela i poprosic o rozlozenie tej kwoty na dogodne raty. Zazwyczaj nie ma z tym problemu.
 
 
ogi
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 9:58 am   

Jagoda97 napisał/a:
ogi napisał/a:

,
Rozczarowanie przyszło w sumie niedawo ponieważ dostałem list od mojego ubezpieczyciela że musze zapłacić pierwsze ryzyko 350 euro.

Mozesz zadzwonic do ubezpieczyciela i poprosic o rozlozenie tej kwoty na dogodne raty. Zazwyczaj nie ma z tym problemu.


No własnie, raty to jest to jest to coś czego nie znosze (poniekąd jedna z niewielu żeczy),
postanowiłem twardo że nigdy ale to juz nigdy nie będe miał stanów przedzawałowych i tym podobnych :D , a rachunek juz poleciał :D , trudno samsunga kupie sobie kiedy indziej
:D

[ Dodano: Czw Wrz 12, 2013 3:02 pm ]
Bardzo proszę o jeszcze jedną odpowiedz z Waszej strony, czy mogę napisac do ubezpieczalni odwołanie od tego rachunku, argumentując iż ja nie chcialem karetki i mialem swoje auto pod przychodnia i że żona mogła równiez po mnie przyjechaci odwieżć mnie do lekarza? Generalnie że to dycyzja była asystentki i lekarki w przychodni a nie moja i ja karetki nie chcialem twierdzac ze pojade sam do szpitala?
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 12:43 pm   

ogi napisał/a:

Bardzo proszę o jeszcze jedną odpowiedz z Waszej strony, czy mogę napisac do ubezpieczalni odwołanie od tego rachunku, argumentując iż ja nie chcialem karetki i mialem swoje auto pod przychodnia i że żona mogła równiez po mnie przyjechaci odwieżć mnie do lekarza? Generalnie że to dycyzja była asystentki i lekarki w przychodni a nie moja i ja karetki nie chcialem twierdzac ze pojade sam do szpitala?


Oczywiscie ze mozesz, nic przeciez nie tracisz :-)
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
nesquik
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: Pią Gru 20, 2013 6:08 pm   rachunek za laboratorium

Pomocy !!! Czy możliwe jest aby rachunek z laboratorium w którym miałam pobieraną krew i wymaz z pochwy (test sola czy jakoś tak) wynosił 250 euro???? Czy to możliwe aby takie testy w laboratorium były aż tak drogie? Czy ktoś miał taki przypadek, napiszcie proszę chodzi konkretnie o laboratorium a nie wizytę u jakiegoś specjalisty.
Ostatnio zmieniony przez nesquik Pią Gru 20, 2013 6:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group