NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolosalny rachunek za 5 minutową wizyte u specjalisty
Autor Wiadomość
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Pią Gru 20, 2013 6:14 pm   

pewnie mozliwe, kiedy ja bedac w cizy za morflogie placilam 80e
 
 
nesquik
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: Pią Gru 20, 2013 6:21 pm   

Dziękuję za odpowiedz, chorowałam w styczniu a rachunek przyszedł mi dopiero teraz i to przed samymi świętami taki 'prezent' - załamka poprostu, że to tak drogo bardzo. Spodziewałabym się max 100 euro, pierwsza myśl to że chyba się ktoś pomylił.
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Pią Gru 20, 2013 9:48 pm   

tak zazwyczaj jest, ze wlasnie z calego roku rachunki przychodza dopiero na koniec roku, albo na poczatku nowego roku.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 12:32 pm   

Witam,

Dziwne bardzo - ja srednio dostaje rachunek 1-3 miesiace po wizycie / badaniu ... :081:

Dobrze ze nie przychodzi od razu tylko daja mi czas abym "przetrawil " taka informacje :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 1:20 pm   

Beny.rac napisał/a:
Dziwne bardzo - ja srednio dostaje rachunek 1-3 miesiace po wizycie / badaniu


ja rowniez rachunek otrzymuje w takim terminie

nuta napisał/a:
tak zazwyczaj jest, ze wlasnie z calego roku rachunki przychodza dopiero na koniec roku, albo na poczatku nowego roku.



Nie wiem skad masz takie informacje , fakt rachunki czasem otrzymuje sie z opoznieniem, ale na pewno nie az z 11 miesiecznym.


nesquik,

Jesli rachunek wydaje Ci sie za duzy ,do zaplacenia jednorazowo to UBEZPIECZALNIA rozlozy Ci go na raty zdaje sie ,ze nie mniejsze jednak niz 50 euro zadzwon w tej sprawie do swojej ubezpieczalni
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 3:14 pm   

Gochna takie informacje mam z wlasnego doswiadczenia, jedynym wyjatkiem byla ta omylkowa faktura za porod.reszta wlasnie z takim opoznieniem bynajmniej w mojej ubezpieczalnie UNIVE i w CZ u mojego meza. on tez mial robione usg jamy brzusznej i rtg w lutym a rachunki przyszly pod koniec stycznia kolejnego roku.z tego co wiem w anderzorgu tez sie nie spiesza, bo znajomym na raty rozkladalam eigen risico do zaplaty, wizyty w szpitalu mieli w kwietniu tego roku, a rachunki im przyszly jakies 2 tyg temu.wiec nie jestem wyjatkiem.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 4:38 pm   

nuta,

Mojej ubezpieczalni zdazylo sie tylko raz przyslac do mnie spory rachunek z rocznym opoznieniem

Wiec napisalam do nich list , pomogl mi w tym znajomy prawnik , i od kilku lat wszystkie faktury otrzymuje w granicach 4-10 tyg.

Na temat verzekering ... Napisalabym wiecej ... ale to nie nadaje sie na forum,

W kazdym razie z wlasnego doswiadczenia polecam , sprawdzajcie swoje rachunki i to bardzo wnikliwie

kontrolujcie koszty jakie ponosice, czy zgadzaja sie one z tymi, ktore nalicza wam ubezpieczyciel

logowac sie sie na stronie swojego ubezpieczyciela poprzez DigiD nie zalowac czasu ,robic to systematycznie

Pozdrawiam
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 5:32 pm   

ja akurat kontroluje, ale w Unive naprawde opieszale to idzie, gdyz teraz jak sledzilam korekcje tej blednej faktury to ciagle nie widzialam tam faktury, ktora by wystawil szpital z faktycznego porodu i wlasnie pojawila sie jakies 2 tyg dopiero ze statustem "in behandeling", a dziecko urodzilam na samym poczatku marca.no chyba, ze to nasz szpital z takim opoznieniem faktury wysyla.na dwoje babka wrozyla... ale tak czy tak fakt jest taki, ze wszedzie kreca by kase nabic, dlatego gdyby nie to ze w miare jezyk sie zna to juz na ladna kase bym poplynela.
 
 
bolo-64
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Czw Maj 05, 2016 9:08 pm   

Ja z kolei mialem wypadek w holandii, bedac bez wykupionego ubezpieczenia, a bedac tylko zarejestrowanym na bezrobotnym w polsce. Przewieziono mnie nieprzytomnego karetką do szpitala, tam robiono mi tomograf glowy, pokleili rozcieta glowe na klej tkankowy oraz robiono mi badanie krwi. Mialem zlamany obojczyk, ale nie skladali mi tego, tylko dali paracetamol, temblak i wypuscili do domu tego samego dnia. Jakiego wysokosci rachunku i za ile czasu powinienem sie spodziewac do zaplaty?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Maj 05, 2016 9:33 pm   

bolo-64 napisał/a:
Ja z kolei mialem wypadek w holandii
tu jest podstawowe pytanie z twojej winy czy z winy innej osoby ?
bolo-64 napisał/a:
Jakiego wysokosci rachunku i za ile czasu powinienem sie spodziewac do zaplaty?
tak minimum to € 2500 . A kiedy to zalezy od szpitala i okresu w jakim skladaja deklaracje .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bolo-64
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Czw Maj 05, 2016 9:45 pm   

Nie bylo to z winy osoby trzeciej, ani ja sie winny specjalnie nie czuje. Poprostu drzwi od silnego podmuchu wiatru tak mnie uderzyly ze bylem nieprzytomny 3h, zlamalo mi obojczyk i rozcielo glowe
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Maj 05, 2016 9:47 pm   

bolo-64, to rachunku nie mozesz nigdzie zadeklarowac i musisz sam oplacic .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bolo-64
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Czw Maj 05, 2016 9:53 pm   

2500... no nie powiem ze troszke mnie to przerasta. Ale moze z odszkodowania dostane chociaz 1/5 tej kwoty w polsce... dziekuje za szybka odpowiedz. Odezwe sie jak rachunek przyjdzie pocztą... Pozdrawiam.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Maj 06, 2016 12:00 pm   

Nie jest czasem tak, że przy ubezpieczeniu z tytułu bezrobotnego i tak jesteś chroniony za granicą?
Jednakże do wysokości, w jakiej te sama zastosowana procedura medyczna kosztowałaby w Polsce.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pią Maj 06, 2016 12:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group