NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
otwarcie uitzendbureau
Autor Wiadomość
skasia
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 21
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 10:30 am   otwarcie uitzendbureau

witam
mam pytanie do pracodawcow
co zachecilo by Was do skozystania z nowego biura, oprocz oczywiscie sadysfakcjonujacej ceny.
dzieki bardzo za wszelkie rady.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lut 21, 2013 11:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 11:59 am   

Witam,

Pracodawca nie jestem ale napisze cos od siebie

Na chwile obecna jednym z najwazniejszych czynikow jest TARYFA (tzn cena )
aby byc konkurencyjnym trzeba zrobic taka taryfa aby przebijala wszyskie inne ( w innym wypadku zleceniodawcy nie zmienia swojego biura bo po co ... )

Drugim waznym elementem jest jakosc obslugi oraz prosty nie skomplikowany system ewidencji faktur godzin itp

Trzecim waznym czynnikiem jest jakosc "rekrutow " oraz ich zdolnosci , znajomosc jezykow itp

Hmm chyba starczy ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 11:04 pm   

skasia napisał/a:
mam pytanie do pracodawcow


Ciekawe jak dużo ich tu na forum ;) Raczej jak są tu jacyś to z firm jednoosobowych ;)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 11:28 pm   

skasia, stawka jak stawka ale jako pracodawca bym oczekiwala napewno komunikatywnej znajomosci jezyka czy to NLczy EN , fachowo wykonanej pracy , punktualnosc , przejzysta faktura i oczywiscie wywiazanie sie z podpisanych umow .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
skasia
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 21
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 7:42 am   

dzieki wszystkim za podpowiedzi,
wiem ze na forum nie ma zbyt wielu pracodawcow, moze kilku sie trafi :) ,
lecz dla tych kilku tez warto zapytac, za pytanie nic nie zaplace a bledy moga mnie sporo kosztowac.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 9:03 am   

Najgorsza sprawa w prowadzeniu świeżo otwartego biura to długie terminy płatności. na tym mozna sie poslizgnąć. pracownikom płaci sie co tydzień a płatność często po 3 miesiącach.
Ps. niska stawka nie zawsze jest możliwa bo często zakłady pracy w swoim CAO mają zapisek że pracujący przez pośrednika musi miec taką samą stawke jak pracownik bezpośredni.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Pią Lut 22, 2013 9:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 2:25 pm   

Dokladnie, np.wszystkie firmy srzatajce na lotnisku musza dawac minimum 10 e brutto plus normalne toeslagi godzinowe, weekendowe etc i nie ma znaczenia bezposrednio czy przez biuro
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 5:52 pm   

stroopwafel napisał/a:
Dokladnie, np.wszystkie firmy srzatajce na lotnisku musza dawac minimum 10 e brutto plus normalne toeslagi godzinowe, weekendowe etc i nie ma znaczenia bezposrednio czy przez biuro


Ciekawe skąd masz takie informacje... bo wg. CAO dla firm sprzątających minimum to od 9.18 brutto...
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 6:41 pm   

a stad ze juz ponad 2 lata tam pracujac w 2 firmach przez biura mialem wlasnie 10 e brutto i weekendy oraz nocki 150 %
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 8:48 pm   

Pracując 3 lata na lotnisku za kazdym zmiana kontraktu miałem zmianę stawki zgodnie z CAO. Zaczynałem na 8 z czyms - 4 lata temu a skonczylem na 10,78.

Szwagier, zaczynając po 3 miesiecznej przerwie znow zaczynal od stawki minimalnej, takze nie ma zadnego obowiazku przez biuro dawac 10 E brutto.

Po dzisiejszym zapytaniu do znajomego pracownika jedengo z biur pracy na lotnisku - obsługującego jedna z najwiekszych firm sprzatajacych na lotnisku - oni muszą dawac stawki wg. CAO dla firm sprzatajacych ( jakbyniebylo jedno z najlepszych na rynku prac fizycznych), takze moze akurat twoje biuro zaproponowalo taka stawka, ale nie kazde ma obowiazek.Zreszta stawke zawsze możesz negocjować.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 11:19 pm   

no ok moze tak, pisalem tylko ze w obu biurach mialem 10 e brutto
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 1:56 pm   

skasia, wyskoczyła mi reklama na temat zakladania uitzendbureau. Moze Ci sie na cos przyda :) http://www.payper.nl/site/
_________________
<cenzura>
 
 
skasia
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 21
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 6:35 pm   

dzieki bardzo, wszystkie informacje teraz sa przydatne, juz otworzylam biuro teraz czas na certyfikaty, a tych dosc sporo, niby nie obowiazkowe a za brak 12000 kary za jednego pracownika, tak ze jeszcze sporo papierkow, no ale pomalu zaczyna sie krecic.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 9:45 pm   

Od kiedy certyfikaty sa obowiazkowe. Z tego co wiem to rzad jeszcze nie nalozyl obowiazku? Kara 12000 to za prowadzenie biura bez wpisu do KvK i dotyczy 1 pracownika. Im wiecej ,, pracownikow,, tym kara wyzsza
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 2:29 pm   

A z zupełnie innej strony,nie uważacie,że tych biur jest zdecydowanie za dużo?Jeszcze kilka lat temu było tego zdecydowanie mniej,o pracę było łatwiej,praca była lepiej płatna,bo wiadomo,masz kontrakt z pracodawcą=masz wyższe wynagrodzenie,nie utrzymujesz dodatkowych osób.Aktualnie bardzo ciężko o pracę,a jeśli już to wszystko poprzez biuro.Jakaś paranoja normalnie.
Ale to tylko MOJE skromne zdanie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group