NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Salon Groomerski w Holandii
Autor Wiadomość
DamianPtB 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 6
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 6:35 am   Salon Groomerski w Holandii

Witam,
Zastanawiam się, czy polak ma szansę zaistnieć w tym "biznesie" w Holandii. Pieski strzygę już od roku (moja strona na facebooku ), więc trochę doświadczenia w samodzielnej pracy mam. Na początek chciałem wyjechać do pracy na parę miesięcy, żeby poznać język. Wiecie coś może o cenach takich usług i czy dużo jest takich salonów?
 
 
Karolina_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Gru 2010
Posty: 52
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 10:47 am   

Z tego co wiem (przynajmniej w mojej okolicy) tych salonów już troche jest, mówie o typowo holenderskich, jednak jeśli chodzi o ceny to zależy od rodzaju wykonywanych zabiegów, użytych kosmetyków, wielkości psa/długości włosów i przede wszystkim rodzaju salonu. Mi zaproponowano ok 55 euro+ za strzyżenie psa średniej wielkości, samo strzyżenie bez kąpieli, szamponów, odżywek itp. Z tego co mi pani powiedziała, pełen zabieg czyli kąpiel, dobranie odpowiednich kosmetyków, rozczesanie, przystrzyżenie + jakieś ewentualne zabiegi kosmetyczne to koszt od 150 euro w górę. Z tym że jak się później okazało jest to bardziej 'ekskluzywny' salon do którego chodzą głównie właściciele wystawowych piesków ;)

Tutaj link do cennika takiego bardziej 'przyziemnego' psiego fryzjera -> KLIK

Polskich fryzjerów też można znaleźć w NL ;)
 
 
DamianPtB 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 6
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 11:11 am   

Ja biorę za małego psa 60 zł z kąpaniem(szampon 500 ml kosztuje 43zł, a odżywka 500ml 84zł) i ludzie narzekają. A wie ktoś może jak to wygląda jeżeli chodzi o uprawnienia? Czy trzeba mieć jakieś(bo Polsce nie trzeba), a jeśli tak, to czy honorują nasze kursy? I jak wygląda sprawa z kolejkami w takich normalnych salonach, długo trzeba czekać?
 
 
Karolina_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Gru 2010
Posty: 52
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 2:55 pm   

To też chyba zależy jakich masz klientów i czego oczekują - czy zwykłego strzyżenia aby pies miał po prostu krótkie włosy i spokój, czy strzyżenia według wzorca, Ci drudzy zwykle nie narzekają na ceny ;) Według mnie 60zł to bardzo atrakcyjna cena jak za małęgo pieska, od znajomych wiem, że zwykle płacą ok 90zł za strzyżenie psiaka (np. shih tzu) z dojazdem do klienta. Co do certyfikatów to niestety Ci nie pomogę bo się w tym nie orientuję ;) ale zajrzyj do działu ogłoszeń na niedzieli, tam ogłasza się polski salon groomerski w NL, być może zdobędziesz od nich trochę informacji.
 
 
DamianPtB 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 6
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 7:05 pm   

Dzięki serdeczne.
Chciałem jeszcze spytać jakie są ceny wynajmu lokali takie średnie (mały lokal 20-30 m) i jakie są opłaty z tytułu prowadzenia działalności.

Wybaczcie, że tak pytam "na raty"...
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Lip 21, 2013 4:18 pm   

My za naszego bouviera placimy 50 euro za trymowanie, podciecie i kapiel.
Wiem, ze kobieta ma dyplom. Swoj salon zrobila z garazu, ma odpowiednie miejsce do kapieli psow i cala reszte akcesoriow, ktore sa potrzebne w tej branzy.
50 euro to jest tanio
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Nie Lip 21, 2013 4:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DamianPtB 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 6
Wysłany: Nie Lip 21, 2013 9:18 pm   

No ja też mam dyplomy, ale polskie( i jeden po angielsku) ;)

A ma trochę klientów ta pani? I jakich piesków jest najwięcej w Holandii?

U nas za strzyżenie niektórzy zaczynają już brać 40, a nawet słyszałem, że 35 zł(shih-tzu), trymowanie średniego psa - 70-80zł(sąsiadka była gdzieś ze swoim sznaucerem, to miał tzw. placki, ale było taniej).
Wiecznie się otwierają jakieś nowe salony z dotacji z urzędu pracy, więc mogą sobie pozwolić na to 40 zł(i dokładać do interesu). Już kilka salonów w ostatnim czasie splajtowało. Co ciekawe pan, który strzyże psy jak owce(strzyżenie trwa 40 minut) ma klientów i czasem strzyże 10 psów dziennie(sam). Tyle, że ma ten swój salon już parę lat.

Ogólnie, to cena przede wszystkim, a najlepiej żeby było po 20 zł i żeby było ładnie, no i jeszcze z dojazdem do klienta ;)
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Lip 21, 2013 11:19 pm   

Te salony, ktore ja znam (jest ich 3) maja klijentow stalych i raczej wiecej psow nie przyjmuja.
Nasz pies jest duzy, wiec pani poswieca dla niego min 4 godz, czasem rozdziela prace na 2 dni.

Pamietam czasy kiedy nasz pies byl jeszcze mlody, a pani byla w trakcie szkolenia i naszego bouvierka wziela do praktycznej nauki zawodu :043:
Psa zabrala rano...wrocili oboje po 6 godz, pani rece cale poobklejane plastrami, a pies...nie pies...jakis lew albo inne straszydlo :043: :043:

W mojej okolicy najwiecej jest labradorow.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group