NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Czw Sie 15, 2013 11:28 am
Zameldowanie - akt urodzenia / ubezpieczenie
Autor Wiadomość
oholender 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2
  Wysłany: Śro Sie 14, 2013 9:38 pm   Zameldowanie - akt urodzenia / ubezpieczenie

Witam wszystkich bardzo ciepło i dziękuję za wszystkie dotychczasowe porady dla świeżaków w Holandii - póki co bardzo się przydały :) ! Wcześniej czytałem, lecz nie miałem pytań - teraz zaś mam jedno i stąd pierwszy post.

Potrzebuję zameldować się - mam kontrakt (okres próbny 3 msc), sofi, id. Wiem, że potrzebny jest akt urodzenia. W Polsce w domu mam taki akt i mogą mi go wysłać - jednak jest po polsku. Czy potrzebuję miedzynarodowego aktu urodzenia na jakimś innym druku? W jaki sposób można go zdalnie zdobyć? Czy może pomóc w tym moja mama i osobiście odebrać/złożyć wniosek? Czy ktoś się orientuje?

Jestem również jeszcze nieubezpieczony - w jaki sposób zrobić to najszybciej i najlepiej (niekoniecznie najtaniej jeśli różnica ma wynieść do 50 euro). Chciałbym pójść niedługo do kardiologa i dentysty - nie wiem jak zająć się tym w najlepszy sposób - kiedy i za co będę płacił i gdzie oraz w jaki sposób się ubezpieczyć?


Z góry dziękuję każdemu, kto znajdzie chwilę na odpowiedź :) :035:
Pozdrawiam,
oHolender
Ostatnio zmieniony przez oholender Śro Sie 14, 2013 9:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 14, 2013 10:06 pm   

temat o zameldowaniu

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=263661

a w linku nizej chyba wszystko , o ubezpieczeniu


http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=290594
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
oholender 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2
Wysłany: Śro Sie 14, 2013 11:23 pm   

Witam ponownie :)

Zastanawiam się której z wielu niespójnych i wykluczających się informacji, znajdujących się na 85 stronach postów, powinienem zaufać?
...lub...
Czy jest tu może ktoś znający aktualnie obowiązujące prawo, kto jest pewien swoich słów, mógłby konkretnie odpowiedzieć na moje pytania? Byłbym niezwykle wdzięczny :020:

Z pewnością pomoże to również innym osobom poszukującym takich konkretnych informacji na dziesiątkach stron z postami :)
Ostatnio zmieniony przez oholender Śro Sie 14, 2013 11:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jasnim 
Poczatkujacy
Jasnim

Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 20
Skąd: Dongen
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 10:40 am   

Hi Oholender,
Przy pierwszym meldunku w NL potrzebujesz eurpejski skrocony odpis aktu urodzenia wazny co najmniej przez 3 albo 6 miesiecy tutaj juz niejestem pewna bo niepamietam. Mama moze go wziasc za ciebie w urzedzie i wyslac bo mi tez mama to pobierala.
A co do ubezpieczenia to z momentem zameldowania masz obowiazek go oplacac. Takze zadzwon sobie do VGZ, CZ czy Zorg Holland do wyboru i wykup ubezpieczenie.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group