NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Wto Maj 03, 2016 8:50 pm
Cennik uslug medycznych w Holandii
Autor Wiadomość
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Pią Sty 15, 2016 8:56 pm   Cennik uslug medycznych w Holandii

Witam,
czy ktos sie orientuje czy istnieje jakis ogolny cennik uslug medycznych w Holandii? O co mi chodzi.... udajac sie do dentysty mozna sprawdzic kod i mniej wiecej spodziewac sie kosztu uslugi. Czy szpitale tez maja takie cenniki?
W zeszlym roku zrobilem sobie badania wydolnosciowe. W szpitalu spedzilem ok. 3 godzin, z czego 15-20 min na rowerku z podpietymi elektrodami reszte w poczekalni. W prezencie pod choinke dostalem rachunek 762 Euro!!! Sprawdzilem koszt takiej uslugi w Polsce i wynosi 90 zl czyli 20 Euro z hakiem. Spodziewalem sie ze w Holandii bedzie drozej ale 40 razy drozej?
 
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Sty 15, 2016 10:09 pm   

Po to jest potrzebne ubezpieczenie najlepiej z niskim eigen risico. Jeśli masz ubezpieczenie standardowe to 375€ powinieneś zapłacić, reszta ubezpieczalnia. Jak masz podwyższone to do 885€ jest po Twojej stronie. Sprawdź to sobie u ubezpieczyciela ile masz wykorzystane z eigen risica.

Mam znajomego, co spadł z rusztowania. Nic wielkiego, ale pojechał do szpitala bez ubezpieczenia. Badanie, szycie, tomografia = 6k€.
 
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Sty 16, 2016 10:52 am   

Każda placówka ma cennik, ale nie musi on być na ich stronie www.
Trzeba się pytać osobiście, a bywa też tak, że osoba nie wie ile co kosztuje.

Ja pytałem się o koszt wizyty to powiedziała tylko widełki bo dokładna cena zależy od ubezpieczenia (twojego), umowy między szpitalem, a ubezpieczycielem.
Pod tym względem jeden wielki burdel.
 
 
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Sob Sty 16, 2016 5:37 pm   

Fegelein, Dzwonilem w tej sprawie do szpitala, ale nie uzyskalem zadnej konkretnej odpowiedzi, poza tym, ze potwierdzila ten koszt, ale nie ma pojecia jakie zabiegi zostaly wykonane.
Przekopalem raz jeszcze ich strone i znalazlem cennik:
Fietsergometrie 170Euro... I tak uwazam, ze to duzo, ale brzmi lepiej niz 762 Euro, nie wiem skad ta cena. Taraz mam juz punkt zaczepienia, wiec bede reklamowal.
Widze, ze duzo taniej wychodzi leczenie w Polsce.
Dzieki.
 
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Sty 16, 2016 7:37 pm   

Ronin15,

Ubezpieczalnie umiaja sie ze szpitalami i klinikami co do kosztów leczenia. Koszty zabiegow sa wiec rozne.

Dosc czesto jest w wiadomosciach ze szpitale maja bardzo niejasne struktury platnosci, i pacjenci nie moga sie doprosic o przejrzysty cennik.

700 euro za taki zabieg to normalka w Holandii. Trudno sie dziwic ze polowa holenderskiej Polonii jezdzi do Polski do dentysty lub specjalistów.
 
 
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 10:52 am   

GeraltRivia napisał/a:
Ronin15,

Ubezpieczalnie umiaja sie ze szpitalami i klinikami co do kosztów leczenia. Koszty zabiegow sa wiec rozne.

Dosc czesto jest w wiadomosciach ze szpitale maja bardzo niejasne struktury platnosci, i pacjenci nie moga sie doprosic o przejrzysty cennik.

700 euro za taki zabieg to normalka w Holandii. Trudno sie dziwic ze polowa holenderskiej Polonii jezdzi do Polski do dentysty lub specjalistów.


GeraltRivia,

Jezeli 700 euro to normalka w Holandii za 20 minutowa przejazdzke na rowerku, to nie tylko "holenderska Polonia" jezdzilaby na leczenie do Polski. Wydaje mi sie, ze jedyne o czym moga decydowac ubezpieczalnie to czy pokryja dana usluge w 100% czy tylko czesciowo, a nie o wysokosci cen uslug.
Cytat:

Dosc czesto jest w wiadomosciach ze szpitale maja bardzo niejasne struktury platnosci, i pacjenci nie moga sie doprosic o przejrzysty cennik.


Ale taki cennik istnieje na stronie szpitala, a skoro go tam oficjalnie zamiescili to musza sie do niego stosowac... no chyba, ze czegos nie rozumiem.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 11:34 am   

Ronin15 napisał/a:
no chyba, ze czegos nie rozumiem.
no nie rozumiesz i to wielu rzeczy / spraw.
Ronin15 napisał/a:
Wydaje mi sie, ze jedyne o czym moga decydowac ubezpieczalnie to czy pokryja dana usluge w 100% czy tylko czesciowo, a nie o wysokosci cen uslug.
Ubezpieczalnia decyduje/umawia sie ze szpitalem na dana cene za dana usluge wiec decyduja czy to pokryja czy nie ale tez cena jest zalezna m.i. od nich .
Ronin15 napisał/a:
Fietsergometrie 170Euro... I tak uwazam, ze to duzo, ale brzmi lepiej niz 762 Euro, nie wiem skad ta cena.
a moze dlatego ze nie tylko "jezdziles "na rowerku ale i jakis lekarz musil te wyniki obejrzec i przelozyc na zrozumialy jezyk . Dodatkowo jak poszedles bez skierowania i/lub ubezpieczenia to jestes trakatowany jako passant a dla tych sa inne ceny . Ze tak powiem ceny z wolnego rynku . Mimo tego uwarzam ze to jest wygorowana cena i warto sie doprosic o szczegulowy rachunek .
P.S. poszukalam cen akiego Fietsergometrie i ceny sa rozne od 200 do 550 euro oczywiscie ceny umoiwone z ubezpieczelaniami
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Sty 17, 2016 11:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 2:28 pm   

baileys napisał/a:
Ronin15 napisał/a:
no chyba, ze czegos nie rozumiem.
no nie rozumiesz i to wielu rzeczy / spraw.
Ronin15 napisał/a:
Wydaje mi sie, ze jedyne o czym moga decydowac ubezpieczalnie to czy pokryja dana usluge w 100% czy tylko czesciowo, a nie o wysokosci cen uslug.
Ubezpieczalnia decyduje/umawia sie ze szpitalem na dana cene za dana usluge wiec decyduja czy to pokryja czy nie ale tez cena jest zalezna m.i. od nich .
Ronin15 napisał/a:
Fietsergometrie 170Euro... I tak uwazam, ze to duzo, ale brzmi lepiej niz 762 Euro, nie wiem skad ta cena.
a moze dlatego ze nie tylko "jezdziles "na rowerku ale i jakis lekarz musil te wyniki obejrzec i przelozyc na zrozumialy jezyk . Dodatkowo jak poszedles bez skierowania i/lub ubezpieczenia to jestes trakatowany jako passant a dla tych sa inne ceny . Ze tak powiem ceny z wolnego rynku . Mimo tego uwarzam ze to jest wygorowana cena i warto sie doprosic o szczegulowy rachunek .
P.S. poszukalam cen akiego Fietsergometrie i ceny sa rozne od 200 do 550 euro oczywiscie ceny umoiwone z ubezpieczelaniami


baileys,

rece i szczeka opadly mi na ziemie jak czytam to co napisalas..
wez sie rozpedz, a pozniej przewroc!!!
...a potem jeszcze raz przeczytaj swoj komentarz , ktory nic nie wnosi do tematu i jest tylko atakiem na osobe, ktore nie jest zadowolona z (wrazliwe slowo klucz dla ciebie)'holenderskiej' uslugi.
Jak juz przeczytalas wszystkie posty w tym watku to wiesz, ze pytalem czy jest cennik uslug medycznych. Fegelein odpowiedzial na pytanie, to mnie zmotywowalo raz jeszcze do poszukiwan i w koncu znalazlem czego szukalem -cennika! W tym momencie temat powienien byc zamkniety, no ale trzeba odpowiadac "przewrazliwionym nabijaczom postow" takim jak ty.
"...a moze,... a moze", co to za gdybania? gdybym nie mial skierowania/ubezpieczenia sprawa bylaby dla mnie bardziej klarowna. Wlasnie dlatego ze mialem skierowanie, mialem umowiona wizyte dwa tygodnie wczesniej na wyznaczona godzine, co sugeruje punktualnosc, a mimo tego spedzilem dodatkowe 2,5 godziny w poczekalni. To bylo irytujace i daje do myslenia, ale nie jest glownym problemem tego watku, tylko cena!
Raz jeszcze poruszylas temat ustalania cen przez ubezpieczalnie. Nie wiem jak ubezpieczalnie moglyby wplywac na cene uslug szpitali, przeciez w interesie kazdej ubezpieczalni jest, zeby te ceny byly jak najnizsze,...chyba tylko tak, ze podpisuja kontrakty tylko ze szpitalami, ktore oferuja najnizsze ceny.

PS: mozesz podac link, gdzie znalazlas cene za Fietsergometrie 550Euro?
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 2:40 pm   

Ronin15, po pierwsze odpowiedz nie byla atakiem ani zlosliwa teraz ci odpowiem takim samym tonem jak twoj :
Cytat:
wez sie rozpedz, a pozniej przewroc!!!

Ronin15 napisał/a:
Nie wiem jak ubezpieczalnie moglyby wplywac na cene uslug szpitali,
I tu jest wlasnie czesc ktora do twojej male glowki nie potrafi dotrzec i z tego powodu poprostu dalsza rozmowa z toba lub proby wytlumaczenia czemu moze tak byc bedzie strata cennego czasu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Sty 17, 2016 2:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 9:49 pm   

baileys napisał/a:
Ronin15, po pierwsze odpowiedz nie byla atakiem ani zlosliwa teraz ci odpowiem takim samym tonem jak twoj :
Cytat:
wez sie rozpedz, a pozniej przewroc!!!

Ronin15 napisał/a:
Nie wiem jak ubezpieczalnie moglyby wplywac na cene uslug szpitali,
I tu jest wlasnie czesc ktora do twojej male glowki nie potrafi dotrzec i z tego powodu poprostu dalsza rozmowa z toba lub proby wytlumaczenia czemu moze tak byc bedzie strata cennego czasu .


Nie jestem psychologiem, ale z tresci twojej wypowiedzi wynika, ze jestes sfrustrowana. Chcialbym ci pomoc 'wstac na nogi, ale...' chyba nie zaslugujesz... co z linkiem z cena 550 Euro?,zapomnialas dolaczyc?
A propos mojej budowy, glowe mam niepropocjonalnie duza, i twoje wywody znajda w niej miejsce, ale jestem pewny, ze nie zostana tam dlugo.
'Czytam', ze jestes bardzo mloda, wiec nie szukaj klopotow, bo mozesz spotkac w koncu rownie zakompleksiana osobe jak TY i bedzie dramat. Swoj wolny czas spedz na edukacje, na pewno nie bedzie to stracony czas.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 7:05 pm   

Ronin15 napisał/a:
co z linkiem z cena 550 Euro?,zapomnialas dolaczyc?
mimo mojego wieku nie zapomnialam bo uwazam ze
Ronin15 napisał/a:
nie zaslugujesz
Ronin15 napisał/a:
'Czytam', ze jestes bardzo mloda,
dzieki wielkie za ten komplemet
Ronin15 napisał/a:
wiec nie szukaj klopotow, bo mozesz spotkac w koncu rownie zakompleksiana osobe jak TY i bedzie dramat.
Z racji mojego wieku takie osoby jak ty , sfrustrowane z powodu swoich kompleksow bo brak im argumentow do normalnej rozmowy, mnie wcale nie wzruszaj
Ronin15 napisał/a:
Swoj wolny czas spedz na edukacje, na pewno nie bedzie to stracony czas.
Wiesz kazdy madry czlowiek uczy sie cale zycie jak ja , a ty swoja edukacje zakonczyles na nauce alfabetu ?
Ronin15 napisał/a:
Nie jestem psychologiem, ale z tresci twojej wypowiedzi wynika, ze jestes sfrustrowana.
oj cale szczescie bo przez takie diagnozy cala ludzkos by juz dawno wymarla .
Ronin15 napisał/a:
glowe mam niepropocjonalnie duza
no i mamy rozwiazanie zagatki nie dosc ze nieproporcjonalnie duza to i pusta . hahahahahaha
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Sty 18, 2016 7:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Sty 19, 2016 10:42 am   

Ronin15 napisał/a:
Fegelein, Dzwonilem w tej sprawie do szpitala, ale nie uzyskalem zadnej konkretnej odpowiedzi, poza tym, ze potwierdzila ten koszt, ale nie ma pojecia jakie zabiegi zostaly wykonane.
Przekopalem raz jeszcze ich strone i znalazlem cennik:
Fietsergometrie 170Euro... I tak uwazam, ze to duzo, ale brzmi lepiej niz 762 Euro, nie wiem skad ta cena. Taraz mam juz punkt zaczepienia, wiec bede reklamowal.
Widze, ze duzo taniej wychodzi leczenie w Polsce.
Dzieki.


Bo ciężko jest się dowiedzieć dokładnej ceny. Osoba z którą się rozmawia w sprawie też często nie wie nawet podstawowych cen, nie mówiąc o dokładnym kosztorysie.
Osobiście po prostu unikam leczenia w NL właśnie ze względu na koszty jak i burdel z tym związany - nikt nic nie wie ile kosztuje.
W Polsce daję 100 zł i idę na wizytę do specjalisty.
W prywatnej klinice, której się leczyłem na dzień dobry powiedziano o wszystkich kosztach. Skorzystałem, świetna opieka, wszystko jasne od początku.

Tutaj sam szukałem kosztorysów, dzwoniłem do ubezpieczyciela, który też mi podał cennik usług, ale takie zliczanie to z grubym zaokrągleniem.
Dokładnej ceny w praktyce nie da się określić w "pięć minut".

System zdrowotny oraz podatek drogowy są dla mnie najbardziej dziwnymi rzeczami w Niderlandach.
 
 
Polka w Holandi
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 6
Wysłany: Czw Sty 21, 2016 2:48 pm   

dokładnie burdel.
zwykle dowiadujesz się pocztą- po wizytach że masz do zapłacenia dużą kasę bo ci wcześniej nie powiedzieli bo sami nie wiedzą, zależy od ubezpieczenia i nawet Holender się w tym gubi.
Ostatnio zmieniony przez Polka w Holandi Czw Sty 21, 2016 2:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trudis 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 5
Wysłany: Pią Cze 03, 2016 12:29 am   

Witam,

Na stronie szpitala znalazlem dwa cenniki uslug z roznymi cenami za ta sama usluge. Czy to dotyczy osob ubezpieczonych w holandii i poza holandia? Czy ktos sie orientuje co to jest DBC cennik (diagnosebehandelcombinatie) i kogo dotyczy?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Cze 03, 2016 9:35 am   

Trudis, to jest cennik uslug na jakie sa umowy podpisane z NL ubezpieczalniami . Osoby nie ubezpieczone w NL dostana rachunek ew. za uslge musza zaplacic gotowka/karta czy dany szpital policzy ta cene czy cene dla pasanow to juz chyba zalezy od tego kto robi administracje w danym szpitalu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Cze 03, 2016 9:41 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group