NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Czw Mar 31, 2016 10:47 am
Wiekówka, wynagrodzenie, pare innych pytań
Autor Wiadomość
padzsal
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 1
  Wysłany: Śro Mar 30, 2016 11:43 pm   Wiekówka, wynagrodzenie, pare innych pytań

Witam, zamierzam wyjechać do Holandii (Haga) w poszukiwaniu pracy, na miejscu mam się gdzie zatrzymać (we własnym zakresie) i w miedzy czasie szukać pracy, ale mam kilka pytań co do poszukiwania pracy i wynagrodzenia.
Mam 21 lat, wiem że w Holandii obowiązuje tzw "wiekówka" ale czy jest możliwość znalezienia pracy na miejscu ( przez jakąś agencje ) która nie narzuci mi wiekówki a np da zarobić więcej?
A kolejne pytanie to jak wygląda wynagrodznie.
link do innego forum usuniety
Sugerując się tą tabelą zarabiałbym minimalnie 1105,35e jednak jest to brutto jak to wyglada po przeliczeniu na netto, czy podatek w Holandii jest duży?
Szukałem na forum, a przynajmniej próbowałem, ale nic nie znalazłem jeśli temat się powiela to przepraszam.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Mar 31, 2016 10:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Mar 31, 2016 7:06 am   

Sa agencje, ktore wspolpracuja z klientami,ktorzy placa normalna pensje nawet dla osob ponizej 23 lat. Bedziesz musial tylko dobrze poszukać.
Jesli chodzi o podatek, to normalne godziny, nie nadgodziny beda oblozone podatkiem w wysokosci do ok. 20% (jest to zaliczka odprowadzana do BD) , pod warunkiem, ze bedziesz mial prawo do tsw. loonheffingskorting-czyli ulgi podatkowej. Na forum mozesz znalezc duzo na ten temat.

Bardzo podoba mi sie u wszystkch nowych zawsze stwierdzenie na koncu pierwszego posta.... 'szukalem/am, ale nieznalazlem/am :043: '
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Czw Mar 31, 2016 7:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Mar 31, 2016 10:44 am   

Cytat:
agastepa13, Bardzo podoba mi sie u wszystkch nowych zawsze stwierdzenie na koncu pierwszego posta.... 'szukalem/am, ale nieznalazlem/am


Dzieki :038:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group